۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1611
  • ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
سرایت کرونا در کرمان بالا اما شدت بیماری پایین است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

سرایت کرونا در کرمان بالا اما شدت بیماری پایین است

روند ابتلا به کرونای امیکرون نسبت به هفته‌های قبل افزایشی‌ست و شمار بیماران سرپایی افزایش داشته است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: سرایت کرونای امیکرون در استان کرمان بالا اما شدت بیماری پایین است و بیماران به صورت سرپایی درمان می‌شوند.

سرایت کرونا در کرمان بالا اما شدت بیماری پایین است/  بستری ۲۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان

سعید صحبتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: استان کرمان نیز مانند دیگر استان‌های کشور درگیر موج هشتم کروناست و از ۲۳ شهر ما شهر زرند قرمز و دو شهر کوهبنان و سیرجان هم نارنجی هستند.

وی ادامه داد: روند ابتلا به کرونای امیکرون نسبت به هفته‌های قبل افزایشی‌ست و شمار بیماران سرپایی افزایش داشته است و این در حالی‌ست که علائم آن شبیه سرماخوردگی و آنفلوآنزاست.

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان عنوان کرد: موج هشتم امیکرون نسبت به موج قبلی ضعیف‌تر است زیرا واکسیناسیون انجام شده و بیماری هم خفیف‌تر است و درصد کمتری نسبت به قبل مبتلا و یا بستری می‌شوند. هرچند در این هفته تعداد بیماران بستری افزایش یافته است.

صحبتی با اشاره به اینکه ۲۵ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونا در استان کرمان کم است و به‌طور معمول هفته‌ای یک مورد فوتی داریم.

وی ابراز داشت: مبتلایان به کرونای امیکرون بعد از چهار، پنج روز درمان می‌شوند و توصیه اصلی ما این است که مردم تزریق نوبت‌های واکسن را جدی بگیرند زیرا افرادی که واکسیناسیون را به‌طور کامل انجام داده‌اند یا مبتلا نمی‌شوند و یا بیماری آنها خفیف‌تر از افرادی‌ست که واکسیانسیون را انجام نداده‌اند و بیشتر افرادی که در این پیک درگیر شده‌اند، واکسن نزده‌اند و یا ناقص زده‌اند.

صحبتی از افرادی که ۶ ماه از نوبت قبلی واکسیناسیون آنها گذشته در خواست کرد دوباره واکسن کرونا را تزریق کنند و ادامه داد: در دید و بازدید عید نیز افرادی که علامت بیماری را دارند از روبوسی، در آغوش گرفتن و یا دست دادن با سایر افراد به‌ویژه سالمندان و بزرگترها خودرداری کنند و استفاده از ماسک در مکان‌های پر جمعیت همچنان توصیه می‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت شیوع آنفلوآنزا در استان کرمان بیان داشت: آنفلوآنزا در حد معمول و مشابه سال‌های قبل در استان کرمان وجود دارد و درگیر طغیان آنفلوآنزا نیستیم و ۷۰ درصد مراجعان با علائم تنفسی به مراکز درمانی مبتلا به کرونا هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان تصریح کرد: مردم حواس‌شان باشد عمده این سرماخوردگی‌هایی که الان می‌بینیم کروناست و همه گروه‌های سنی نیز درگیر می‌شوند و شدت سرایت کرونای امیکرون بالا اما شدت بیماری پایین است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*