چهارشنبه 13 فروردين 1399 | Wednesday 1 April 2020

برگزیده

🔹️در راستای پویش ماندن درخانه و جلوگیری از ورود و خروج برخی از همشهریان و مسافران که بدون توجه به اخطارهای مسئولین بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا ویروس قصد مسافرت را دارند، شهرداری سیرجان نسبت به مسدود کردن مسیرهای ورودی و خروجی شهر اقدام کرد.

🔹️لذا به اطلاع می رساند مسیرهای راستگرد میدان شورا از سمت بلوار شاهد، ورودی و خروجی های پل شهرک صنعتی، ورودی وخروجی های بلوارقائم و شهرک برق، بلوار ولایت، بلوار سردار الله دادی، بلوار شیراز و آماده سازی محل استقرار ایستگاه نیروی انتظامی در محل دور برگردان منطقه ویژه اقدام نموده است.

🔹️لذا از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود تا با رعایت نکات بهداشتی و عدم خروج از منزل در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

 

https://www.instagram.com/p/B-abQo2gp_z/?igshid=1bo49l3ciz9nt

 

🆔 @didban_khabar

به گزارش معدن نیوز، استاندار کرمان گفت: با توجه به تأکید دولت برای حفظ سلامتی مردم همزمان با حفظ فرآیند تولید و اقتصاد کشور، ستاد استانی مدیریت کرونا فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی را با رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تجمع کارگران در دستور کار قرار دارد.

محمد جواد فدائی ظهر امروز سه شنبه 12 فروردین ماه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: در بحث تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی اصل بر رعایت پروتکل های بهداشتی و نه تعطیلی واحدهای صنعتی است.

وی با اشاره به فشارهای وارد شده از جانب افراد و گروه های مختلف برای تعطیلی واحدهای صنعتی و معدنی استان تصریح کرد: از همان ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور عده ای می خواستند به بهانه این ویروس، صنایع تولیدی کشور را تعطیل کنند و متأسفانه عده ای آگاهانه و برخی ناآگاهانه بر طبل تعطیلی در داخل و خارج از کشور می کوبند.

استاندار کرمان اضافه کرد: همان طور که رئیس جمهور گفتند ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم.

فدائی با ذکر مثال هایی از تبعات تعطیل کردن واحدهای صنعتی اظهار داشت: اگر لاستیک بارز را برای مثال تعطیل کنیم و یک ماه دیگر کشور نیاز به لاستیک داشت چه باید کرد؟ یا وقتی در معدن گل گهر هر راننده تراک پشت دستگاه خودش نشسته و تجمعی وجود ندارد چه دلیلی برای تعطیلی معدن است و در بحث ایاب و ذهاب برای جلوگیری از تجمع افراد می توان با افزایش تعداد اتوبوس ها از شیوع ویروس جلوگیری کنیم.

وی با انتقاد از فشارهای وارده به استانداری تصریح کرد: اصلا دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی شویم و از اداره کل بازرسی استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان می خواهم به طور مرتب در کارخانجات حضور داشته باشند و بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت کنند.

استاندار کرمان گفت: متأسفانه فکر می کنم برخی می خواهند از آب گل آلود ویروس کرونا ماهی بگیرند و واحدهای صنعتی را بدلیل منافع خودشان تعطیل کنند و ما نباید پیگیر تأمین منافع این افراد باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه؛ یک طرح گلخانه سبزی و صیفی در هماشهر شهرستان سیرجان؛ با حضور معاون توسعه و برنامه ریزی،مدیریت شعبه صندوق کارآفرینی امید استان کرمان و جمعی از مسئولان مورد بهره برداری قرار گرفت .

برای  اجرای این طرح  ۲۰ میلیارد ریال  هزینه  شده که از این  میزان ۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی است.

با افتتاح و بهره برداری از این طرح که در زمینه تولید خیار و گوجه فرنگی است زمینه اشتغال ۴ نفر در منطقه فراهم شد.

این گلخانه در زمینی به مساحت  ۵ هزار مترمربع که ۳ هزار متر مربع آن محصول خیار و گوجه فرنگی کشت می شود.

همچنین این واحد قادر به تولید  سالانه ۳۰۰تن گوجه فرنگی و ۴۰۰ تن خیار است.

 

🔹ورود دکتر معین ضابطی به کورس رقابت های انتخاباتی در سیرجان و بردسیر

🔹به گزارش دیدبان خبر به گفته یک منبع موثق دقایقی پیش صلاحیت دکتر معین ضابطی از کاندیدای شاخص این دوره از انتخابات رسماََ مورد تایید فقها و اعضای حقوقدان شورای نگهبان قرار گرفته است.

🔹گفته می شود با بازگشت ضابطی به کورس رقابت های یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی معادلات جریانات مختلف سیاسی در سیرجان و بردسیر به شدت تحت الشعاع قرار گرفته و تحولات جدیدی در این عرصه شکل خواهد گرفت.

🔹 وی که فرزند ایراندخت رضایی عضو چهار دوره شورای اسلامی شهر سیرجان می باشد دارای تحصیلات مرتبط دانشگاهی (دکترای علوم سیاسی) و هم اکنون مدرس دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور سیرجان است و سوابقی همچون ریاست دانشگاه پیام نور پاریز،ریاست صندوق مهر امام رضا(ع) در سیرجان،همچنین فعالیت های فرهنگی،اجتماعی و رسانه ای را در کارنامه دارد.

پایگاه اورژانس ۱۱۵ نجف شهر سیرجان در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک  فجر افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان در حاشیه این مراسم گفت: ساختمان پایگاه اورژانس ۱۱۵ نجف شهر در متراژ ۱۴۰ متر و  با اعتبار 20 میلیارد ریال توسط خیر نیک اندیش حاج یدالله پورحسینعلی احداث شد.

بهاالدینی گفت: با ساخت این پایگاه اورژانس، ۳۰ هزار نفر از جمعیت نجف شهر تحت پوشش خدمات اورژانس ۱۱۵ قرار می‌گیرند.

او افزود: برای این پایگاه اورژانس یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل خریداری شده است./روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان

 

 

چهارمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان سیرجان به ریاست سرپرست فرمانداری ویژه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان سیرجان؛سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان در این جلسه گفت: تمهیدات لازم در خصوص تامین ملزومات شعب اخذ رای توسط کمیته پشتیبانی، ساماندهی و تجهیز شعب،تامین خودرو مورد نیاز شعب انتخابات و تسریع در تهیه لیست اعضای شعب و نمایندگان فرماندار اتخاذ گردد.

 بهاالدینی ضمن تاکید بر رعایت عدم جانبداری و بی طرفی مسئولان و اعضای ستاد انتخابات گفت:رعایت بی طرفی،عدم جانبداری و اجرای قانون توسط مسئولان و اعضای کمیته های ستاد  انتخابات به افزایش مشارکت در انتخابات کمک می کند و همیشه باید به آن توجه کنیم.

در این جلسه هر کدام از مسولین  کمیته های ستاد انتخابات ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته، برنامه ها و اقدامات خود طی روزهای آینده را تشریح کردند و جهت برگزاری بدون مشکل فرایندهای انتخابات، پیشنهادات و نکاتی را مطرح کردند.

معاون امور عمرانی از پروژه محوطه سازی بازار روز و روند پیشرفت این پروژه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، بیگلری در خصوص این طرح گفت: پروژه محوطه سازی بازار روز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ريال در دست احداث است که پس از تکمیل محوطه بازار؛ فضای سبز؛ جدول بندی خیابان  محدود به این بازار و... بهسازی می شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری در دیگر بازدید خود، وضعیت بهسازی آسفالت و جدول گذاری خیابان شریعتی را از نزدیک بررسی و تاکید کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با ادارات خدمات رسان پس از انجام عملیات تعویض و اصلاح شبکه فرسوده آبرسانی و همچنین اجرای شبکه فاضلاب شهری کار جدول گذاری و بهسازی آسفالت خیابان شریعتی توسط شهرداری سیرجان در دستور کار قرار گرفت. وی در بازدید از عملیات اجرایی این پروژه با تاکید بر رعایت نکات فنی و کیفی، تسریع در تکمیل پروژه را با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال خواستار شد.

وی همچنین از مراحل نهایی آماده سازی پایانه مسافربری سیرجان بازدید کرد. این پایانه آماده بهره برداری است و به زودی افتتاح خواهد شد.

معاون امور عمرانی فرمانداری در بازدید از پروژه های عمرانی:

آسفالت خیابان شریعتی تا پایان سال تکمیل شود

معاون امور عمرانی از پروژه محوطه سازی بازار روز و روند پیشرفت این پروژه بازدید کرد/روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان 

شهردار سیرجان از بهره برداری و احداث بازارچه محلی این شهر طی ماه های منتهی به سال جاری خبر داد.

رضا سروش نیا در گفتگو با واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، با بیان این مطلب گفت: یکی از مهمترین اقدامات شهرداری سیرجان که توسط سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی در حال پیگیری و انجام است، بحث یکپارچه سازی و تجمیع کسب و کارهای سیار از جمله بازار موتورفروشان، جمعه بازار و دستفروشان است.

وی افزود: بازارچه محلی سیرجان در زمینی به مساحت 4 هکتار واقع در ابتدای بلوار قائم به منظور متمرکزسازی کسب و کارهای اقتصادی پراکنده در نظر گرفته شده و این بازارچه هم اکنون با پیشرفت 80 درصدی و با امکاناتی همچون پارکینگ خودرو، روشنایی شبانه، سرویس بهداشتی و غرفه با هدف تجمیع جمعه بازار، برگزاری نمایشگاه های فصلی، برپایی بازار فروش خودرو و از این قبیل کسب و کارها با اعتباری بیش از 50 میلیارد ریال در دست احداث است.

همچنین در ادامه محمدحسین قاسمی مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری سیرجان با تاکید بر روند احداث این مجموعه در راستای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان تصریح کرد: برای ساماندهی دستفروشان و وانت های میوه فروشی، جمعه بازار و نیز یک روز در هفته به عنوان روز بازار خودروهای سبک و سنگین برای دسترسی سریع شهروندان به خدمات خودرویی، راه اندازی بازارچه محلی شهرداری سیرجان در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت فرایند مثبت احداث بازارچه گفت: امیدواریم با راه اندازی این مجموعه شهروندان و بهره برداران بتوانند از این مکان متنعم شوند و رونق اقتصادی شکل گیرد.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری سیرجان همچنین بر پتانسیل های موجود در شهرستان سیرجان به منظور استفاده به صورت بازارچه و نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این سازمان آماده هرگونه همکاری برای رفاه هر چه بیشتر شهروندان و ارایه خدمات هر چه مطلوبتر با هدف کاستن از وقت و هزینه شهروندان در مراجعه به نقاط مرکزی شهر و حذف سفرهای درون شهری و کاهش ترافیک شهری، جهت تامین مایحتاج عمومی و کالای اساسی خانوار، در خصوص ساماندهی مشاغل شهری است.

🔺8 هکتار زمین کشاورزی درسیرجان از دست متصرفان خارج شد.

🔺 مسئول حقوقی جهاد کشاورزی سیرجان گفت: با دستورقضایی ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی کشاورزی روستای حسین آباد دیوان بیگی از توابع بخش مرکزی سیرجان  قلع و قمع  شد.

🔺هادی سقفی افزود : این اراضی 55 میلیارد ریال ارزش داشت ، که سود جویان با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این زمینها حصار کشی های غیر مجاز کرده بودند که بادستور قضایی، این اراضی خلع ید شد.

در همايش IMI100 معرفی شد

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر توانست رتبه نخست گروه اکتشاف، استخراج و خدمات جنبی در رتبه بندی IMI100 را در اختیار گیرد. گل گهر همچنین توانست در ميان ١٠ شركت پيشرو کشور قرار گیرد. 

به گزارش روابط عمومى شركت معدنى و صنعتى گل گهر، در بيست و دومين سال رتبه بندى IMI100، سازمان مدیریت صنعتی به معرفى ۵۰۰ شركت برتر کشور پرداخت. 

طبق فهرست اعلام شده، در گروه اكتشاف، استخراج و خدمات جنبی، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان شركت اول معرفى شد. علاوه بر این شركت معدنى و صنعتى گل گهر نيز جزو ١٠ شركت پيشرو قرار گرفت.

همچنين در ميان ۵۰۰ شركت برتر، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر توانست در رتبه بندی کلی با فروش ۱۱۷۲۹۸ میلیارد ریال، رتبه ٢٤ را از آن خود کند و شرکت های فولاد خوزستان، صنایع مس ایران و توسعه معادن وصنایع معدنی خاورمیانه(میدکو) بترتیب با فروش ۱۱۴۳۶۲، ۱۱۱۲۵۳ و ۴۴۵۹۸ میلیارد ریال، جایگاه ۲۵، ۲۶ و ۵۱ را کسب نمودند.

همچنین شرکت جهان فولاد سیرجان نیز با فروش ۱۵۳۷۵ میلیارد ریال، جایگاه ۹۹ را در این رتبه بندی بدست آورد.

شركت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر  نیز دربین ۵۰۰ شرکت برتر ایران با فروش ٥٠٠١٠ ميليارد ريال، در جایگاه ۱۷۲ ایستاد.

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group