۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1909
  • ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
مشکلات تولید و صنعت نیازمند تصمیمات راهگشا و انقلابیست

مشکلات تولید و صنعت نیازمند تصمیمات راهگشا و انقلابیست

اطاله دادرسی و انباشت پرونده ها موجب ایجاد برخی مشکلات و سرگردانی مردم گردیده

🔹به گزارش کاریز نیوز صبح دوشنبه در نشست غیر علنی مجلس شورای اسلامی که با حضور حجه الاسلام اژه ای ریاست قوه قضاییه برگزار شد، شهباز حسن پور طی سخنانی به طرح برخی از مهمترین مشکلات موجود مرتبط با این قوه پرداخت.

🔹نماینده مردم سیرجان و بردسیر ضمن قدردانی از رویکرد و روحیه ریاست این قوه در حمایت از حقوق عامه، صدور احکام سخت گیرانه‌ی تعزیرات که به گفته وی موجب آسیب جدی و حتی در مواردی منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی می شود را نیازمند اتخاذ تدابیری مناسب تر دانست و خواستار صدور دستورات انقلابی و راهگشا در خصوص مشکلات بخش تولید و صنعت شد.

🔹شهباز حسن پور با اشاره به روند کند، اطاله دادرسی و انباشت پرونده ها که موجب ایجاد برخی مشکلات و سرگردانی مردم گردیده، کمبود شدید قاضی و پرسنل دستگاه قضایی را به عنوان یکی از اهم دلایل این امر برشمرد و اعلام آمادگی نمود تا در صورت ارسال لایحه مربوط به جذب کادر مورد نیاز قوه قضاییه، نمایندگان مردم در این باره همراهی لازم و تصمیات عاجل را اتخاذ نمایند.

🔹وی در ادامه خواستار تفویض اختیار به مدیران استانی و شهرستانی دادگستری جهت تسریع در حل و فصل پرونده های قضایی شد و تصریح نمود که روحیه ریاست قوه قضاییه در حل مشکلات قضایی مردم، منجر به امید آفرینی برای ملت شریف ایران گردیده است.

🔹حسن پور در این سخنان توجه ویژه به مسائل معیشتی و فوق العاده خاص کارکنان دستگاه قضا و رسیدگی بیشتر به امرار معاش خانواده زندانیان معسر را ضرورت خواند و از ریاست قوه قضاییه درخواست نمود تا در این رابطه دستورات لازم را صادر نمایند.

🔹نماینده مردم سیرجان و بردسیر همچنین با توجه به گستردگی و جایگاه ویژه استان کرمان خواستار سفر مجدد ریاست قوه قضاییه به استان در آینده ای نزدیک شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*