۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1258
  • ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲:۰۲
از اتاق خانوادگی اصناف تا سودای ریاست موروثی
در حاشیه انتخابات هیات رییسه اتاق اصناف سیرجان

از اتاق خانوادگی اصناف تا سودای ریاست موروثی

شاید عنوان ریاست موروثی،یادگاری باشد از این انتخابات که بر ذهن همشهریان نقش می بندد.

✍️شهرام نیکویان

🔺عصر سه شنبه انتخابات اتاق اصناف سیرجان با حضور فرماندار و ریاست اداره صمت در سکوت خبری برگزار شد.
🔺انتخاباتی درون سازمانی که سوای از اهمیت نتیجه آن بر روند فعالیت ها و مدیریت وضعیت اصناف شهرستان، بی تعارف از سوی سیاسیون نیز به لحاظ میزان تاثیرگذاری اجتماعی بدنه اصناف بر انتخابات ها،عرفاً در جای خود مهم ارزیابی می شود.

🔺انتخاباتِ مجموعه ای که قبل از ٢ دوره حضور محمود اسدی در راس آن،طی سالیان متمادی،ریاست آن بر عهده اسماعیل خواجویی عضو سابق شورای شهر قرار داشت.

🔺نکته جالب توجه اینکه علاقه وافر به فعالیت در اتاق اصناف تنها به خود اسماعیل خواجویی محدود نمی شود و این دلبستگی مُسری در خانواده او نیز موج می زند تا جایی که شاهد حضور جهادی و میدانی خانواده او، شامل یک دختر ،دو تن از پسرها، عروس خانواده، دایی عروس و تنی چند از بستگان نیز در اتاق اصناف و اتحادیه ها می باشیم که به صورت کاملا اتفاقی در این مجموعه شاغل شده و گرد هم آمده اند و با وجود این حجم از اشتیاق و تعلق خاطر خانوادگی به این حوزه،باز به این میزان از ادای دِین اکتفا نکرده و یکی دیگر از پسران او نیز که سالها پیش همزمان با عضویت پدر در شورای شهر،در شهرداری سیرجان مشغول بکار شد،به تازگی از کارش در شهرداری کناره گیری کرده تا عهده دار ریاست اتحادیه ای شود که از بدو تاسیس اتاق اصناف سیرجان تاکنون برعهده پدر بوده و از قضا بر اساس شواهد حالا عزم نموده تا یحتمل با استفاده از خِرَد خانوادگی و پشتوانه تجربه پدر که معلوم نیست چه دَخلی به پسر دارد،به ریاست اتاق اصناف برسد تا در صورت تحقق این امر،عنوان ریاست موروثی،یادگاری باشد از این انتخابات که بر ذهن همشهریان نقش می بندد.

🔺در این انتخابات به ترتیب مجید محسنی با ٢١ رای، خانم امجدی با ١٧ ،مرتضی خواجویی با ١۶ ،کوروس یوسفی با ١۴ و حمید محمودآبادی با ١٢ رای به هیات رئیسه اتاق اصناف راه یافتند.

🔺به نظر میرسد جهت تصدی ریاست اتاق تا این لحظه و در فضایی دو قطبی،محسنی رئیس یکی از اتحادیه ها و نفر اول این انتخابات که از فعالان با سابقه اصناف به شمار می رود با سوابقی چون ریاست شورای حل اختلاف و کارشناس رسمی دادگستری با مدرک کارشناسی ارشد حقوق تجارت،جدی ترین رقیب آقازاده اسماعیل خواجویی، کاندیدای احتمالی ریاست باشد که تا چند روز قبل کارمند شهرداری بوده و ما سابقه خاصی از فعالیتش در حوزه اصناف بدست نیاوردیم.حالا باید تا روز یکشنبه منتظر ماند و دید انتخابات هیات رئیسه به کدام سو می رود؟توجه به توانمندی های فردی و شایسته سالاری یا توسل به حمایت پدر و آقازاده سالاری؟

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*