۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی » صنعت و معدن
  • شناسه : 1732
  • ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۹
انتقاد حسن پور از منفی شدن ۶ هزار میلیارد تومانی تراز تجاری در استان

انتقاد حسن پور از منفی شدن ۶ هزار میلیارد تومانی تراز تجاری در استان

درآمد بعضی از معادن به دلیل سهل‌انگاری و ضعف مدیریت، کاهش پیدا کرده است و باید به این موضوع توجه جدی شود و دولت باید ورود کند

🎤بتول بلالی

شهباز حسن پور در گفتگوی اختصاصی با شهروند سیرجان پیرامون آخرین وضعیت صادرات معادن استان گفت: متاسفانه اخبار نگران‌کننده‌ای شنیدیم که شش هزار میلیارد تومان تراز تجاری استان منفی شده است، و بنده اخیراً در مجلس در تذکری که داشتم به دکتر قالیباف عرض کردم باتوجه به اینکه مجلس وظیفه‌اش نظارت است، سریعا مسئولین مربوطه را به مجلس فرا بخوانند و این موضوع را تعیین تکلیف کنند و مشخص شود قصور از کدام سازمان و اداره یا وزارتخانه است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در ادامه اظهار داشت: باتوجه به اینکه دولت اعلام می‌کند کارهای خوبی در بحث دیپلماسی خارجی انجام داده و با کشورهای منطقه ارتباطات خوبی داشته است و مسئولین کشوری مسافرت‌های خوبی دارند اما تراز تجاری ما کاهش پیدا کرده و این جای نگرانی جدی است که در هفته‌های آینده قطعا در مجلس و کمیسیون اقتصادی این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به وظیفه‌ی نظارتی‌مان عمل خواهیم کرد.

وی در این رابطه تصریح کرد: در رابطه با پیگیری مطالبات مردم تعارف نخواهیم داشت و با هیچکس عقد اخوت نبسته ایم.

حسن پور همچنین افزود: درآمد بعضی از معادن به دلیل سهل‌انگاری و ضعف مدیریت، کاهش پیدا کرده است و باید به این موضوع توجه جدی شود و دولت باید ورود کند و از سویی با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در بورس انجام شده به خصوص سرمایه‌های مردم که در بورس صورت قرار گرفته بایستی پیام شفاف و روشن و آینده‌ای بسیار امیدوارکننده برای سهامداران رقم بزنیم تا جایی که بتوانند برای کشور ارزآوری داشته باشند و در این بخش به یکی دو معدن اکتفا نشود و به صورت فعال همه‌ی صنایع بزرگ و کوچک استان و معادن فعال شوند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به وجود بیش از چند هزار توده معدنی در استان اظهار داشت: فعالیت همه‌ی توده‌های معدنی خصوصا معادن کوچک‌مقیاس باید زودی شروع شود تا استان را به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کنیم، بنده اعتقادم بر این است استان کرمان با دارا بودن پتانسیل‌های بسیار بالایی که دارد، می‌تواند به بهشتی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تبدیل شود. در این رابطه بنده سعی کرده‌ام جلساتی را با بخش خصوصی، مدیران و وزرای ذی‌ربط داشته باشم و به عنوان یک مطالبه‌ی مهم،رها شدن معادن اصلی در دستور کار بنده قرار دارد.

وی پیرامون کاهش میزان صادرات معادن گفت:در این رابطه باید مدیران معادن و مسئولان استان پاسخگو باشند، هنوز به دلایل اصلی دست پیدا نکردیم و نمی‌خواهیم قضاوت یک‌طرفه داشته باشیم، بایستی حتما این مسایل مورد بررسی قرار بگیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*