سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

برگزیده

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در خصوص ایمنی گاز شهری نسبت به رعایت نکات ایمنی به شهروندان هشدار داد.

🔹به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی در خصوص لزوم رعایت نکات ایمنی گاز شهری گفت: شهروندان باید قبل از آغاز فصل سرما، دستورالعمل کارکرد و تعمیر لوازم گرمایشی را مطالعه کرده و با نحوه عملکرد آنها آشنا شوند تا در صورت نیاز بتوانند آن‌ها را تعمیر کنند و همچنین باید در هر شرایطی از یک تعمیرکار متخصص برای سرویس وسایل گازی خود کمک بخواهند و یا با خدمات پس از فروش وسایل گازسوز خود تماس گرفته و از آن‌ها سرویس و سرکشی مرتب وسایل گازی خود را درخواست کنند.

🔹وی بیان کرد: با ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دهای هوا و سرما همه هموطنان سعی در راه اندازی وسایل گرمایشی منازلشان دارند و طبیعتا کسانی که از وسایل بدون شعله مثل رادیاتو و شوفاژ استفاده می کنند، نسبت به وسایل گرمایشی دیگر مانند بخاری خطر کمتری دارد؛ ضمن اینکه رادیاتورها خطر انتشار گاز در منزل ندارند، مگر آنکه موتورخانه ها مشکل داشته باشند که بنابراین پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از 70 متر توصیه نمی شود، اگر چه در واحدهای بزرگ، پکیج وسیله گرمایشی مناسبی است.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، سرویس به موقع شوفاژ در آغاز فصل سرما را مهم برشمرد و افزود: استفاده و کاربردهای دیگر از موتورخانه به عنوان انبار و نگهداری کاغذ و اقلامی که آتش زا هستند، خطرناک است.

🔹آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی توصیه کرد: شهروندان باید مطمئن شوند که لوله بخاری و هواکش‌های خانه مسدود نشده است و خوب کار می‌کنند تا اینکه دود و بخار بتواند به راحتی از این هواکش ها به بیرون منتقل شود.🔹وی اضافه کرد: افراد باید مدخل ورودی و خروجی هوا برای سوخت مناسب را همیشه تمیز نگه دارند؛ زیرا وجود هوا برای سوخت کامل و ایمن و خروج کامل مونوکسیدکربن در بخاری و شومینه ها لازم است.

🔹این مسوول به آموزش نکات ایمنی که در زمان نشت گاز باید انجام شود، پرداخت و گفت: در صورتی که شهروندان متوجه نشت گاز شدند و احساس کردند گاز در داخل فضای خانه‌ آنها پر شده است، ابتدا باید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنند، از کشیدن سیگار و یا زدن کبریت و یا کلید برق و یا روشن کردن لوازم برقی خودداری کنند تا هیچ منبع قابل اشتعالی را به وجود نیاورند.

🔹فیروزآبادی افزود: در این مواقع باید شیر اصلی گاز را ببندند و سریعا با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس بگیرند و اگر بوی بسیار شدید گاز و یا بو و صدای نشت گاز را شنیدند، یا متوجه ترکیدگی و یا شکستگی یک لوله گاز شدند، فورا محل را ترک کرده و از نزدیکترین باجه تلفن یا تلفن همراه با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی تماس برقرار نمایند.

 

📣 کانال شهر من سیرجان👇

https://telegram.me/joinchat/AAAAADwnarOBSnIPM5M2vw

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group