۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » صنعت و معدن
  • شناسه : 1701
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
معادن باید به میزانی که به مردم خسارت وارد می کنند هزینه کنند
انتقاد حسن پور از عملکرد معادن در حوزه مسئولیت های اجتماعی

معادن باید به میزانی که به مردم خسارت وارد می کنند هزینه کنند

۱۵ درصد حقوق مالکانه‌ بایستی طبق قانون به حساب خزانه استان واریز شود

🎤بتول بلالی:
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در گفتگو با کاریز نیوز در خصوص میزان سهم‌ معادن استان در پرداخت حقوق دولتی گفت:
متاسفانه معادن هیچگاه مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را آنچنان که باید و شایسته است در قبال مردم و خسارت‌هایی که به آنان وارد می‌شود را نپرداخته اند و گاهی بعضی معادن مبالغی در رابطه با مسائل شهرستان سیرجان پرداخت می‌کنند و گمان می‌کنند فی‌ سبیل‌الله است.
حسن پور در ادامه اظهار داشت: در واقع ۱۵ درصد حقوق مالکانه‌ بایستی طبق قانون به حساب خزانه استان واریز شود و سپس با اولویت همان شهرستانی که معدن در آن واقع شده، توسط خزانه استان در اختیار شهرستان‌ها قرار گیرد، اما متاسفانه این مهم توسط سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های متولی و ذی‌ربط و وزارت صنعت و معدن و ایمیدرو انجام نشده است.

وی اظهار امیدواری نمود که مدیران شرکت های معدنی مسئولیت خطیر حق‌الناس بودن را متوجه باشند و در جهت حل مشکلات شهرستان و استان پاسخگویی داشته باشند.

حسن پور تصریح کرد: در تمام دنیا شرکت‌های بزرگ بحث مسئولیت‌های اجتماعی‌شان را به نوعی در قبال مردم انجام می‌دهند و امید است در چهره‌ی شهرها با همکاری بخش صنعت و معدن تغییر اساسی انجام شود.
وی یادآور شد: البته معادن اقداماتی هم تاکنون انجام داده اند اما این کارها درخور و شان مردم نیست و توقعات و انتظارات مردم بیش از این می باشد و معادن باید به میزانی که به مردم خسارت وارد می‌کنند، از زیرساخت‌های جاده‌ها که توسط معادن از بین می‌رود و آسیب به محیط زیست شان گرفته تا افزایش هزینه‌ی زندگی که به آنها تحمیل می شود ‌و مشکلاتی که در بحث مسکن ایجاد شده.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*