۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 1875
  • ۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۸:۱۶
احداث شهرک حمل و نقل، پیشرفت شهر را بدنبال دارد

احداث شهرک حمل و نقل، پیشرفت شهر را بدنبال دارد

وجود بیش از ۸ هزار کامیون و تریلی در سطح شهر سیرجان و تردد روزانه بالغ بر ۳۰ هزار کامیون از مبادی ورودی و خروجی سیرجان، این شهر از نظر حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است

نشست بررسی تفاهمنامه پروژه لجستیک پارک (شهرک حمل و نقل) با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر سیرجان، شهردار سیرجان و تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری، رییس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، در این نشست رییس دانشگاه آزاد استان کرمان، شهر سیرجان را شهری توسعه یافته و رو به پیشرفت دانست و افزود: با وجود تعامل و همکاری میان شهرداری و شورا و مجموعه مدیران شهری شاهد توسعه و پیشرفت سیرجان هستیم که در استان کرمان شهری بدین گونه نیست.

علیرضا منظری توکلی افزود: به واسطه فعالیت معادن و وجود نعمات الهی و وجود ذخایر معدنی در سیرجان، این شهر در حوزه حمل و نقل نیاز به زیرساخت لازم دارد که یکی از این زیرساخت‌ها لجستیک پارک یا همان شهرک حمل و نقل است که طی تفاهمنامه اخیر دانشگاه آزاد با شهرداری و شورا، مطالعات این مجموعه در حال انجام است.

وی با اشاره به تعامل خوب شهرداری و شورا گفت: یک ارتباط بسیار خوب و موثر با حفظ منافع طرفین میان دانشگاه آزاد و شهرداری و شورا برقرار است و نمونه بارز این همراهی و تعامل برگزاری رویداد ملی عصر امید بود که با همکاری شورای شهر و شهرداری در دانشگاه آزاد برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد استان کرمان بیان کرد: تفاهمنامه مشترک دانشگاه آزاد با شهرداری و شورای شهر در خصوص شهرک حمل و نقل باید عملیاتی شود تا نتایج و عواید حاصل از آن در راستای پیشرفت شهر سیرجان در حوزه حمل و نقل اجرا شود.

در ادامه این نشست حسن خدامی‌پور رییس شورای شهر سیرجان روند بررسی و احداث شهرک حمل و نقل را یکی از موضوعات مهم و ضروری سیرجان دانست و افزود: طراحی و احداث لجستیک پارک یا شهرک حمل و نقل به عنوان امری مهم از منظر اقشار مختلف مردم قابل بررسی است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود بیش از ۸ هزار کامیون و تریلی در سطح شهر سیرجان و تردد روزانه بالغ بر ۳۰ هزار کامیون از مبادی ورودی و خروجی سیرجان، این شهر از نظر حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و احداث شهرک حمل و نقل بسیار ضروری است؛ اما این پروژه به تنهایی کار شهرداری نیست و جای بسی امیدواری است که با همکاری دانشگاه آزاد در حال پیگیری است.

در ادامه این نشست علی اکبر کریمی پور شهردار سیرجان با اشاره به وظایف ذاتی شهرداری در خدمت رسانی به مردم گفت: همانگونه که حوزه حمل و نقل جزو وظایف شهرداری نیست، اما در راستای خدمت به مردم و ضروریات شهری، در احداث شهرک حمل و نقل آمادگی کامل داریم و امیدواریم بتوانیم در این راستا خدمت شایسته‌ای به مردم عزیز سیرجان ارایه دهیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*