۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 2134
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱
رییس اتاق اصناف سیرجان در گفتگو با دیدبان خبر

تخصیص ۱۵۰ غرفه در لاین های اصلی به کسبه بومی برای اولین بار

ا مساعدت کمیسیون نظارت مجوز ۵۰غرفه دیگر را نیز برای کسبه بومی گرفتیم و این نوید را بدهم که درخواست مجوز ۵۰ غرفه دیگر را هم برای کسبه بومی به کمیسیون نظارت داده ایم که با توجه به نیم بها بودن قیمت غرفه ها برای بومی ها، امتیاز ویژه ای محسوب می شود

به بهانه برگزاری نمایشگاه پاییزه ویژه مدارس در سیرجان در گفتگویی با رییس اتاق اصناف سیرجان که از نظر شما میگذرد به جزییات این نمایشگاه پرداختیم.

مجید محسنی در این باره به خبرنگار ما گفت:اساساً این نوع نمایشگاه ها بر پایه یک طرح سراسری برای اقشار کم درآمد و دهک های پایین همچنین با نگاهی به تنظیم بازار در اکثر شهرها در قالب نمایشگاه های بهاره و پاییزه برگزار می شوند.
🔹وی در خصوص حضور تولیدکنندگان و حذف واسطه ها در این نمایشگاه اظهار داشت: هر چند در همین نمایشگاه های پاییزه و بهاره هم تولیدکنندگان حضور پر رنگی دارند اما برگزاری نمایشگاه های تخصصی را در حوزه های مختلف از جمله:صنعت ساختمان،گل و گیاه،ماشین آلات و ادوات کشاورزی در دستور کار داریم که عمدتا تولیدکنندگان شرکت می کنند و بازدیدکنندگان می توانند مستقیما از تولیدکننده خرید و با تکنولوژی تولید محصولات از نزدیک آشنا شوند.

🔹رییس اتاق اصناف سیرجان با اشاره به نظارت میدانی بر قیمت کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه افزود: در همان ابتدای کارِ توسط همکاران اتاق اصناف و روئسای اتحادیه ها نرخ گذاری و نصب اتیکت ها روی اجناس صورت گرفت و توسط چندین تیم بازرسیِ از اتاق و بسیج اصناف،اداره صمت و تعزیرات به صورت محسوس و نامحسوس بازرسی ها بطور مستمر انجام می شد و تنها در ۲ مورد که تخلف از قیمت مصوب داشتیم با قاطعیت برخورد و این دو غرفه به مدت یک روز پلمپ شدند.

🔹وی در رابطه با اینکه معمولا برپایی این نمایشگاه ها منجر به انتقاد برخی کسبه می شود تصریح کرد: این نارضایتی را ما غالبا تنها از سوی بخش محدودی از یکی دو صنف خاص شاهد هستیم و این افراد گروهی هستند که همیشه در تلاشند تا انحصار مدیریت قیمت ها را در اختیار خود داشته باشند و جالب اینکه آنها حتی در نمایشگاه هم شرکت نمی کنند اما خوشبختانه بازاریان شهرستان از کلیه صنوف مشارکت خوبی داشتند.

🔹محسنی افزود:نکته قابل توجه اینکه امسال با مساعدت کمیسیون نظارت مجوز ۵۰غرفه دیگر را نیز برای کسبه بومی گرفتیم و این نوید را بدهم که درخواست مجوز ۵۰ غرفه دیگر را هم برای کسبه بومی به کمیسیون نظارت داده ایم که با توجه به نیم بها بودن قیمت غرفه ها برای بومی ها، امتیاز ویژه ای محسوب می شود و امسال به جای مجری نمایشگاه برای اولین بار توسط خود اتاق اصناف غرفه ها در لاین های اصلی در اختیار کسبه بومی قرار گرفت که در بحث فروش شاهد رضایتمندی خوبی از سوی آنها بودیم.

🔹محسنی در پایان تاکید کرد: اتاق اصناف این آمادگی را دارد که با همکاری تولیدکنندگان نمایشگاه تخصصی گلیم را نیز در سیرجان برگزار کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*