۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2054
  • ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
اعضای بدن «فاطمه دهقان» از مجروحان انفجار تروریستی کرمان اهدا شد

اعضای بدن «فاطمه دهقان» از مجروحان انفجار تروریستی کرمان اهدا شد

با این اهدا، برای اولین بار برداشت قلب در کرمان انجام شد که با جت به تهران ارسال می‌شود.

اعضای بدن فاطمه دهقان یکی از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان پس از رضایت خانواده این شهیده امروز ۱۷ دی ماه، در مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر برداشته و اهدا شد.

به گزارش گفتارنو به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کلیه‌های وی در مرکز آموزشی درمانی افضلی‌پور پیوند زده می‌شود و کبد وی برای پیوند به شیراز و قلب به تهران ارسال شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گفت: ساعت ۱۶، عصر شانزدهم دی ماه، اعلام شد که مرگ مغزی یکی از مجروحان حادثه تروریستی تایید شده پس از بررسی‌های لازم و رضایت خانواده‌ی وی و به دلیل اینکه خانم دهقان کارت اهدای عضو داشتند، روال رضایت‌گیری انجام شد.

پیمان کارنما افزود: پس از تایید مرگ مغزی توسط تیم پنج نفره، امروز صبح کار برداشت ارگان‌های این شهیده انجام شد.

وی ادامه داد: با این اهدا، برای اولین بار برداشت قلب در کرمان انجام شد که با جت به تهران ارسال می‌شود.

کارنما اضافه کرد: کبد او به شیراز منتقل و کلیه‌های وی به دو فرد ۳۰ تا ۴۰ ساله در مرکز آموزشی درمانی افضلی‌پور پیوند زده می‌شود.

به گفته وی علت مرگ مغزی وی، آسیب وسیع ناحیه جمجمه به علت ترکش در حمله تروریستی به زائران در گلزار شهدای کرمان بوده است و پیکر این شهید امروز عصر پس از انجام مراحل پزشکی قانونی به مشهد برای تشییع و خاکسپاری منتقل می‌شود.

شهیده فاطمه دهقان ۳۶ ساله از مشهد برای شرکت در مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه مادرش شرکت کرده بود که متاسفانه در روز ۱۳ دی ماه در اثر حادثه تروریستی مجروح و مادر ایشان شهید مریم قوچانی غروی شهید می‌شود، فرزند دو ساله وی نیز جزو مجروحان است که روند بهبودی را طی می‌کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*