۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1029
  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
رییس جهاد کشاورزی سیرجان اعلام کرد:

کاهش ۹۰ درصدی میانگین برداشت پسته در سیرجان طی چهار سال گذشته

فرآوری پسته امسال ۳ هزار نفر روز اشتغال‌زایی فصلی ایجاد شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان اظهار کرد: عملیات برداشت پسته از سطح ۴۳ هزار هکتار از باغات و مزارع پسته سیرجان در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود امسال ۲ هزار و ۵۰۰ تن پسته خشک در این شهرستان برداشت شود که این مقدار نسبت به میانگین برداشت پسته در ۴ سال گذشته ۹۰ درصد کاهش داشته است.

اکبر محمود آبادی افزود: میزان اشتغال هم نسبت به برداشت، کاهش داشته و در کار برداشت و فرآوری پسته امسال ۳ هزار نفر روز اشتغال‌زایی فصلی ایجاد شده است.

محمودآبادی خاطرنشان کرد: بیشترین پسته کشت شده در این منطقه از نوع کله‌قوچی، اوحدی، احمد آقایی، فندقی و اکبری است که پس از برداشت و فرآوری، روانه بازار مصرف داخلی و یا صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپایی می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان عنوان کرد: کاهش برداشت در سطح باغات بارور به‌علت سرمازدگی فروردین‌ماه امسال، ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداران و کشاورزان پسته خسارت رسانده است.

گفتنی ‌است در شهرستان سیرجان ۴۳ هزار هکتار باغات و مزارع پسته وجود دارد و بیش از ۲۳ هزار نفر کشاورز و بهره‌بردار مشغول این محصول کشاورزی هستند. / فارس

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*