۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » گفتگو
  • شناسه : 1937
  • ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
مردم گمان اشتباه نکنند که استعفای شهردار به اعضای شورا مربوط است
حمزه صادقی نایب رییس شورای شهر

مردم گمان اشتباه نکنند که استعفای شهردار به اعضای شورا مربوط است

فکر می کنم بیشتر رضایت مردم در همین بحث نظافت و فضای سبز و این قبیل موارد هست!

کاری که آقای شهردار کرده و بعد استعفایش را داده همه اعضا شوکه شدند و یک حادثه ای را به وجود آورد.
این اولین جملات حمزه صادقی نایب رییس شورای شهر در گفتگو با دیدبان خبر، پیرامون استعفای پیش بینی نشده علی اکبر کریمی پور شهردار سیرجان است.
او در این گفتگوی کوتاه گفت: می توانم بگویم در این دو سال واقعا حتی اختلاف نظر هم با شهردار کم بوده و هیچ بحث و برخورد و مشاجره ای در هیچ یک از مسائل اعم از پروژه ها و بودجه و مصوبه هایی که لازم داشت نبوده و همکاری داشته ایم و الان مانده ایم چرا چنین تصمیمی گرفته اند و انشاالله باید خود اقای شهردار بیایند در جلسات علنی شورا در این رابطه پاسخ دهند.
صحبتهای صادقی به گونه ای است که نشان می دهد اساسا از هیچ پشت پرده ای با خبر نیست.

او در پاسخ به این سوال که در نامه ایشان اشاره ای به مشکلات شخصی نشده و طبعا مشکلات کاری مد نظر ایشان بوده و نگاه مردم به این سمت رفته است که احتمالا عدم تعامل شورا منجر به این تصمیم شده پس چگونه شما و سایر اعضا چنین ادعایی دارید تصریح کرد:
این نگاهی که امروز مردم دارن و فکر می کنند به خاطر اعضای شوراست را من رد می کنم و به هیچ عنوان چنین چیزی نبوده، قانون این است و از اختیارات شوراست که هر زمان اعضا از عملکرد شهردار رضایت نداشتند با مکاتبه و طرح سوال و طرح استیضاح اعمال نظر کنند اما هیچ یک از اینها وجود نداشته و این امر گواهی خوبی بر این ادعای من است.

صادقی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون میزان رضایت مندی همشهریان از شهردار که باید مورد ملاحظه اعضا در تایید یا رد این استعفا قرار گیرد افزود:
حقیقتا شهردار در بحث فضای سبز و خدمات شهر خیلی خوب کار کرده و می توانیم نمره قابل قبولی به ایشان بدهیم و رضایتی که مردم دارند هم فکر می کنم بیشتر در همین بحث نظافت و فضای سبز و این قبیل موارد هست!

وی بدون اشاره به حجم بالا و قابل تحسین انجام عملیات آسفالت در سیرجان که مهمترین و جدی ترین دغدغه شهروندان بوده گفت: ما ابتدای سال سوم شورا اعلام کردیم و از شهردار هم خواسته ایم که در بحث های پروژه های عمرانی و ترافیک شهری هم قدمی بردارند.

باوجود این مواضع صادقی و نیز اظهارات خدامی پور رییس شورا که دیروز در جمع چند تن از خبرنگاران ایراد شد به نظر می رسد که بعید باشد مردم به راحتی این نظرات را بپذیرند و از سویی شاید با نگاه به جملاتی که خدامی پور بیان داشته مسئله برای همشهریان پیچیده تر هم شده باشد چرا که او با این گفته که در برابر فشارهای احتمالی خارجی محکم خواهیم ایستاد پرده جدیدی از ناگفته ها را پس زده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*