جمعه 9 آبان 1399 | Friday 30 October 2020

برگزیده

محمد مهدی ستوده رییس اداره هواشناسی: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته بارندگی سیرجان تا اوایل صبح چهارشنبه به صورت متناوب ادامه دارد.وی افزود: بر اساس پیش بینی ها بین ۲۰ تا ۳۰ میلی متر بارش خواهیم داشت اما با توجه  نوع ابر ، میزان بارش در سطح شهرستان متفاوت خواهد بود.

اسدی مدیر منابع آب شهرستان: تنها ده میلیون مترمکعب از حجم سد تنگوییه پر است و این سد هنوز سی میلیون متر مکعب ظرفیت خالی دارد و با توجه به حجم بارندگی پیش بینی شده، نگرانی در رابطه با سد وجود ندارد.نگرانی ما در رابطه با منازل مسکونی و اماکنی است که در حریم و بستر رودخانه ها ایجاد شده اند.حداقل دهیاران برای امروز و امشب به ساکنان این اماکن هشدار لازم را بدهند.

فرماندار سیرجان: هر چند بر اساس پیش بینی ها، وضعیت حادی در سیرجان نخواهیم داشت اما تمام مدیران شهرستان تا پایان بارندگی در حال آماده باش هستند.شهرداران و دهیاران امروز و امشب در منطقه خود حضور داشته باشند و با بسیج کلیه امکانات امادگی مقابله با هر گونه بحران را داشته باشند.بررسی بستر رودخانه های فصلی، بازدید پل ها ، اماده کردن اماکنی که امکان اقامت موقت دارند از وظایف بخشداران، شهرداران و دهیاران است.

 فرماندار سیرجان برای اسکان مسافران نوروزی از آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و همه ی ادارات و نهاد ها خواست که از حداکثر ظرفیت خود استفاده کنند.وی با تاکید به ستاد اسکان مسافران نوروزی ، خواستار اسکان صدرصدی تمام مسافران با استفاده از همه ی اماکن اقامتی دائم و موقت شهرستان شد.

مکی آبادی فرماندار سیرجان خطاب به ریبس اداره عشایری شهرستان: اطلاع رسانی لازم صورت گیرد. بیشترین نگرانی ما خسارت جانی و مالی به عشایر است اگر اطلاع رسانی به موقع انجام شود در صورت حادثه ، خسارت ها  را به حداقل خواهیم رساند.

رییس اداره اوقاف: اماکن زیارتی ، مساجد و حسینی ها آمادگی کامل برای اسکان اضطراری مسافران و حادثه دیدگان دارند.

سرگرد رحمانی نماینده ناحیه مقاومت بسیج: سالن های ورزشی بسیج در سطح شهرستان آماده هستند در صورت نیاز امکان اسکان وجود دارد

صفاری رییس اداره امور عشایری شهرستان: از عشایر شهرستان خواسته شده که تا پایان ناپایداری های جوی از کوچ خودداری کنند و همچنین امروز و امشب از چرای دام ها در بستر و حریم رودخانه ها جدا خوداری کنند.

فرماندار سیرجان از نماینده شهرداری خواست که با بازدید از مناطق پایین دست شهرستان، با بسیج کلیه امکانات از آبگرفتگی های احتمالی جلوگیری نمایند و اطلاع رسانی کامل را انجام دهند.

دکتر جهانشاهی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان: در بحث بهداشت و درمان برای ارایه خدمات به گردشگران نوروزی و همچنین مقابله با هرگونه بحران هیچ جای نگرانی وجود ندارد و کلیه نیروها و امکانات دانشکده علوم پزشکی سیرجان در آمادگی کامل بسر می برند./روابط عمومی فرمانداری

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group