۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » صنعت و معدن
  • شناسه : 1272
  • ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
نماینده اقتصادی یا دلال اقتصادی؟
در نقد یکی از نمایندگان استان که دست از دخالت در معادن بر نمی دارد

نماینده اقتصادی یا دلال اقتصادی؟

نماینده ای که خود را نخبه‌ی اقتصادی کشور می پندارد و امروز رد پایش در انتصابات برخی از شرکت های معدنی بزرگ استان به وضوح دیده می شود

دیدبان خبر:

🔺استان کرمان که ثروت معادنش هوش از سر برخی غیر مسئولانِ مترصد و فرصت طلب برای بهره برداری در جهت منافع گروهی ربوده ،سال هاست که به دنبال سهم خواهی ها،به نقطه ثقل کش مکش اصحاب قدرت،به خصوص برخی نمایندگان استان تبدیل شده،به گونه ای که احساس میشود پشت پرده،تقسیم بندی نانوشته ای صورت گرفته که کدام معدن سهم کدام نماینده باشد.

🔺اتفاقی که داد مردم و رسانه ها را در آورده و گاهی دعوای پشت پرده آنها بر سر انتصاب ها،کار را به جایی رسانده که بر روند تولید این شرکت های بزرگ که بخش مهمی از اقتصاد کشور را به دوش می کشند،تاثیرات جبران ناپذیری گذاشته.

🔺غم انگیزتر اینکه گویا هیچ گوش شنوا و چشم بینایی هم برای رسیدگی به این اتفاقات که زمینه صدمه به اعتماد عمومی را فراهم می کند وجود ندارد تا جاییکه به نظر می رسد حتی توصیه صریحِ چندی پیش رهبری هم پیرامون عدم مداخله نمایندگان در عزل و نصب ها چندان کارساز نبوده است.

🔺اما اخیراً با انتشار تخلفاتی گسترده در شرکت مس از عزل و نصب های مسئله دار گرفته تا تخلفات و قراردادهای ابهام انگیز و بازتابی گسترده در رسانه های کشور، نگاه افکار عمومی به این شرکت مهم معطوف شده،جاییکه سرنخ هر عزل و نصبی را بگیرید،به یک نماینده خاص منتهی میشود.

🔺نماینده ای که خود را نخبه‌ی اقتصادی کشور می پندارد و امروز رد پایش در انتصابات برخی از شرکت های معدنی بزرگ استان به وضوح دیده می شود،آنهم انتصاب ضعیف ترین و ناکارآمدترین نیروهای ستادی و نزدیکان خود،بدون کمترین تخصص و تجربه.

🔺ناگفته نماند تجربه نشان داده این نماینده خاص،تخصص و مهارت خاصی نیز در خرج کردن از اعتبار یکی از شهدای مطرح کشور و عاریت گرفتن نابجا از مفاهیم ارزشی و انقلابی جهت تطهیر عملکرد خود و عقب راندن منتقدینش با این ترفند نخ نما شده دارد.

🔺و این بار نام این نماینده‌ی به اصطلاح انقلابی با تغییرات شرکت مس که ماه ها درگیر حواشی گسترده است،گره خورده و گاهی آنچنان از عملکرد مدیریت فعلی این شرکت در مقابل امواج انتقادات، جانب داری می کند که گویی،این شرکت ملک طلق ایشان و وابستگان نسبی و سببی اش است که این روزها نه تنها برای نشاندن آنها در راس مدیریت های کلان آن به هر فشاری متوسل شده بلکه بجای رسیدگی به گرفتاری های مردم تمام توان خود را برای بقای مدیر عامل پرحاشیه این روزهای آن بکار گرفته.

🔺اما مهمترین پرسشی که به ذهن متبادر می شود این است که براستی این به اصطلاح نماینده مردم چه منافعی را در معادن بزرگ استان جستجو می کند که اینچنین برای چینش مدیریتی در آنها تقلا می کند؟

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*