۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 1673
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰:۱۱
زمین نهضت ملی مسکن در کرمان تامین شده است

زمین نهضت ملی مسکن در کرمان تامین شده است

استاندار کرمان در خصوص وضعیت نهصت ملی مسکن در استان کرمان، گفت: خوشبختانه مشکل تامین زمین در استان برطرف شده و در این زمینه چالشی وجود ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، چهارمین نشست خبری محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با اصحاب رسانه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ با حضور معاونان سیاسی و عمرانی و سرپرست معاونت […]

استاندار کرمان در خصوص وضعیت نهصت ملی مسکن در استان کرمان، گفت: خوشبختانه مشکل تامین زمین در استان برطرف شده و در این زمینه چالشی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، چهارمین نشست خبری محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با اصحاب رسانه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ با حضور معاونان سیاسی و عمرانی و سرپرست معاونت اقتصادی استاندار برگزار گردید.
* پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی محصول پسته در سال جاری
وی در این نشست با اشاره به وضعیت سرمازدگی پسته، گفت: امسال پسته دچار سرمازدگی نشده است از طرف دیگر اطلاع‌رسانی به موقع و فعالیت‌های خوبی جهت پیشگیری از سرمازدگی انجام شده و در این زمینه بیش از یک میلیون لیتر گازوئیل در میان کشاورزان توزیع شد.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: در رفسنجان کمتر از ۱۰ درصد سرمازدگی باغ‌های پسته داشته‌ایم، اما در مجموع به لطف خدا و پیشگیری‌هایی که انجام شد در استان سرمازدگی محصولات پسته را نداشته‌ایم.
فداکار، ضمن پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی محصول پسته در سال جاری، عنوان کرد: سرمازدگی، کمبود آب و افزایش تولید پسته در سایر مناطق، جایگاه پسته استان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
* در خصوص حجاب تذکرات لسانی به افراد داده می‌شود
استاندار کرمان بیان داشت:  قرار نیست بگیر و ببندی برای حجاب باشد، در خصوص حجاب تذکرات لسانی به افراد داده می‌شود، بخش زیادی از افرادی که حجاب را برداشته‌اند کاهل هستند و عده قلیلی با برنامه‌ریزی می‌آیند که با حساب و کتاب با آنها برخورد می‌شود.
فداکار در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ظرفیت منطقه ساردوئیه جیرفت، ابراز داشت: ساردوئیه ظرفیت گردشگری خوبی دارد و از استان‌های دیگر نیز وارد این منطقه می‌شوند، همچنین دارای ظرفیت‌های معدنی خوبی است اما مشکل آنان، تامین برق است که در حال پیگیری جهت رفع مشکل هستیم.
* جازموریان، هشتمین شهرستان‌ جنوب استان کرمان شد
وی در خصوص استان شدن جنوب کرمان گفت: در دولت مصوب شده است که جنوب کرمان، استان شود اما در ادامه موضوع باید در مجلس مصوب و در نهایت اجرایی شود، از طرف دیگر شهرستان جازموریان نیز به عنوان هشتمین شهرستان‌ به جنوب استان اضافه شده است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه اجرای فاضلاب نیازمند سرمایه‌گذاری طولانی مدت است و باید شرکت‌های بزرگ پای کار بیایند، عنوان کرد: در رفسنجان نیز برای اجرای فاضلاب، شهرداری آماده همکاری است، اما شرکت‌های بزرگ باید مساعدت کنند. اگر این طرح اجرا شود، حدود ۷۰۰ لیتر آب بر ثانیه عملیاتی می‌شود که می‌تواند مشکل آب همه صنایع را برطرف کند.
فداکار با بیان این مطلب که آمار و تحلیل دقیق، بسیار مهم است، تصریح کرد: اختلافی در ارائه آمار تصادفات وجود ندارد بلکه پلیس آمار در صحنه و اورژانس آمار بیمارستان را اعلام می‌کند.
* آغاز تامین آب شرب شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد
وی با اشاره به اینکه استان کرمان در سال جاری جزو استان‌های با نرخ کاهش فوتی و تصادفات بوده است، بیان داشت: در حوزه تصادفات درون شهری ۵۳ درصد و در زمینه فوتی درون شهری ۵۶ درصد کاهش داشته‌ایم، همچنین در زمینه تصادفات برون شهری ۳۴ درصد و فوتی برون شهری ۳۷ درصد کاهش داشته‌ایم.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: بیش از ۲ میلیون ورودی و خروجی تردد در استان را داشته‌ایم که نسبت به بسیاری از استان‌ها کاهش تصادفات و فوتی را ثبت کرده‌ایم.
وی با بیان این مطلب که تامین آب شرب شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت شروع شده است، ابراز داشت: تامین آب در ۵ شهرستان‌های جنوبی امکان‌پذیر است، اما زیرساخت‌های لازم باید تامین شود.
فداکار عنوان کرد: مشکل آب ۳۵ روستا در رمشک برطرف و ابلاغ‌های خوبی توسط وزیر نیرو انجام شده است.
وی افزود: جاده بافت مشکل‌آفرین شده است، اما طرح آن مشخص و آماده است که امیدواریم با اعتباراتی که قرار است تزریق شود، مشکل آن حل شود.
* مرکز استان کرمان حدود ۴۰ هزار حاشیه‌نشین دارد
فداکار با بیان این مطلب که درآمد سرانه رابطه مستقیمی با هزینه‌های زندگی دارد، بیان داشت: توزیع نامتوازن ظرفیت‌ها در شمال و جنوب استان، آمارها و نسبت‌های استان را متفاوت کرده است که امیدواریم با وجود معادن و ظرفیت‌هایی که در جنوب راه‌اندازی می‌شود، شاهد بهبود رتبه استان باشیم.
وی با اشاره به اینکه مرکز استان کرمان حدود ۴۰ هزار حاشیه‌نشین دارد که نسبت‌ها و رتبه مرکز استان را متفاوت کرده است، عنوان کرد: مشکل اساسی که وجود دارد و عمدتا فرهنگی هم است، عدم همکاری با سرمایه‌گذاران در استان است که باید چاره‌اندیشی و تسهیل شود.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که حدود ۲۰ سال پیش منطقه ویژه اقتصادی جازموریان مصوب شده اما کار چندانی انجام نشده است، افزود: در ادامه قرار بر همکاری و تشکیل یک شرکت بود که یکسری موانع حقوقی برای شرکت پیش آمده است، به دنبال رفع مشکل هستیم تا روند اجرای منطقه ویژه اقتصادی جازموریان به سرانجام برسد.
* زمین نهضت ملی مسکن در کرمان تامین شده است
فداکار با اشاره به وضعیت نهصت ملی مسکن در استان کرمان، تصریح کرد: خوشبختانه مشکل تامین زمین در استان برطرف شده و در این زمینه چالشی وجود ندارد، لذا حدود ۳ هزار هکتار زمین در استان تامین شده است.
وی با بیان این مطلب که نرخ تورم در استان یزد نسبت به کرمان بالاتر است، ابزار داشت: در برخی از شهرهای استان قیمت مسکن به دلیل تقاضای زیاد، بالا است از طرف دیگر عدم تولید برخی مصالح در استان موجب افزایش هزینه‌ها شده است.
استاندار کرمان بیان داشت: عدم وجود سرمایه‌گذار و دسترسی سخت به مکان‌های توریستی بر رونق گردشگری استان تاثیرگذار است، اما باید پذیرفت که زیرساخت‌های استان در حوزه گردشگری مناسب نیست.
* بالگرد هلال‌احمر کرمان جایگزین شد
وی بیان داشت: انجام مولدسازی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است و برای اجرای آن یکسری اصلاحاتی انجام و کار شروع شده است، لذا دستگاه‌های دولتی در حال معرفی املاک خود هستند.
فداکار با اشاره به حادثه سقوط بالگرد وزیر ورزش در بافت با اعلام اینکه بالگرد جایگزین وارد استان شده است، خاطرنشان کرد: دفتر اجتماعی استانداری در خصوص آسیب‌های اجتماعی برنامه مفصلی دارد و به دنبال تبیین و اجرا کردن برنامه‌های اثرگذار اجتماعی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*