۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » محیط زیست
  • شناسه : 1778
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۳۸
احداث سایت میانی پسماند‌های شهری در جاده بندرعباس

احداث سایت میانی پسماند‌های شهری در جاده بندرعباس

در فاز اول سایت میانی، محصور کردن این سایت، احداث رمپ‌ برای جانمایی محل دستگاه‌های سیم تریلر(مخصوص حمل زباله)، احداث باسکول، اتاق نگهبانی و راه‌اندازی تاسیسات و آب و برق انجام می‌شود.

سایت میانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان در زمینی به مساحت ۱۹ هزارمترمربع در کیلومتر ۵ جاده بندرعباس در حال احداث است. عملیات احداث این سایت از بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ شروع شده است و طی سه فاز تکمیل می‌شود. پس از راه‌اندازی فاز اول، زباله‌های سطح شهر به صورت موقت به این مکان انتقال می‌یابد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند هزینه راه‌اندازی فاز اول سایت موقت زباله را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار امیدواری نمود این سایت تا پایان تابستان ۱۴۰۲ راه‌اندازی شود.

علی رضایی گفت: به منظور رعایت مسائل زیست‌محیطی، مکان دفن زباله‌ها باید فاصله‌ی زیادی از شهر داشته باشد لذا سایت نهایی دفن زباله‌ها در کیلومتر ۱۶ جاده سیرجان- شیراز در نظر گرفته شده است.

زباله‌های سطح شهر به سایت میانی و از آنجا توسط سیم‌تریلر(مخصوص حمل زباله)، جهت دفن و خاک‌پوشانی به سایت نهایی دفن زباله‌ها منتقل می‌شود.

او ادامه داد: تداخل تردد ماشین‌آلات متعدد حمل زباله‌ی سازمان مدیریت پسماند با ماشین‌آلات معدن گل‌گهر بین ساعات ۵ تا ۷ صبح در جاده سیرجان- شیراز تا معدن گل‌گهر، باعث افزایش مشکل ترافیکی این مسیر است.

بنابراین راه‌اندازی سایت میانی(سایت موقت پسماند) و انتقال زباله‌ها به این سایت برای حل این معضل، سهولت رفت‌و‌آمد، کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل ماشین‌آلات شهرداری و تسریع عملیات جمع‌آوری زباله‌ بسیار موثر است.

به گفته‌ی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، در فاز اول سایت میانی، محصور کردن این سایت، احداث رمپ‌ برای جانمایی محل دستگاه‌های سیم تریلر(مخصوص حمل زباله)، احداث باسکول، اتاق نگهبانی و راه‌اندازی تاسیسات و آب و برق انجام می‌شود.
همچنین تا پایان سال جاری پیمانکار فاز ۲ انتخاب و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*