شنبه 10 آبان 1399 | Saturday 31 October 2020

برگزیده

خرید و فروش پسته خارج از واحد های صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع است/سارقان پسته تاپایان فصل برداشت این محصول بازداشت خواهند بود 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان گفت:خرید و فروش هر گونه محصول کشاورزی پسته در خارج از واحد های صنفی دارای پروانه کسب معتبر ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.

محسن نیکورز در آستانه فصل برداشت محصول پسته،اظهارداشت:با توجه به موقعیت شهرستان سیرجان و وجود باغات پسته، همه ساله در فصل برداشت محصول شاهد مهاجرت تعداد قابل توجهی از کارگران فصلی اعم از ایرانی و غیر ایرانی از دیگر شهرستان ها و استان ها هستیم. 

وی افزود:به منظور پیشگیری از وقوع سرقت پسته و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصول پسته مسروقه، اصطلاحا توسط مالخر ها خرید و فروش می شود مقرر گردیده خرید و فروش پسته به صورت سیار و یا در واحد های صنفی فاقد پروانه کسب معتبر که غالبا در فصل برداشت پسته دایر می شوند ممنوع بوده و واحد های متخلف پلمپ و وسایل نقلیه مربوط توقیف می شوند.

این مقام قضایی هشدار داد: کلیه متهمین که به اتهام سرقت پسته دستگیر شوند تا پایان فصل برداشت، بازداشت خواهند شد.

دادستان سیرجان در پایان گفت:با توجه به افزایش قیمت پسته کلیه باغداران لازم است تدابیر لازم به منظور پیشگیری از وقوع سرقت بکار گیرند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group