۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 848
  • ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵
پای تب کریمه کنگو به سیرجان باز شد
با اعلام معاون دانشکده علوم پزشکی سیرجان

پای تب کریمه کنگو به سیرجان باز شد

درمان به موقع در نجات جان بیماران مشکوک به تب کریمه کنگو بسیار مهم است

🔴شناسایی یک مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در سیرجان
درمان به موقع، بسیار مهم است
بیماران باید در صورت مشاهده اولین علامت، به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند
در صورت مشاهده کنه، به هیچ عنوان آن را له نکنید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان؛ یک مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در سیرجان شناسایی شد و تحت درمان قرار گرفت.

دکتر محمد موقری پور در این رابطه گفت: طی روزهای گذشته، فردی که اقدام به ذبح و قصابی دام کرده و پس از گزش کنه، دچار علایم شده بود به اورژانس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان مراجعه کرده و پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش کریمه کنگو، بستری و پس از طی دوره درمان بهبود یافته و مرخص شد.

وی با تأیید این نکته که درمان به موقع در نجات جان بیماران مشکوک به تب کریمه کنگو بسیار مهم است افزود: موارد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در کشور در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته به همین دلیل ذبح دام در معابر عمومی و منازل ممنوع است و فقط در مراکز بهداشتی کشتارگاه‌ها باید ذبح دام انجام شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: گوشت دام ذبح شده باید حداقل برای ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی‌ گراد در یخچال قرار داده شود و توصیه می‌کنیم، جگر و سایر امعا و احشای دام، پس از ۴۸ ساعت نگهداری در دمای ۴ درجه سانتی‌ گراد، مصرف شود. توصیه اکید می‌شود مردم از مصرف جگر خام خودداری کنند.

شایان ذکر است در طول سال ۱۴۰۰ و در سیرجان، تعداد ۳ نفر مشکوک به تب کریمه کنگو بودند که تست تمامی آن ها منفی شد ولی امسال و تا به امروز در سیرجان؛ یک نفر با تست مثبت تب کریمه، یک نفر با تست منفی و یک نفر نیز منتظر جواب تست، شناسایی شده اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*