۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی
  • شناسه : 1940
  • ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
کاهش زمان صدور و اسناد مالکیت اولویت ماست
مدیرکل ثبت اسناد استان در بازدید سرزده خود از ثبت اسناد سیرجان؛

کاهش زمان صدور و اسناد مالکیت اولویت ماست

مدیر کل ثبت اسناد کرمان: کاهش بازه زمانی صدور و اصلاح اسناد مالکیت اولویت ماست مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و کاهش بازه زمانی فرآیندهای ثبتی و صرفه‌جویی در وقت و هزینه مراجعین در دستور کار ماست. به گزارش روابط عمومی اداره ثبت اسناد و […]

مدیر کل ثبت اسناد کرمان:
کاهش بازه زمانی صدور و اصلاح اسناد مالکیت اولویت ماست

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و کاهش بازه زمانی فرآیندهای ثبتی و صرفه‌جویی در وقت و هزینه مراجعین در دستور کار ماست.

به گزارش روابط عمومی اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان، سید مهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان روز پنجشنبه در آغازین روزهای تصدی مسئولیت جدید، به صورت سرزده از اداره ثبت اسناد شهرستان سیرجان بازدید و در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.

وی با تحسین عملکرد این واحد ثبتی در نصب بنر مصادیق حقوق ارباب رجوع و ایجاد ایستگاه مطالعه برای غنی‌سازی اوقات انتظار مراجعین، بیان داشت: مردم ولی نعمت مسئولین هستند و تکریم ارباب رجوع تکلیف شرعی و قانونی ماست.

هاشمی خاطر نشان کرد: تکریم ارباب رجوع علاوه بر گشاده‌رویی و حسن رفتار، ارائه خدمات با کیفیت در سریع‌ترین زمان ممکن را شامل می‌شود و باید با اتخاذ تدابیر و راهبردهایی، بازه زمانی فرآیندهای ثبتی را کاهش دهیم.

مدیر کل ثبت اسناد کرمان با تاکید بر ضرورت کاهش هزینه مراجعین، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام این اداره کل انعقاد قراردادهای نقشه‌برداری و تثبیت نقشه کلیه اراضی و املاک استان در سیستم کاداستر به منظور کاهش حداکثری هزینه مراجعین و جلوگیری از اطاله روند رسیدگی به پرونده‌های ثبتی است.

وی حدنگاری اراضی کشاورزی را کارویژه سازمان ثبت در سال جاری عنوان کرد و تصریح کرد: صدور اسناد مالکیت برای املاک علاوه بر افزایش ارزش اقتصادی و ایجاد امنیت خاطر مالکین، از بروز اختلافات ملکی جلوگیری می‌نماید و بهداشت قضایی و اقتصادی را در پی دارد.

هاشمی اطلاع‌رسانی مزایای پرشمار اسناد حدنگار جهت ترغیب مالکین به اخذ سند مالکیت را ضرورتی مهم دانست و افزود: طرح یکشنبه‌های روستایی و برگزاری سلسله جلسات آگاه‌سازی چهره به چهره با مالکین اراضی کشاورزی اقدامی ارزشمند در راستای جهاد تبیین است که الحمدلله اداره ثبت اسناد و املاک سیرجان در اجرای این طرح از حیث استمرار و پیوست رسانه‌ای، عملکرد مطلوبی داشته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در جریان این بازدید سرزده، ضمن گفتگو با تعدادی از مراجعین، در جریان روند رسیدگی به پرونده آن‌ها قرار گرفت و دستورات مقتضی در خصوص این پرونده‌ها صادر کرد.

#سیرجان#دیدبان_خبر#رسانه_سیرجان
#ثبت_سیرجان#کرمان#سند_مالکیت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*