۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 959
  • ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
شبکه اصلی پروژه فاضلاب شهری در آبان ماه به پایان می‌رسد
در جلسه علنی شورای شهر سیرجان مطرح شد:

شبکه اصلی پروژه فاضلاب شهری در آبان ماه به پایان می‌رسد

تاکنون ۶ هزار انشعاب انجام شده است

✅ در جلسه علنی شورای شهر سیرجان مطرح شد:
🔰 شبکه اصلی پروژه فاضلاب شهری در آبان ماه به پایان می‌رسد

نشست علنی شورای شهر سیرجان پیش از ظهر امروز با حضور رییس و اعضای شورا، مدیرعامل و معاونین شرکت کاریز (مجری طرح فاضلاب شهری)، مسوول حفاری شهرداری، معاون ترافیک پلیس راهور سیرجان و جمعی از خبرنگاران با موضوع بررسی و رسیدگی به روند اجرای پروژه فاضلاب شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان، در این جلسه رییس شورای شهر سیرجان ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام زین‌العابدین(ع) و همچنین گرامیداشت روز جهانی مسجد، گفت: روز گذشته در بازدید از روند اجرای پروژه فاضلاب شهری در سطح شهر، بسیاری از معابر انجام شده و برخی مسیرها نیاز به فعالیت و پیگیری بیشتر دارد.

حسن خدامی تسریع در روند اجرای پروژه فاضلاب شهری را ضروری دانست و افزود: سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه فاضلاب شهری و ترمیم آسفالت نوار حفاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و پیمانکار موظف است در مسیرهایی که قصد اجرای عملیات حفاری دارد، چند روز قبل از حفاری نسبت به نصب بنر اطلاع رسانی و تعیین مسیر جایگزین اقدام کند؛ ضمن اینکه اجرای این پروژه در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار چشمگیر بوده است.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت کاریز (مجری طرح فاضلاب شهری) گفت: در برخی مسیرها به دلیل عدم بهره‌برداری، بارندگی و از بین رفتن آسفالت، وجود انهار و خطوط قنات با مشکل مواجه هستیم.

محسن امانی افزود: از مجموع ۳۸۰ کیلومتر شبکه اصلی پروژه فاضلاب، ۳۱۰ کیلومتر انجام شده و تمام شبکه اصلی در مسیرهایی مانند بلوار دکتر صادقی، خیابان آیت‌الله سعیدی و بلوار سیداحمد خمینی که هسته مرکزی شهر بوده و از ترافیک بیشتری برخوردار هستند، تا پایان آبانماه و در مسیرهای فرعی نیز تا بهمن ماه به اتمام می‌رسد؛ ضمن اینکه تا قبل از آغاز مهر و بازگشایی مدارس، پروژه فاضلاب در بسیاری از معابر به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت همزمان ۱۵ جبهه کاری در سطح شهر ادامه داد: با توجه به اجرای پروژه تصفیه خانه، طی برنامه زمانبندی مدون، در ۶ ماه آینده مردم سیرجان از فواید و عایدی پروژه فاضلاب شهری که همان موضوع افزایش سطح بهداشت عمومی و کاهش بیماری‌های عفونی و جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی است، برخوردار می‌شوند؛ ضمن اینکه تاکنون ۶ هزار انشعاب انجام شده که این رقم تا پایان سال به ۲۰ هزار انشعاب افزایش یافته و موضوع انشعاب نیز سال آینده به پایان می‌رسد.

در پایان این نشست اعضای شورا با طرح سوالاتی از مدیران شرکت کاریز، روند اجرای پروژه فاضلاب شهری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*