۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » فرهنگ و هنر
  • شناسه : 1215
  • ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱:۵۹
افتتاح نمایشگاه آثار بانوان خوشنویس سیرجانی در فرهنگسرای شورا
به مناسبت زاد روز دکتر طاهره صفارزاده

افتتاح نمایشگاه آثار بانوان خوشنویس سیرجانی در فرهنگسرای شورا

در این نمایشگاه بیش از ۳۰ اثر هنری با خط نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث، توسط ۲۲ بانوی خوشنویس ایرانی که اکثرا دارای مدرک ممتاز و فوق ممتاز خوشنویسی می‌باشند، در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است

به مناسبت گرامیداشت زادروز بانوی علم و ادب دکتر طاهره صفارزاده، رویدادی ویژه بانوان هنرمند سیرجانی تحت عنوان نمایشگاه آثار بانوان خوشنویس با همکاری کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر و انجمن خوشنویسان سیرجان و با حضور رییس اداره ارشاد اسلامی، معاون سیاسی‌امنیتی، اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، تعدادی از معاونان شهرداری و مسئولان شهرستان، اعضای انجمن و تعداد کثیری از خوشنویسان و هنرمندان سیرجان، در نگارخانه راز فرهنگسرای شورا برگزار گردید.
 به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، احمدعلی جهانشاهی مسئول انجمن خوشنویسان شهرستان، هدف از برپایی این نمایشگاه را گرامیداشت یاد و آشنایی با شخصیت و آثار دکتر طاهره صفارزاده، بازدید مردم و مسئولان از آثار هنرمندان، ایجاد انگیزه مضاعف و معرفی چهره‌ها و ظرفیت‌های بانوان خوشنویس شهرستان و نیز فرصتی برای معرفی این هنر به افراد مستعد عنوان کرد.
این استاد برجسته خوشنویسی، ضمن تقدیر از مسئولان شهرداری و شورای شهر خصوصا خانم اعظم جوانلری مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر و نیز مسئولان فرهنگسرای شورا که در برگزاری این نمایشگاه نهایت همکاری را با انجمن خوشنویسان سیرجان داشتند، اظهار امیدواری کرد؛ این حرکت هنری در سال‌های آینده نیز همزمان با زادروز دکتر طاهره صفارزاده تداوم داشته باشد و با دعوت از اساتید حوزه علم و ادب، آثار این بانوی گرانقدر مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، اعظم جوانلری مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر، گفت: انجمن خوشنویسان سیرجان در صدد اجرای مراسمی به مناسبت زادروز دکتر طاهره صفارزاده بود. بانوان خوشنویس شهرستان درخواست ارائه آثار خود در قالب زندگینامه و آثار و اشعار این بانوی بزرگوار را داشتند؛ که طی جلسه ای در کمیسیون بانوان پیشنهاد آنها در دستور کار قرار گرفت.
لازم به ذکر است در این نمایشگاه بیش از ۳۰ اثر هنری با خط نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث، توسط ۲۲ بانوی خوشنویس ایرانی که اکثرا دارای مدرک ممتاز و فوق ممتاز خوشنویسی می‌باشند، در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.
این نمایشگاه از یکم لغایت هشتم آذرماه ۱۴۰۱،
صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۲
و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹
در محل نگارخانه راز فرهنگسرای شورا پذیرای بازدیدکنندگان می‌باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*