۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1825
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳
  • منبع : فردای کرمان
وعده‌های پاییز پر بارش محقق نشد

وعده‌های پاییز پر بارش محقق نشد

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به گفتۀ مسئولان سازمان هواشناسی ادامۀ روند کم‌بارشی تا پایان زمستان دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسیدر حالی که بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی انتظار می‌رفت بارش‌های خوبی در آبان داشته باشیم، اما این اتفاق نیفتاد.

سومین ماه سال آبی در حالی شروع شده که بارندگی‌های آبان کمتر از میانگین بلندمدت بود.

تاج‌بخش، رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به کم‌بارشی‌های آبان گفت: «ما در مهرماه بارش‌های بیشتر از میانگین بلند مدت را در کشور تجربه کردیم اما در آبان‌ماه متاسفانه این اتفاق نیافتاد».

تاج‌بخش ۲۹ شهریورماه امسال گفته بود: «تقریبا در کل کشور بارش‌ها خوب است ضمن این‌که پاییز دیررس نداریم».

میانگین بارش‌های دو ماه گذشته ۲۶ میلی‌متر ثبت شد و نسبت به دورۀ بلندمدت یک میلی‌متر کاهش داشته است. این آمار نشان می‌دهد پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی تاکنون به‌طور کامل محقق نشده است.

احد وظیفه، رئیس مرکز اقلیم سازمان هواشناسی سوم آبان‌ماه امسال گفته بود: «انتظار داریم به‌طور کلی در پاییز و نیمۀ اول زمستان بارندگی‌ها در حد میانگین بلند مدت و بیش از آن باشد».

به گفتۀ وی، حاکمیت هوای گرم در شمال آفریقا و تشکیل الگوی پایدار در شرق اروپا تا خاورمیانه، منجر به تضعیف سامانه‌های بارشی در ایران و غرب آسیا شده است.

تاج‌بخش نیز دربارۀ به وقوع نپیوستن پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی توضیح داد: «غالب داده‌ها و اطلاعات و الگوهای پیش‌بینی جهانی در منطقۀ ما و به‌خصوص در غرب آسیا بارش‌های بیشتر از میانگین بلندمدت را پیش‌بینی کرده بودند، البته احتمال ۳۰ تا ۵۰ درصدی هم وجود دارد که پیش‌بینی‌ها رخ ندهند».

حالا پیش‌بینی‌های جدید سازمان هواشناسی بیانگر آن است که نمی‌توان به بارش‌های آذر هم امیدوار بود.

ضیائیان، رئیس مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی در این خصوص گفت: «در یکی دو هفتۀ پیش رو، بارش خیلی مناسبی نداریم. شاید بارش‌های جدی و موثر، از هفته یا دهۀ آخر آذر شروع شود».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به گفتۀ مسئولان سازمان هواشناسی ادامۀ روند کم‌بارشی تا پایان زمستان دور از انتظار نیست.

تاج‌بخش با اشاره به کم‌بارشی‌ها گفت: «در شورای عالی آب این موضوع با آقای رئیس‌جمهور مطرح شد، بنابراین حتما در حوزه‌های مدیریت آب و کشاورزی باید برنامه‌هایی برای احتمالات بدبینانۀ بارش را مد نظر قرار دهیم»

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*