۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » فرهنگ و هنر
  • شناسه : 1732
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
برای بدحجابی آقایان نیز جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

برای بدحجابی آقایان نیز جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شود

آن آقایی که با یک پوشش نامناسب در جامعه حاضر می‌شود حجاب مناسب را رعایت نکرده است

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسرو پناه دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مقوله عفاف و حجاب در جامعه گفت: الزاماً بدحجابی و بی‌حجابی به معنای بی‌عفتی نیست. عفاف و حجاب دو امر متفاوت‌ است و باید به صورت جداگانه بررسی شود زیرا هر دو آن‌ها برای جامعه اهمیت دارند.

وی در ادامه درباره اهمیت عفت در خانم‌ها و آقایان بیان کرد: همان‌طور که خانم‌ها باید حجاب و عفت داشته باشند آقایان هم باید عفت و حجاب را در جامعه رعایت کنند. آن آقایی که با یک پوشش نامناسب در جامعه حاضر می‌شود حجاب مناسب را رعایت نکرده است. باید به نوع پوشش و رفتار آقایان هم توجه کرده و برای این دسته از آقایان در جامعه جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شود.

خسرو پناه درباره رفتارهای بی عفتانه برخی از آقایان در جامعه تصریح کرد: چرا ما آقایانی را که برای خانم‌های باحجاب و بدحجاب مزاحمت ایجاد می‌کنند را نمی‌بینیم؟ چرا متلک‌های آقایان دیده و شنیده نمی‌شود؟ اگر واقع بینانه بخواهیم نگاه کنیم این رفتارها هم خلاف عفت است. از نظر من همان‌طور که برای خانم‌هایی که کشف حجاب کرده‌اند قوانینی تدبیر شده باید برای آقایانی که آزاررسان بانوان هستند هم تدابیری در نظر گرفته شود.

آقایان هم باید عفت و حجاب را در جامعه رعایت کنند. آن آقایی که با یک پوشش نامناسب در جامعه حاضر می‌شود حجاب مناسب را رعایت نکرده است. باید به نوع پوشش و رفتار آقایان هم توجه کرده و برای این دسته از آقایان در جامعه جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شود.

وی درپاسخ به چرایی نادیده گرفتن عفاف و حجاب آقایان در جامعه گفت: این موضوع نشأت گرفته از نگاه‌های تک بعدی است که در عرصه فرهنگ جامعه ما وجود دارد و از نظر من یک نقص است. مهم ترین کاری که در حوزه عفاف و حجاب باید انجام شود فرهنگ سازی و گفتمان سازی است. زیرا ضعف‌های شناختی در این زمینه وجود دارد که دشمنان ما این ضعف‌ها را شناسایی و بر روی آن‌ها بسیار سرمایه گذاری کرده‌اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه تأکید کرد: دشمن از ابزار رسانه و ابزارهای شناختی استفاده می‌کند، ما هم دقیقاً باید از همین ابزار برای حفظ و بهبود عفاف و حجاب در جامعه استفاده کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*