۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1781
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۴۳
هوشمندسازی شهر، نیازمند توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری است

هوشمندسازی شهر، نیازمند توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری است

هوشمندسازی شهرها و ایجاد شهر الکترونیک به توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری نیاز دارد و تمام شهر باید به این ابزار فناوری نوین با در نظر گرفتن منافع مردم و زیرساخت‌های عمران شهری، مجهز شود.

 

نشست کمیسیون نظارت شورای شهر روز گذشته با حضور رییس و اعضای کمیسیون نظارت شورای شهر، معاون توسعه و مدیریت منابع شهرداری، مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری سیرجان با موضوع بررسی و هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر عملیات حفاری به منظور اجرای طرح فیبرنوری و قرارداد مشارکت در احداث و بهره‌برداری از تونل ارتباطی فیبرنوری در سطح شهر سیرجان توسط شرکت های‌وب طبق نامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این نشست حسن خدامی پور گفت: اینترنت در حوزه‌‌های گوناگون اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی، وظیفه‌ای در ایجاد شهر هوشمند یا دولت الکترونیک دارد که باید به آن عمل شود و در همین زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، از جمله وظایف شرکت مخابرات، زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و با توجه به پیشرفت‌های روزافزون علمی و فناوری باید اختلال در اینترنت به حداقل برسد و موضوع امنیت در پیام رسان‌های داخلی در نظر گرفته شود.

وی هوشمندسازی شهر را نیازمند توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری دانست و بیان کرد: موضوع بررسی هزینه های شهرداری و روند حفاری با جزییات کامل باید مورد بررسی قرار گیرد؛ چرا که این طرح هنوز در هیچ یک از شهرهای استان انجام نشده و در حال مذاکره هستند.

در ادامه این نشست وحید جوان رییس کمیسیون نظارت شورای شهر گفت: هوشمندسازی شهرها و ایجاد شهر الکترونیک به توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری نیاز دارد و تمام شهر باید به این ابزار فناوری نوین با در نظر گرفتن منافع مردم و زیرساخت‌های عمران شهری، مجهز شود.

وی اجرا و ارتقای شبکه فیبرنوری را یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه خدمات الکترونیک و رسیدن به اهداف شهر هوشمند دانست و یادآور شد: استفاده و بهره‌مندی از کابل‌های شبکه فیبر نوری نشان‌دهنده مزیت‌های فراوان این شبکه در حوزه‌های مختلف است و بیشتر شبکه‌های رایانه‌ای و مخابرات از راه دور در مقیاس وسیعی از فیبرنوری استفاده می‌کنند و شهرداری به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر روند عقد قرارداد با شرکت ارتباطات زیرساخت را باید بصورت کارشناسی و علمی و با بررسی کامل موضوع انجام دهد.

گفتنی است در این نشست معاون توسعه و مدیریت منابع شهرداری سیرجان و مدیر سازمان فاوا به ارایه توضیحات و نقطه نظرات خود در رابطه با روند انجام کار و انعقاد قرارداد با شرکت ارتباطات زیرساخت پرداختند و مقرر شد شهرداری سیرجان نسبت به بررسی کامل موضوع و کارشناسی نکات فنی و زیرساختی این طرح اقدام و نتیجه را به شورای شهر به منظور اقدامات بعدی گزارش دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*