چهارشنبه 7 آبان 1399 | Wednesday 28 October 2020

برگزیده

◻️سرپرست فرمانداری سیرجان از اجرای طرح ملی فاصله گذاری هوشمند به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در سیرجان خبر داد.

◽️به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان؛  چهارمین جلسه کمیته اصناف  ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا  به ریاست سهراب بهاالدینی سرپرست فرمانداری سیرجان و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

▫️سرپرست فرمانداری سیرجان با تاکید بر اینکه طرح فاصله گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: از امروز ۲۳ فروردین طرح فاصله گذاری هوشمند همزمان با سراسر کشور  در راستای کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در سیرجان  اجرا می‌شود.

▫️بهاالدینی ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: در این طرح ادارات با حضور دو سوم نیرو از ساعت 7 صبح تا 14 بعداظهر فعالیت خواهند کرد و افراد با سن بالا و دارای بیماری‌های زمینه ایی دورکاری خواهند گرفت.

◽️رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان نیز گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، صرفا مشاغل کم خطر  همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ ۲۳ فروردین مجوز فعالیت دارند.

▫️محمد رضا خواجویی افزود:مشاغل پر خطر شامل فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه های مردانه و زنانه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا، که همچنان اجازه فعالیت ندارند.

▫️محمد رضا خواجویی با بیان اینکه فعالیت اصناف کم خطر مستلزم دریافت کد بهداشتی ازسایت وزارت بهداشت است گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir از بامداد مورخ جمعه ۲۲ فروردین به مدت یک هفته آماده ثبت ‌نام کلیه واحدهای صنفی و صنعتی است و بلافاصله پس از ثبت‌نام، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت نام کننده ارسال خواهد شد.

▫️او تأکید کرد: اصناف می بایست تعهدنامه رعايت دستورالعمل های بهداشتی‌‌ را بصورت الكترونيكی‌ در این سامانه تایید نموده و  كد بهداشتی را از طريق سامانه مذکور دریافت نمایند.

▫️رئیس کمیته اصناف ستاد مقابله باکرونا شهرستان سیرجان افزود: پروتکل های بهداشتی در سایت مرکز سلامت محیط و کار به آدرس markazsalamat.behdasht.gov.irبارگذاری شده و اصناف می بایست‌ پروتکل بهداشتی مربوط به کسب و کار خود را از طریق این سایت، دریافت نموده و نکات و تذکرات مطرح شده در این راهنما را دقیقاً مورد اجرا قرار دهند. 

 

🔻روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان 

@farmandarisirjan

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group