۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1155
  • ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
واکنش آفتاب یزد به ادعای عجیب روزنامه ایران
ایران مدعی شده بود هیچ معترضی تا امروز کشته نشده

واکنش آفتاب یزد به ادعای عجیب روزنامه ایران

گرچه مسئولان عوامل شهادت نیروهای امنیتی را در عملیات‌های سریع شناسایی و بازداشت می‌کنند اما تاکنون اعلام نکرده‌اند که چندین نفر از عوامل کشته شدن معترضان در حوادث اخیر را شناسایی و یا دستگیر کرده‌اند

در حالی که در جریان اعتراضات اخیر تاکنون ده ها نفر کشته و زخمی شده اند، روزنامه ایران، وابسته به دولت رئیسی مدعی شد: مدافعان امنیت حداقل ۳۵ شهید را تقدیم ملت کرده‌اند اما کسی از طرف مقابل کشته نشد.

روزنامه ایران نوشت: طی آشوب‌های اخیر در کشور، مدافعان امنیت حداقل ۳۵ شهید را تقدیم ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند. اما کسی از طرف مقابل کشته نشد. این امر درعین حال به معنای موفقیت نیرو‌های حافظ امنیت، در فراجا و بسیج و درعین حال، نشان‌دهنده مظلومیت این نیرو‌ها نیز هست. زیرا این وضعیت، بیانگر این است که این نیروها، نه تنها هیچ‌گاه از سلاح‌های جنگی استفاده نکرده‌اند، بلکه در موارد بسیاری، مانع تحقق پروژه‌های کشته‌سازی در طرف مقابل نیز شده‌اند.

این ادعای روزنامه دولت در حالی است که تاکنون ده‌ها نفر در اعتراضات بعد از مرگ تلخ مهسا امینی کشته شده‌اند. مسئولان نیز گرچه آمار رسمی و شفافی در این خصوص ارائه نکرده‌اند اما مرگ چندین نفر را به خصوص در زاهدان و شهرهای کردنشین تائید کرده‌اند.

نکته دیگر اینکه برخی مسئولان کشته شدن معترضان در ناآرامی‌های اخیر را کار “دشمن” و “عناصر ضدانقلاب” می‌دانند که در قالب پروژه “کشته‌سازی” و برای تحریک مردم به ادامه ناآرامی‌ها انجام می‌شود.

با این حال، گرچه مسئولان عوامل شهادت نیروهای امنیتی را در عملیات‌های سریع شناسایی و بازداشت می‌کنند اما تاکنون اعلام نکرده‌اند که چندین نفر از عوامل کشته شدن معترضان در حوادث اخیر را شناسایی و یا دستگیر کرده‌اند.

برخی از افرادی هم که در اعتراضات اخیر فوت شده‌اند، مسئولان دلیل مرگ آنها را خودکشی، مصرف مواد مخدر، ایست قلبی، سقوط از ارتفاع، پشت بام و … اعلام کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که با توجه به ابهامات افکار عمومی، لازم است مسئولان در خصوص جانباختگان اعتراضات اخیر شفاف‌سازی کنند و اعلام کنند که آیا تاکنون عوامل کشته‌شدن معترضان شناسایی و بازداشت شده‌اند یا اینکه هنوز نتوانستند عوامل مرگ دها معترض را شناسایی کنند و …

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*