۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » ورزشی
  • شناسه : 1868
  • ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۹:۵۹
یک سیرجانی به عنوان اولین آسیایی موفق به تراورس مسیر هیمالایای نپال شد

یک سیرجانی به عنوان اولین آسیایی موفق به تراورس مسیر هیمالایای نپال شد

کوهپایه پیش از این نیز با هدف اشاعه فرهنگ حمایت از گونه های مختلف جانوری موفق به عزیمت به مرتفع ترین کوه های دنیا از جمله اورست و هیمالایا شده بود.

#اختصاصی
🔹یک سیرجانی به عنوان اولین آسیایی موفق به تراورس مسیر طولانی هیمالایای نپال شد

🔹به گزارش دیدبان خبر عبدالرضا کوهپایه،عکاس و طبیعت گرد سیرجانی،که از فعالان و چهره های شناخته شده کشور در حوزه محیط زیست می باشد دقایقی پیش در صفحه شخصی خود از موفقیت خود در تراورس مسیر طولانی هیمالای نپال خبر داد.
بــنا به اعلام او این اتفاق حاصل ۱٠٠ روز تلاش و پیمودن مسیری۱۶٠٠ کیلومتری بوده است تا حالا دیگر یک سیرجانی اولین فرد آسیایی باشد که به این موفقیت دست پیدا کرده است.

🔹کوهپایه پیش از این نیز با هدف اشاعه فرهنگ حمایت از گونه های مختلف جانوری موفق به عزیمت به مرتفع ترین کوه های دنیا از جمله اورست و هیمالایا شده بود.

🔹گفتنی است تروارس صورت گرفته توسط این جوان سیرجانی، از بیس کمپ شمالی کانچنجونگا در مرز هند تا روستای هیلسا در مرز چین را شامل می شود و این رخداد اولین تلاش یک ایرانی برای تراورس مسیر ۱۷٠٠ کیلومتری شرق به غرب هیمالایای نپال به شمار می آید.

🔹تراورس به نوعی پیمایش در کوهنوردی و صعود گفته می‌شود که طی آن کوهنورد ارتفاعش را تقریباً تغییر نمی‌دهد و در همان ارتفاع به صورت افقی حرکت می‌کند تا در مسیر بهتری قرار گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*