۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 644
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۴:۰۱
عوارض صادراتی به جای جوایز صادراتی
در گفتگوی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با دیدبان خبر مطرح شد

عوارض صادراتی به جای جوایز صادراتی

تفسیر به رای و تصمیمات خلق الساعه باعث می شود که بازرگان و سرمایه گذاران کشور در نتیجه چنین تصمیماتی بازارهای مختلف جهانی و فرصت ها را از دست بدهند

🟢عوارض صادراتی به جای جوایز صادراتی
🔹نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از برخی سیاست گذاری های جدید در حوزه صادرات انتقاد کرد.

🔹شهباز حسن پور در گفتگو با دیدبان خبر در خصوص تصمیمات اخیر وزارت صمت در بحث عوارض صادراتی بر محصولات فولادی گفت: این تصمیمات در حالی گرفته می شود که در کشورهای در حال توسعه معمولا جوایز صادراتی تعیین می کنند نه عوارض صادراتی.

🔹وی اظهار داشت: گاها تفسیر به رای و تصمیمات خلق الساعه باعث می شود که بازرگان و سرمایه گذاران کشور در نتیجه چنین تصمیماتی بازارهای مختلف جهانی و فرصت ها را از دست بدهند و من در طی چهارده سال پیش تا به امروز مستمرا بر حمایت و تشویق صادرات تاکید داشته ام نه بستن عوارض بر صادرات که خود تحریمی است.

🔹نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: کشور در شرایط فعلی بیش از گذشته به ارز نیاز دارد و در شرایطی که داریم از ارزهای نفتی فاصله می گیریم باید برویم به سمت بخش های دیگر صادراتی که یکی مهمترین آنها ظرفیت های خدادادی معادن است و در حالیکه قریب به ۱۵۰ ماده معدنی در کشور شناسایی شده باید بهترین استفاده و بهره برداری به خصوص برای تامین دارو و کالاهای اساسی انجام شود.

#سیرجان#شهباز_حسن_پور

#عوارض_صادراتی#دیدبان_خبر

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*