۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » یادداشت
  • شناسه : 1914
  • ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۵۸
این جاده هر روز بوی مرگ می دهد

این جاده هر روز بوی مرگ می دهد

شهرام نیکویان :راننده که باشی و مسیرت به این جاده، حتما بهتر از سایرین می فهمی که از چه می گویم همین جاده ای که سالها جان هزاران تن از هموطنان و همشهریان مان را گرفت و بارها و بارها حسن پور برای اصلاح آن از تریبون رسمی مجلس داد زد تا بالاخره دو بانده […]

شهرام نیکویان :راننده که باشی و مسیرت به این جاده، حتما بهتر از سایرین می فهمی که از چه می گویم
همین جاده ای که سالها جان هزاران تن از هموطنان و همشهریان مان را گرفت و بارها و بارها حسن پور برای اصلاح آن از تریبون رسمی مجلس داد زد تا بالاخره دو بانده شدن آن به میزان قابل توجهی از تلفات بالای جاده ای در این مسیر کاست.
اما حالا چندی است که دوباره گاه و بی گاه اخباری از مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در این جاده به میان اخبار هفتگی رسانه ها بازگشته که آخرین آن مرگ جانسوز چندین تن از هموطنان مان در تونل تنگه زاغ بود که به داغدار شدن و بی سرپرست شدن چند خانواده منجر شد.
در نگاه اولیه به شرایط فعلی این مسیر به عنوان یکی از مهمترین جاده های ترانزیتی کشور کاملا مشخص است که بررسی وضعیت آن از حیث گوناگون به خصوص ایمنی جاده به طور قطع باید مورد بازنگری اساسی قرار گیرد و شواهدی که هر غیرکارشناسی آنرا به سادگی تشخیص می دهد حاکی از وجود چندین نقطه حادثه خیز، نبود علائم راهنمایی مناسب در نقاط حادثه خیز، خرابی های آسفالت و چاله چوله هایی که هر کدام می تواند منجر به ایجاد حادثه ای شود،عدم وجود دیواره های مقاوم در محدوده هایی که امکان ریزش سنگ وجود دارد و ده ها مورد دیگر می باشد.
نمی دانیم مگر مسئولان امر گذارشان به اینجا نیوفتاده و نمی بینند این وضعیت را؟
و تا کی جان هموطنان عزیز مان باید به این سادگی و ارزانی قربانی بی تدبیری و عدم مسئولیت پذیری آنها شود؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*