جمعه 9 آبان 1399 | Friday 30 October 2020

برگزیده

♦️به زودی کارخانه گلاب گیری در این منطقه راه اندازی می شود

🔹جلسه هم اندیشی در جهت حفظ و بقای باغ سنگی روز گذشته در خانه درویش خان با حضور مسئولان و جمعی از اهالی هنر و رسانه برگزار شد.

🔹مدیر روابط عمومی شرکت جهان فولا سیرجان در این نشست گفت: شرکت جهان فولاد به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد اقداماتی در جهت بهبود و رشد اشتغال زایی در این بخش انجام داده و همچنین بوم گردی مجموعه باغ سنگی در حال انجام است.

🔹مهندس میرمحمدی اقدامات انجام شده توسط شرکت جهان فولاد در این بخش را به شرح زیر اعلام کرد:

🔸شغل هایی از جمله خیاطی ، صنایع دستی ، قالی بافی، گلیم بافی و جوشکاری در این بخش ایجاد شده و به ۴۸۰ نفر از ساکنین بلورد آموزش های لازم داده شده است.

🔸۲۰ نفر از جوشکاران آموزش دیده در شرکت جهان فولاد به کار گرفته شده و ۸۰ نفر از خیاط های خانم آموزش دیده لباس کار این شرکت را تامین می کنند.

🔸در خصوص گلیم بافی آموزش های لازم داده شده وگلیم ها را به قیمت بازار از بافندگان خریداری می کنیم.

🔸در حوزه خدمات بهداشت و درمان یک دستگاه آزمایش خون به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان خریداری شد و در خدمت ساکنین بلورد قرار گرفته است.

🔸در خصوص ایجاد فضای سبز، ۳۰ هکتار فضا ایجاد شده و درخت های زیادی کاشته شده است.

🔸۸۰ هکتار گل محمدی در چهار گنبد کاشته شده و این نوید را میدهم که ظرف ۳ سال آینده کارخانه گلاب گیری نیز راه اندازی می شود.

🔸مشکلاتی مانند ؛بارندگی، آفتاب، زنگ‌زدگی سیم ها، تخریب و فرسوده شدن درخت ها این آثار تاریخی را تهدید می کند، اما در حال حا‌ل حاضر به دلیل اینکه باغ سنگی ثبت میراث فرهنگی شده است عملا کاری نمیتوانیم انجام دهیم.

🔹میرمحمدی در پایان گفت: برای حفظ و حراست از باغ سنگی گروهی از متخصصان ، کارشناسان و مشاوران میراث فرهنگی جمع شوند نظرات خود را ابلاغ کنند و در صورت تایید نظرات توسط مسئولان ارشد شهرستان، اقدامات اجرایی آن توسط شرکت جهان فولاد انجام می گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group