سه شنبه 1 بهمن 1398 | Tuesday 21 January 2020

برگزیده

نخستين نشست مشترك كارگروه هاي تخصصي منطقه گل گهر صبح امروز با حضور اعضا هيئت مديره، مديران عامل و معاونين، مديران و اعضا كارگروه هاي تخصصي شركت هاي منطقه گل گهر به منظور تدوين استراتژي 2030 هلدينگ گل گهر با محوريت شركت معدني و صنعتي گل گهر در محل سالن اجتماعات پرديس اميد شركت برگزار شد.

در اين نشست مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و عضو هیئت مدیره شرکت با اشاره به تدوین برنامه چشم انداز گل‌گهر ۲۰۳۰ گفت: استراتژی چیزی نیست جز شکل دادن آرزوها، اهداف و اولویت‌هایی که در ذهن همه ما به عنوان آرزوهای توسعه ای ،فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و چیزی در این زمینه جز با بکارگیری متخصصین و منابع انسانی محقق نخواهد شد که بهترین آن در گل‌گهر حضور دارند.

مهندس ملارحمان افزود: هموارسازی و بسترسازی برای رسیدن به اولویت‌ها، اساسی ترین و مهمترین متد خواهد بود.توجه به پژوهش، ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و کاربردی، ارتباط با عرصه بین‌الملل باید برای رسیدن به اهداف در اولویت سند چشم انداز گل گهر 2030 قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در راه رسیدن به اهداف مان باید مرزها و ديوارها را از میان برداریم، گفت: در استراتژی ۲۰۳۰ باید یک شرکت به جای ۳۰ شرکت وجود داشته باشد و یک مجموعه عظیم اقتصادی یکپارچه داشته باشیم، به طوریکه بهترین حمل و نقل را بدون کوچکترین ضعفی در اختیار داشته باشیم و باید ضعف هایمان را پیدا کنیم و خلأها را برطرف کنیم.

مدیرعامل گل‌گهر با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم به اهداف مان دست پیدا کنیم، گفت: لازمه آن، ساختارسازی و ارتقا سطح مهارت، آموزش، تخصص منابع انسانی و توجه به معیشت و سطح زندگی همکاران هست.

مهندس ملارحمان افزود: اکتشاف باید مهمترین فعالیت ما باشد و اگر چنانچه ذخایرمان کم بود برای توسعه‌های آتی کشور باید برویم به هر کجای دنیا نیاز بود اکتشاف کنیم.

روابط عمومی و امور بین الملل

 

جانشین فرماندهی انتظامی سیرجان از دستگیری 3 سارق و کشف 200 کیلوگرم پسته کال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ "منصور رمضان نژاد" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر سرقت پسته از روستای محمود آباد این شهرستان، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پاسگاه انتظامی محمود آباد  آباد پس از بررسی زمان و مکان وقوع سرقت و اشراف اطلاعاتی 3 سارق را در این زمینه شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه آنها را دستگیر و از مخفیگاهشان مقدار 200 کیلوگرم پسته کشف و در این رابطه یک دستگاه پراید توقیف شد.

رمضان نژاد با اشاره به ارزش 60 میلیون ریالی پسته های سرقتی، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

امروز در بوت کمپ معدن در حوزه اکتشاف و چگونگی ارتباط میان بخش معدن سازمان فضایی ایران با تکیه بر توان استارت‌آپ‌ها مطرح شد.

  در نشست خبری که در مرکز رشد و نوآوری شماره 2 دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و سرمایه‌گذاری گل‌گهر برگزار شد، توانمندی‌های فضایی و برنامه‌نویسی در استارت‌آپ‌ها به نمایش گذاشته شد.

 به گزارش روابط عمومی  شرکت معدنی ‌‌صنعتی  گل‌گهر ،حامد عسکری‌زاده مشاور ارشد اجرایی مدیرعامل در نشست خبری این مراسم گفت :آن چیز که امر‌وز بیش از راه‌اندازی استارت‌آپها می‌بایست مورد توجه شرکت های بزرگ قرار گیرد توجه اکوسیستم نوآوری و کمک به رشد توسعه این اکوسیستم در کشور است.

وی تصریح کرد :دولت ها و شرکت ها بزرگ با توجه به این امر فضا را برای رشد و نمو ایده ها و تجاری سازی محصولات استارت آپی فراهم می‌کنند .

 مشاور ارشد اجرایی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تصریح کرد : شرکت‌های بزرگ و دولت ها فرشتگان نجات دهنده استارت آپ‌ها نیستند و اساسا حضورشان با این نقش نیز موثر نخواهد بود، بلکه حمایت از زیست‌بوم نوآوری در حوزه معدن و صنایع معدنی و حمایت از نوآوری فناورانه در جهت ارتقای فعالیت‌های دانش بنیان از اصولی است که شرکت‌های بزرگ با همکاری دولت در حمایت حوزه نوآوری می توانند انجام دهند.

 

🔺 فرمانده انتظامي سيرجان از كشف 185 كيلوگرم ترياك و دستگيري یک متهم در عمليلت ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان از یک منزل مسکونی خبر داد.

🔺سرهنگ محمدرضا ايران نژاد  در گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان در راستاي مبارزه بي امان با سوداگران مرگ به دنبال يك سري اقدامات اطلاعاتي از دپوي مقاديري مواد مخدر توسط قاچاقچيان در يک منزل مسكوني باخبر شدند. 

🔺وي افزود:مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با هماهنگي مقام قضائي در يك اقدام ضربتي وارد منزل مسكوني شدند و در بازرسي از محل،185كيلوگرم ترياك که به طرز بسيار ماهرانه اي در منزل مسكوني جاساز شده بود را كشف کردند.

🔺وی اظهار داشت:در اين رابطه یک قاچاقچي دستگير و با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.

🔺فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان با اشاره به اينكه اين محموله قاچاق مواد مخدر ازجنوب به مقصد شهرهاي مركزي كشور دپو شده بود ، نقش ارزنده گزارشات مردمي و همكاري همه جانبه مردم با پليس ، در صورت مشاهده هرگونه تهيه ، توزيع و فروش موادمخدر و تماس با تلفن 110 و 128 را قابل ستايش دانست .

مدیر زندان مرکزی کرمان گفت: «با تلاش معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس و کارگروه صلح و سازش زندان مرکزی، زمینه‌ی آزادی مددجوی محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم فراهم شد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، غلامرضا روشان اظهار کرد: «زمینه‌ی آزادی مددجوی۴۲ ساله‌ای که به جرم قتل در زندان به سر می‌برد با رضایت خانواده و ولی دم مقتول بعد از ۱۶سال فراهم شد».
وی افزود: «با تلاش و همکاری شیخ‌پور، معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان‌های کشور و با توجه به ایام ماه صفر ضمن دیدار با خانواده‌ی مقتول، رضایت خانواده‌ی وی را جلب و زندانی بعد از تشریفات قانونی آزاد و به کانون گرم خانواده برخواهد گشت».
روشان خاطرنشان کرد: «این مددجو ۱۶سال پیش در یک نزاع و درگیری به علت حمل سلاح سرد و کنترل نکردن خشم مرتکب قتل شده بود». 

🔴 نماینده سیرجان و بردسیر خبر داد:

مدیر عامل راه اهن جمهوری اسلامی جهت بررسی مسائل و مشکلات توسعه راه اهن به شهرستان های سیرجان و بردسیر سفر خواهند کرد

🔹️ نشست نماینده سیرجان و بردسیر با مدیر عامل راه اهن جمهوری اسلامی با محوریت بررسی مشکلات حوزه ریلی و توسعه حمل و نقل ریلی شهرستان های سیرجان و بردسیر برگزار شد

🔹️ در این نشست همچنین مسائل مربوط به پروژه خط ریلی سیرجان_بردسیر_کرمان به صورت ویژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

🔹️ با پیگیری های شهباز حسن پور همچنین مقرر گردید مدیر عامل راه اهن جمهوری اسلامی جهت بررسی مسائل و مشکلات توسعه راه اهن و بازدید از خط ریلی سیرجان_بردسیر_کرمان به شهرستان های سیرجان و بردسیر سفر کنند.

 

 

 

🔺محمودآبادی :تفکر لیگ برتری بر باشگاه گل‌گهر حاکم نیست

🔺سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: با وجود تلاش های فراوان مدیران در باشگاه گل‌گهر سیرجان و شرکت گل گهر، اما متاسفانه تیم فوتبال گل گهر سیرجان در لیگ برتر کشور نتیجه نگرفته است.

🔺محمد محمودآبادی که از نزدیک مسابقه گل‌گهر سیرجان و استقلال را در ورزشگاه آزادی تهران تماشا می کرد، افزود: نتیجه نگرفتن تیم فوتبال گل گهر سیرجان در لیگ برتر کشور دلایل مختلفی دارد اما مهم ترین دلیل این است که تفکر لیگ برتری بر این تیم، کادر فنی و باشگاه هنوز حاکم نشده است.

🔺وی ادامه داد: باشگاه گل گهر سیرجان بایستی تغییراتی داشته باشد تا هواداران و مردم سیرجان و استان کرمان بتوانند امیدوارانه دیگر بازی های این تیم در لیگ برتر کشور را دنبال کنند.

🔺محمودآبادی تاکید کرد: حمایت های بسیاری از سوی شرکت گل گهر و باشگاه  از ورزش سیرجان و خصوصا تیم فوتبال گل گهر شده است، پس انتطار می رود این حمایت ها هدر نرود و مسایل فنی تیم بیشتر رعایت شود چرا که مردم از تنها نماینده استان در لیگ برتر فوتبال کشور توقع بیشتری دارند

طاهره جهانشاهی در جلسه امروز شورای اسلامی شهرستان سیرجان از معاونین فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان خواستار جابجایی مخازن شرکت نفت از جوار منطقه مسکونی شهرک کوثر به مناطق خارج از شهر شد 

وی اضهار داشت:این مخازن مانند بمبی،جان و سلامت شهروندان ساکن در شهرکهای اطراف را تهدید میکند و باید برنامه ریزی در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

 

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان، صبح امروز -چهارشنبه- با حضور مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر،دکتر فدایی استاندار کرمان و سایر اعضای این ستاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه، مدیرعامل گل‌گهر گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ارائه نمود. 

همچنین در این جلسه مهندس ملارحمان پیشنهاد تدوین سیاست‌ها و هدف‌گذاری کمی و کیفی و یکسان‌سازی برنامه ها، اقدامات و منابع استان در راستای اقتصاد مقاومتی را نیز مطرح کرد که با استقبال حاضران در جلسه همراه گردید.

روابط عمومی و امور بین الملل

🔹معاون درمان وزیر بهداشت دیروز در دیدار با رئیس و معاونین توسعه و درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان، تجهیزات لازم برای راه‌اندازی بخش آی.سی.یو نوزادان NICU را اختصاص داد تا بخش مذکور به زودی در بیمارستات امام رضا ع راه‌اندازی شود.

🆔 @SirjaniHaa

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group