جمعه 20 تير 1399 | Friday 10 July 2020

برگزیده

به گزارش "دیدبان خبر" پیرو حادثه‌‌‌ رخ داده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ در معدن شماره ۳ سرپرست واحد Hse شرکت نگین پرتو در گفتگویی اظهار داشت: مقارن ساعت ۲۱:۰۶ مرحوم جناب آقای ایوب گوشکی اپراتور بیل مکانیکی ۸۰۰ جهت بارگیری سنگ آهن اقدام به ساخت سکوی کاری جهت استقرار دستگاه و ایمن سازی نسبت به ارتفاع دیواره می نماید که در همین حین ناخن بیل میکانیکی از جا در رفته که اپراتور ضمن اعلام  موضوع به سرپرست های وقت دیسپاچینگ و تعمیرگاه خود نیز برای پیدا نمودن ناخن بیل اقدام به پیاده شدن از دستگاه نموده است.

🔺 مهندس صحراگرد در ادامه می افزاید :دلیل اصلی سقوط بولدر (سنگ آهنی بزرگ) به صورت فنی و تخصصی در حال بررسی می باشد و طبق استاندارد ایمنی معدن کاری به زودی گزارش خواهد شد .

 🔺 وی همچنین در خصوص شرایط و ایمنی لازم محل عملیات تاکید می کند: شرکت نگین پرتو قبل از شروع فعالیت در هر جبهه کاری کارشناسان ایمنی و عملیات بازدیدهای لازم را انجام می دهند و در صورت اینکه نقصی وجود نداشته باشد مجوز انجام کار را می دهند .

اگر عیب و یا انومالی مشاهده شود تا برطرف شدن آن جبهه کار متوقف خواهد شد .

🔺 در همین راستا  شرکت نگین پرتو ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانواده آن مرحوم و تمامی همکاران اولویت اصلی خود را حفظ سرمایه های انسانی خود دانسته و همواره رعایت مقررات HSE را سرلوحه تمامی فعالیت های خود جهت جلوگیری از بروز هر گونه حادثه می داند‌.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در خصوص ایمنی گاز شهری نسبت به رعایت نکات ایمنی به شهروندان هشدار داد.

🔹به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی در خصوص لزوم رعایت نکات ایمنی گاز شهری گفت: شهروندان باید قبل از آغاز فصل سرما، دستورالعمل کارکرد و تعمیر لوازم گرمایشی را مطالعه کرده و با نحوه عملکرد آنها آشنا شوند تا در صورت نیاز بتوانند آن‌ها را تعمیر کنند و همچنین باید در هر شرایطی از یک تعمیرکار متخصص برای سرویس وسایل گازی خود کمک بخواهند و یا با خدمات پس از فروش وسایل گازسوز خود تماس گرفته و از آن‌ها سرویس و سرکشی مرتب وسایل گازی خود را درخواست کنند.

🔹وی بیان کرد: با ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دهای هوا و سرما همه هموطنان سعی در راه اندازی وسایل گرمایشی منازلشان دارند و طبیعتا کسانی که از وسایل بدون شعله مثل رادیاتو و شوفاژ استفاده می کنند، نسبت به وسایل گرمایشی دیگر مانند بخاری خطر کمتری دارد؛ ضمن اینکه رادیاتورها خطر انتشار گاز در منزل ندارند، مگر آنکه موتورخانه ها مشکل داشته باشند که بنابراین پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از 70 متر توصیه نمی شود، اگر چه در واحدهای بزرگ، پکیج وسیله گرمایشی مناسبی است.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، سرویس به موقع شوفاژ در آغاز فصل سرما را مهم برشمرد و افزود: استفاده و کاربردهای دیگر از موتورخانه به عنوان انبار و نگهداری کاغذ و اقلامی که آتش زا هستند، خطرناک است.

🔹آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی توصیه کرد: شهروندان باید مطمئن شوند که لوله بخاری و هواکش‌های خانه مسدود نشده است و خوب کار می‌کنند تا اینکه دود و بخار بتواند به راحتی از این هواکش ها به بیرون منتقل شود.🔹وی اضافه کرد: افراد باید مدخل ورودی و خروجی هوا برای سوخت مناسب را همیشه تمیز نگه دارند؛ زیرا وجود هوا برای سوخت کامل و ایمن و خروج کامل مونوکسیدکربن در بخاری و شومینه ها لازم است.

🔹این مسوول به آموزش نکات ایمنی که در زمان نشت گاز باید انجام شود، پرداخت و گفت: در صورتی که شهروندان متوجه نشت گاز شدند و احساس کردند گاز در داخل فضای خانه‌ آنها پر شده است، ابتدا باید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنند، از کشیدن سیگار و یا زدن کبریت و یا کلید برق و یا روشن کردن لوازم برقی خودداری کنند تا هیچ منبع قابل اشتعالی را به وجود نیاورند.

🔹فیروزآبادی افزود: در این مواقع باید شیر اصلی گاز را ببندند و سریعا با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس بگیرند و اگر بوی بسیار شدید گاز و یا بو و صدای نشت گاز را شنیدند، یا متوجه ترکیدگی و یا شکستگی یک لوله گاز شدند، فورا محل را ترک کرده و از نزدیکترین باجه تلفن یا تلفن همراه با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی تماس برقرار نمایند.

 

📣 کانال شهر من سیرجان👇

https://telegram.me/joinchat/AAAAADwnarOBSnIPM5M2vw

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان نسبت به احتمال وقوع حوادث سقوط و شکستن درختان بر اثر شرایط جوی نامساعد هشدار داد.

🔹به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، آتش پاد سوم مهدی فیروزآبادی ضمن تاکید بر رعایت اصول و ایمنی حین رانندگی و در منزل خواستار عدم توقف و پارک طولانی مدت خودرو در مجاورت درختان شد.

🔹وی با اشاره به شروع فصل سرما و احتمال بارش باران و وزش شدید بادهای موسمی که طی سال اخیر شاهد بودیم گفت: متاسفانه سال گذشته در پی وزش باد و باران شدید منجر به سقوط درختان در برخی معابر سطح شهر بر روی خودروها و ایجاد خسارات فراوان به شهروندان شد.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال وزش بادهای موسمی را داریم، شهروندان نسبت‌ به ایمنی سیستم‌های خروجی دودکش در بخاری منازل اهتمام جدی داشته باشند و حتما دقت کنند که شعله بخاری آنها به رنگ آبی بسوزد و دودکش بخاری دارای کلاهک به شکل H باشد و اگر سوالی در این خصوص دارند می‌توانند با شماره 125 تماس بگیرند.

🔹آتش پاد سوم فیروزآبادی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار جان باختن سه عضو یک خانواده چهار نفره (پدر و دو فرزند پسر) در هفته اخیر بر اثر گازگرفتگی، تصریح کرد: شهروندان غالبا در منازل راه‌های خروجی هوا را با درزگیر می‌بندند و با توجه به اینکه بخاری‌های خود را تا انتها زیاد می‌کنند، این احتمال وجود دارد که اکسیژن در خانه جریان پیدا نکند و منجر به پخش مونواکسیدکربن و بروز خطرات اینچنینی شود که از شهروندان درخواست می‌کنیم، راه‌های خروجی هوا را باز نگه دارند تا اکسیژن در خانه جریان پیدا کند.

 

دکترصابری رییس اورژانس کرمان:

بامداد چهارشنبه ۲۵ دی ماه ساعت ۲:۴۳ در کیلومتر ۴۵ محور کرمان به بردسیر به علت واژگونی اتوبوس مشهد به بندرعباس ۳۱ نفر مصدوم و ۷ نفر جان باخته است.

فورا ۶ تیم فوریت های پزشکی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و ۲۹ نفر به بیمارستان های شهیدباهنر، حضرت فاطمه(س) و سیدالشهداء انتقال داده شد که حال ۲ نفر از مصدومین انتقالی وخیم است.

۲ نفر از مصدومین در محل حادثه درمان سرپایی شدند و جان باختگان این حادثه شامل ۵ زن و ۲ مرد که در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال قرار دارند.

 

دکتر محمد جواد فدایی استاندار کرمان از  سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان که در بخش مراقبت های ویژه (ccu) بیمارستان شفا بستری است، عیادت کرد و از خداوند متعال صحت و سلامتی و شفای عاجل را برای ایشان مسئلت نمود.

گفتنی است معاون سیاسی و امنیتی استانداری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و تعدادی از مدیران کل استانداری کرمان نیز دکتر فدایی را همراهی کردند.

یادآور می شود،محمد محمودآبادی شب گذشته بدلیل فشار خون بالا و مشکلات قلبی در بیمارستان شفا بستری شد.

گروه جامعه – بر اساس آمارهای موجود سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین آمار جانباختگان حوادث ترافیکی هر سال مربوط به شهریورماه است به نحوی که در ۱۰ سال گذشته ۱۹ هزار و ۹۹۲ نفر فقط در شهریورماه جان خود را از دست داده‌اند‌‌ که ۷/۱۰ درصد کل تلفات رانندگی این سال‌ها را در برمی‌گیرد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، مطابق آمارهای موجود، در میان ماه‌های شهریور ۱۰ سال اخیر، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی در سال ۱۳۸۹ با دو هزار و ۴۴۹ نفر و کمترین آن در سال ۱۳۹۵ با یک هزار و ۷۱۱ نفر گزارش شده است.
دکتر محمد صابری رییس اورژانس کرمان با اشاره به تعداد مصدومین و جان‌باختگان حوادث ترافیکی نیمه‌ی اول شهریورماه استان کرمان که در سامانه‌ی اورژانس کشور ثبت شده‌اند، گفت: «از ابتدای شهریور ماه تا ۱۵ شهریورماه جاری شاهد زخمی شدن یک هزار و ۱۳۹ نفر و جان باختن ۱۹ نفر در محورهای مواصلاتی استان کرمان بوده‌ایم».
وی ادامه داد: «در خردادماه، تیرماه و مردادماه سال‌جاری شش هزار و ۲۱۳ نفر در جاده‌های استان کرمان مصدوم و ۶۵ نفر جان باخته‌اند».
رییس اورژانس کرمان با اشاره به تعداد تصادفات نیمه‌ی اول شهریورماه سال گذشته؛ اظهار کرد: «در نیمه‌ی اول شهریورماه سال گذشته ۱۶ نفر در حوادث ترافیکی در استان کرمان فوت کرده‌ بودند که با توجه به تعداد فوتی‌های ثبت شده در سامانه‌ی اورژانس، نسبت به سال گذشته شاهد افزایش سه نفری فوت‌شدگان به دلیل تصادفات در استان کرمان بودیم». 

 گروه حوادث کویران: سارق یا سارقان حرفه‌ای با دستبرد به منزل یک سیرجانی در خیابان شیخ مفید بنا به اظهارات صاحب منزل قریب به ۳ میلیارد تومان طلا و دلار را دزدیدند.

 

🔸دادستان عمومی و انقلاب سیرجان در این‌باره در گفتگو با سیرجان زمین اظهار داشت: موضوع سرقت مختص سیرجان نیست بلکه در کل کشور با افزایش سرقت روبرو هستیم. علی‌رغم این افزایش آمار نیروی انتظامی تمام توان خود را به کار گرفته تا سرقت‌ها کشف شوند.

 

🔸قاضی محسن نیک‌ورز ادامه داشت: موضوع به شکلی که عنوان شده نیست. منزل به دزدگیر، دوربین مداربسته، گاوصندوق و در ضدسرقت مجهز بوده است، اما سارقان حرفه‌ای وارد شده‌اند و ظرف ۱۲ دقیقه از گاو صندوق سرقت کرده‌اند.

🔸وی تصریح کرد: این سرقت یک مورد خاص است و احتمالا سارقان اهل غرب کشور هستند.

 

🔸‌این مقام قضایی عنوان کرد: علی‌رغم به صدادرآمدن دزدگیر سارقان ظرف ۱۲ دقیقه، اموال این منزل را سرقت کرده اند، و بنا به گفته شاکی بالغ بر ۳ میلیارد تومان از وی به سرقت رفته است.‌

🔸‌وی با بیان اینکه تحقیقات فنی آغاز و سرنخ‌ها دنبال شده است، افزود: دستور جلب دو نفر صادر و بازداشت شده‌اند و در حال تحقیقات هستیم و کوتاهی از سوی نیروی انتظامی صورت نگرفته است و دادستانی و نیروی انتظامی به شدت پیگیر موضوع سرقت‌های اخیر هستند.

🔸‌دادستان سیرجان بیان کرد: دزدان به صورت حرفه‌ای کار کردند و سعی کسی که به صورت حرفه‌ای کارمی کند، این است که ردی از خودش به جای نگذارد، به همین دلیل موضوع دستگیری و شناسایی این افراد مشکل شده است.

 

📍البته این سوال برای خبرنگار حوادث کویران باقی است که این همشهری چرا این حجم زیاد از طلا و ارز را در منزل نگهداری کرده است؟!

نیک ورز دادستان شهرستان سیرجان گفت: درگیری دو برادر در شهرک سمنگان حوالی ساعت ۵ عصر روز چهارشنبه یک کشته برجای گذاشت.

نیک ورز در ادامه افزود: یکی از برادران با چاقو به گردن برادر دیگر می زند که منجر به مرگ برادر ۲۰ ساله می شود.

وی در پایان گفت: قاتل پس از وقوع جرم توسط عواملی انتظامی دستگیر و جهت سیر مراحل تحویل مقامات قضایی شد.

به گزارش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان در پی مصوبات جلسه با روسای تالارهای عروسی، فیلمبرداران و عکاسان و اتحادیه آرایشگران زنانه که با حضور سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید به شرح ذیل اعلام می گردد:

1-حداکثر اتمام کار آرایشگاه های زنانه در نیمه اول سال ساعت 1830

2-حداکثر اتمام کار آتلیه ها در نیمه اول سال ساعت 2030

3-برپایی مراسمات عقد و جشن و پایکوبی و جمع آوری فضل و کادو بین ساعت 2030 الی 2300

4-توزیع شام از ساعت 2330  صورت می گیرد و پس از صرف شام تالار بایستی تعطیل و محل تخلیه گردد.

 

🆔 @didban_khabar

🔸 کویران: طی حکمی از سوی آیت الله رئیسی رییس قوه قضاییه قاضی یدالله سپهری به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی و دادگستری سیرجان منصوب شد.

 

🔸 وی پیش از این به عنوان رئیس دادگستری شهرستان بافت مشغول به کار بوده و اصالتا اهل زرند کرمان است.

 

🔸 مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان سیرجان احتمالا هفته آینده برگزار خواهد شد که در صورت مشخص شدن زمان دقیق مراسم از طریق همین کانال اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

🔸 پیش از این قاضی شهریار براهویی ریاست دادگستری سیرجان را برعهده داشت.کویران

 

 

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group