۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی
  • شناسه : 1693
  • ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
کتابخانه‌های محلی در توسعه فرهنگی مناطق موثر هستند
استاندار کرمان:

کتابخانه‌های محلی در توسعه فرهنگی مناطق موثر هستند

کتابخانه سیار رفسنجان، اولین کتابخانه سیار در استان کرمان است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز شنبه ۶ آبان ماه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و ایجاد فرهنگسراها در مناطق می‌تواند موجب گسترش فرهنگ کتابخوانی در این مناطق و تا حدودی کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.
استاندار کرمان، راه‌اندازی کتابخانه‌های محلی را با هدف تقویت فضاهای مطالعاتی و توسعه فرهنگی به ویژه مناطق محروم و حاشیه شهرها، موثر دانست.
* اهدای کتاب به نیت حاج قاسم
احمد وفایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان از اوضاع رو به بهبود شاخص کتابخانه‌ها سخن گفت و افزود: بیش از یک میلیون جلد کتاب در ۶ ماهه اخیر در استان به امانت رفته است و در جشنواره ملی کتابخانی رضوی با ۸۰ هزار شرکت کننده براساس کد ملی، رتبه اول کشوری را کسب کردیم.
وی گفت: طرح اهدای کتاب با نیت حاج قاسم در کتابخانه‌های عمومی به طور ویژه ادامه‌ دارد و حدود ۲۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های استان اهدا شده است، علاوه بر اینکه حدود ۸۰۰ میلیون تومان جلب نظر خیرین را در حوزه تجهیزات و خرید کتاب برای کتابخانه‌های استان داشته‌ایم.
وفایی عنوان کرد: توانستیم برای کتابخانه‌های تازه تاسیس در جازموریان، خَبر، ریگان و همچنین اولین کتابخانه سیار رفسنجان نیرو جذب کنیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان افزود: کتابخانه سیار رفسنجان، اولین کتابخانه سیار در استان کرمان است که خودرو، نیروی انسانی و تجهیزات آن آماده شد و منطقه کشکوئیه، نوق و انار را پوشش می‌دهد.
در این جلسه گزارشی از روند فعالیت‌های ۶ ماهه کتابخانه‌های عمومی در استان و شهرستان‌ها ارائه شد.
پیگیری مشکلات زمین کتابخانه ملی و همچنین کتابخانه جیرفت و کتابخانه شهرک شهید باهنر از جمله مباحث مهم مطرح شده در این جلسه بود.
پایان/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*