جمعه 20 تير 1399 | Friday 10 July 2020

برگزیده

روز گذشته، رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان به همراه معاونین دانشکده از پروژه بیمارستان تخصصی در حال ساخت گل‌گهر بازدید نمودند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، رئیس و معاونین دانشکده علوم پزشکی سیرجان در بازدید خود از پروژه بیمارستان تخصصی فاطمه الزهرا (س) گل‌گهر در جریان روند پیشرفت این پروژه و آخرین اقدامات انجام شده قرار گرفتند.

پروژه بیمارستان تخصصی فاطمه الزهرا (س) توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی با اهدافی از قبیل ارتقا و احساس مسئولیت در قبال سطح سلامت و درمان شهروندان، ارتقا سطح کیفیت خدمات در بخش درمان و رفع نیازها و کمبودهای درمانی شهرستان، بر اساس مطالعه و نیازسنجی انجام شده با همکاری و مشورت متخصصان و مدیران بخش درمانی در حال احداث است.

میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر ۵۷ درصد است و پس از افتتاح و بهره‌برداری ۶۰۰ فرصت شغلی مستقیم و یک‌هزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد خواهد نمود

◻️سرپرست فرمانداری سیرجان از اجرای طرح ملی فاصله گذاری هوشمند به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در سیرجان خبر داد.

◽️به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان؛  چهارمین جلسه کمیته اصناف  ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا  به ریاست سهراب بهاالدینی سرپرست فرمانداری سیرجان و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

▫️سرپرست فرمانداری سیرجان با تاکید بر اینکه طرح فاصله گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: از امروز ۲۳ فروردین طرح فاصله گذاری هوشمند همزمان با سراسر کشور  در راستای کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در سیرجان  اجرا می‌شود.

▫️بهاالدینی ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: در این طرح ادارات با حضور دو سوم نیرو از ساعت 7 صبح تا 14 بعداظهر فعالیت خواهند کرد و افراد با سن بالا و دارای بیماری‌های زمینه ایی دورکاری خواهند گرفت.

◽️رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان نیز گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، صرفا مشاغل کم خطر  همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ ۲۳ فروردین مجوز فعالیت دارند.

▫️محمد رضا خواجویی افزود:مشاغل پر خطر شامل فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه های مردانه و زنانه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا، که همچنان اجازه فعالیت ندارند.

▫️محمد رضا خواجویی با بیان اینکه فعالیت اصناف کم خطر مستلزم دریافت کد بهداشتی ازسایت وزارت بهداشت است گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir از بامداد مورخ جمعه ۲۲ فروردین به مدت یک هفته آماده ثبت ‌نام کلیه واحدهای صنفی و صنعتی است و بلافاصله پس از ثبت‌نام، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت نام کننده ارسال خواهد شد.

▫️او تأکید کرد: اصناف می بایست تعهدنامه رعايت دستورالعمل های بهداشتی‌‌ را بصورت الكترونيكی‌ در این سامانه تایید نموده و  كد بهداشتی را از طريق سامانه مذکور دریافت نمایند.

▫️رئیس کمیته اصناف ستاد مقابله باکرونا شهرستان سیرجان افزود: پروتکل های بهداشتی در سایت مرکز سلامت محیط و کار به آدرس markazsalamat.behdasht.gov.irبارگذاری شده و اصناف می بایست‌ پروتکل بهداشتی مربوط به کسب و کار خود را از طریق این سایت، دریافت نموده و نکات و تذکرات مطرح شده در این راهنما را دقیقاً مورد اجرا قرار دهند. 

 

🔻روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان 

@farmandarisirjan

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان تا ساعت ۱۵ در تاریخ  ۹۹/۱/۲۳

📣 دکتر مهدی شفیعی سخنگوی  دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

 

موارد جدید: از ۱۸۴ مورد نمونه ارسال شده برای آزمایشگاه تست ۱۵ نفر (شامل ۵ مورد بستری و ۵ مورد اطرافیان بیمار، ۴ مورد سرپایی  و  ۱ مورد پرسنل ) در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

👈 ۵مورد مثبت بستری شامل: چهار مورد مربوط به حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان(دو مورد شهرستان کرمان، یک مورد شهرستان زرند، یک مورد شهرستان بردسیر) و یک مورد مربوط به حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ✔جنسیت:  ۵ زن و ۱۰ مرد 👈 تفکیک ۱۵ مورد مثبت جدید بر اساس تعداد موارد در حوزه های تحت پوشش دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان: 🔺حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان:  ۱۳  نفر 🔺حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: ۲ نفر 📌تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون:  ۴۴۲ نفر 🔺تعداد کادر درمان مبتلاشده از ابتدا تاکنون: ۴۲ مورد، طی ۲۴ ساعت گذشته تست  ۱مورد از پرسنل مثبت شده است. 🔺تفکیک نمونه های مثبت بر اساس دانشگاه ها و دانشکده علوم پزشکی استان از ابتدا تاکنون:

👈 دانشگاه علوم پزشکی کرمان:  ۳۳۰ مورد 👈 دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: ۴۹  مورد 👈 دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: ۲۴ مورد 👈دانشگاه علوم پزشکی بم:  ۲۴ مورد 👈دانشکده علوم پزشکی سیرجان: ۱۵ مورد ⚫ فوت شدگان جدید: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در استان گزارش نشده است. ◼️ در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۶ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

 تعداد ترخیص ها: در ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر از بیمارستان های استان ترخیص شدند که در مجموع تعداد ترخیص شده  ۲۵۷ مورد است. 

تعداد افراد بستری در بیمارستان ها به علت ابتلا به کووید ۱۹: از ابتدا تاکنون ۳۵۸ نفر و ۲۹ نفر هم اکنون در بیمارستان های استان کرمان بستری هستند.

 نکته: اختلاف آماری بین ۳۵۸ مورد بستری و  ۴۴۲ مورد مثبت مربوط به مواردی است که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران به صورت سرپایی بوده که تست آن ها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفته اند.

تعداد افراد بستری در آی سی یو: هم اکنون ۴ نفر  افراد مستقر در نقاهتگاه: هم اکنون  ۱۸ نفر در نقاهتگاه حضور دارند. 

افراد بستری در بیمارستان ها به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز: ۲۳۲۵مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷  مورد 

تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز: ۱۷۳۹ مورد

https://www.instagram.com/p/B-14RFXA2fQ/?igshid=8jbkfxzxqobb

سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با حضور جمعی از مسئولان شهرستان سیرجان از کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان شهرستان سیرجان بازدید کرد./سیرجان خبر

https://www.instagram.com/p/B-1a5usgr8s/?igshid=2xrbox35bbmk

 

🆔 @didban_khabar

سرهنگ پاسدار علی دستوری مسئول بسیج سازندگی سپاه علی بن ابیطاب استان قم جایگزین سرهنگ حسین باقری در سپاه سیرجان می شود.

گفتنی است وی پیش از مسئولیت خود در بسیج سازندگی سپاه علی بن ابیطاب استان قم فرماندهی سپاه در شهرستان های شهربابک، کهنوج و منوجان را نیز برعهده داشته است.

https://www.instagram.com/p/B-sJ2pjg9Jw/?igshid=wjfi178afzy4

🔺مراسم تودیع آقای سید محمد یزدی میر مخلصونی و معارفه خانم مریم حسینی ناو به عنوان رئیس اداره استاندارد شهرستان سیرجان

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان در مراسم تودیع و معارفه رییس اداره استاندارد شهرستان سیرجان از زحمات آقای سید محمد یزدی میرمخلصونی قدردانی نمود و خانم مریم حسینی ناو را به عنوان رییس جدید معرفی کرد./فرمانداری

 

🆔 @didban_khabarx

✅تداوم مراقبت های بهداشتی در شرکت گل گهر

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گل کهر در طرح فاصله گذاری اجتماعی و انجام اقدامات لازم به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، همچون دو ماه گذشته کماکان در تمامی شرکت‌های منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر و با نظارت کمیته پیشگیری و مقابله با کرونای شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال انجام است.

گزارش اقدامات انجام شده در این راستا در منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر در روز یکشنبه مورخ ۱۷ فروردین ماه به شرح ذیل می باشد:

 

🔹اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در محل باربری گهرترابر

 

🔹جمع آوری پرده های اتوبوس های تعاونی حمل و نقل گل گهر(طبق پیشنهاد دکتر نخعی،نماینده ستاد پیشگیری کرونا استان)

 

🔹جمع آوری پرده های اتوبوس های شرکت گهر روش(طبق نظر دکتر نخعی،نماینده ستاد پیشگیری کرونا استان)

 

🔹آماده سازی و توزيع ٥٣٠ اسپري ضدعفوني كننده دست بين كليه پرسنل شركت پاريز پيشرو

 

🔹انجام تب سنجی و ثبت اطلاعات پرسنل شرکت آرمان گهر سیرجان

 

🔹ضد عفونی کلیه اماکن اداری، ساختمان کنترل، کانکس های پرسنل، کلیه انبارها و واحدهای کاری شرکت نظم آوران صنعت و معدن گل گهر

 

🔹ضد عفونی اتوبوس‌ها، سواری ها و ماشین آلات کارخانجات گندله سازی شرکت نظم آوران صنعت و معدن گل‌گهر

 

🔹ضد عفونی با محلول ضد عفونی کننده و گندزدا بر پایه پراستیک اسید3 - T6 اپتیمم اتوبوس های کارگاه تغلیظ توسط واحد خدمات شرکت گهر روش

 

🔹گندزدایی کلیه ماشین آلات ملکی و پیمانکاران شرکت گهر همکار در سایت معدن یک و سایت پنج و شش و هفت با محلول نانوسیل

 

🔹گندزدایی کلیه اماکن واحدهای اداری، استراحتی، رانندگان و پیمانکاران شرکت گهر همکار با محلول نانوسیل

 

🔹ضدعفونی کلیه انبارها و اقلام موجود در آنها ـ سرویس های بهداشتی - تمامی واحدهای تعمیرگاه و ابزار آلات آن ها - سنگ شکن و ابزارآلات تعمیراتی آن و غیره، شرکت گهر همکار در سایت معدن یک و سایت ۵ و ۶ و ۷ با محلول نانوسیل

 

🔹چهل و یکمین روز از انجام ضدعفونى در شركت آرمان گهر با پوشش كامل طبق چك ليست شامل دفاتر ادارى، امور معدن، كوشامعدن، ديسپاچينگ، رستوران، انبارها، ايستگاه هاى آتش نشانى، جايگاه هاى سوخت، تعميرگاه ها، ماشين آلات، رستوران، مسجد، آزمايشگاه، سايت پيمانكاران، مركز پيام، حراست، آتش بارى 

 

🔹روشویی های پدالی ساخته شده توسط مدیریت عمرانی با توجه به خطوط فاضلاب و اب در مکان های زیر جانمایی و نصب شد.

راهرو ساختمان ۴۵

روبروی مسجد و بانک

کنترل زمان

درب ورودی شماره ۱

ساختمان های بالای تپه 

روبروی ساختمان HSE

 

🔹انجام ضد عفونی کلیه ماشین آلات، کمپ های استراحت سنگ شکن، سرویس های بهداشتی و سایر اماکن و همچنین تب سنجی کلیه پرسنل شرکت گهر همکار در شیفت شب

 

🆔 @didan_khabar

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان امروز از مثبت شدن نمونه آزمایشگاهی دو بیمار دیگر مبتلا کرونا در سیرجان خبر داد.

دکتر محمد موقری پور گفت: این دو بیمار مبتلا به کرونا پسربچه‌ای ۱۰ ساله و مرد جوان ۱۹ ساله است که در بیمارستان امام رضا(ع) بستری می باشند و در حال درمان هستند.

وی  با اشاره به اینکه رده سنی بیماران جدید کرونا در سیرجان پایین‌تر آمده است، افزود: شمار موارد مثبت آزمایشگاهی مبتلایان به کرونا در سیرجان به ۱۲ نفر رسیده که تا کنون ۲ نفر از آنها نیز فوت کرده است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا سیرجان اظهار کرد: از مردم می خواهیم همچون گذشته به توصیه‌های بهداشتی و ایمنی توجه داشته باشند زیرا هنوز اتفاق خاصی در زمینه کنترل ویروس رخ نداده است که بخواهیم با خیال آسوده و بدون رعایت مسایل بهداشت فردی و عمومی، ارتباطات اجتماعی را بدون رعایت فاصله اجتماعی افزایش دهیم.

 

🆔 @didban_khabar

دکتر نوذر نخعی استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بازرس ویژه ستاد مدیریت کرونای استان کرمان صبح امروز از کارخانجات و بخش های مختلف منطقه گل گهر سیرجان بازدید کرد.

وی که به منظور تهیه گزارش از اقدامات بهداشتی و درمانی انجام شده در این منطقه صنعتی و معدنی در مقابله با کرونا و مشکلات موجود در این زمینه به سیرجان سفر کرده است، ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت کرونای شهرستان در فرمانداری سیرجان شرکت می کند.

در این بازدید، رئیس و معاونین دانشکده علوم پزشکی، رئیس بازرسی اداره کل کار و امور اجتماعی استان و رئیس اداره کار سیرجان، دکتر نخعی را همراهی کردند.

 

https://www.instagram.com/p/B-bkaDeg2E2DZVHHoUHXoNCgiaRPSd1py3BsmU0/?igshid=zndxgmh9b19g

 

Www.didbankhabar.ir

 

🆔 @didban_khabar

🔹️در راستای پویش ماندن درخانه و جلوگیری از ورود و خروج برخی از همشهریان و مسافران که بدون توجه به اخطارهای مسئولین بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا ویروس قصد مسافرت را دارند، شهرداری سیرجان نسبت به مسدود کردن مسیرهای ورودی و خروجی شهر اقدام کرد.

🔹️لذا به اطلاع می رساند مسیرهای راستگرد میدان شورا از سمت بلوار شاهد، ورودی و خروجی های پل شهرک صنعتی، ورودی وخروجی های بلوارقائم و شهرک برق، بلوار ولایت، بلوار سردار الله دادی، بلوار شیراز و آماده سازی محل استقرار ایستگاه نیروی انتظامی در محل دور برگردان منطقه ویژه اقدام نموده است.

🔹️لذا از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود تا با رعایت نکات بهداشتی و عدم خروج از منزل در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

 

https://www.instagram.com/p/B-abQo2gp_z/?igshid=1bo49l3ciz9nt

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group