پنجشنبه 6 آذر 1399 | Thursday 26 November 2020

برگزیده

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان سیرجان جوان ۲۶ساله سیرجانی از قصاص رهایی یافت. 

محمد اذرنگ رییس اداره زندان سیرجان با اعلام این خبر افزود:جوان، ۲۶ساله سیرجانی که به دلیل شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به یک فقره قتل عمدی در سال ۹۶همچنین یک فقره قتل غیر عمدی توسط شعبه یکم دادگاه کیفری سیرجان به قصاص نفس و دیه محکوم گردیده بود با پیگیری مستمر کمیته صلح و سازش و اعضای شورای حل اختلاف زندان و جلب رضایت از خانواده مقتولین از قصاص نفس رهایی یافته و پرونده جهت جنبه عمومی جرم مجددا به دادگاه ارسال شد،اذرنگ ضمن تقدیر از اعضای کمیته صلح و سازش و شورای حل اختلاف گفت :فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف صلح و سازش بین اصحاب دعواست  که با پیگیری این عزیزان تا کنون چندین زندانی ازاد شده و به اغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند که تشکیل این شوراها نقش زیادی در کاهش جمعیت کیفری زندانها داشته است/کاریز نیوز

https://www.instagram.com/p/CCy0btngwuf/?igshid=58p38rofw86g

سومین قربانی امروز کرونا در سیرجان

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا سیرجان گفت: متاسفانه یکی دیگر از بیماران قطعی کرونا در سیرجان ساعاتی پیش درگذشت.

دکتر محمد موقری پور با اشاره به اینکه این بیمار سومین فوتی امروز کرونا در سیرجان بود و دو بیمار دیگر نیز ظهر امروز درگذشتند و شمار فوتی های کرونا در سیرجان تا کنون به ۱۵ نفر رسیده است، افزود: این بیمار آقایی ۷۱ساله بود که با علائم اولیه به خاطر ابتلا به کروناویروس ۲۳تیر در بیمارستان بستری، نمونه آزمایشگاهی‌اش مثبت شد و تحت درمان قرار گرفت اما متاسفانه با وجود تلاش‌ فراوان کادر درمانی، ساعاتی پیش در اثر بیماری کرونا فوت کرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان ادامه داد: این بیمار دارای بیماری سرطان ریه بوده است.

 

۲۷تیر ماه

https://www.instagram.com/p/CCwMdL1AqNe/?igshid=gt94639hlyi3

فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان از كشف انواع البسه قاچاق به ارزش ۵۰۰ ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد. 

سرهنگ"محمدرضا ايران نژاد"با اشاره به ارزش ۵۰۰ ميليون ريالي كالاهاي كشف شده بيان داشت: فرد دستگير شده با تشکيل پرونده به اداره تعزيرات حکومتي معرفي شد.

عکس از ایرنا و تزیینی است

#قاچاق 

#سیرجان 

#دیدبان_خبر

https://www.instagram.com/p/CChQidoj8nU/?igshid=v4nehlyt845m

🔺 در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز آتش سوزی در شرکت فوم واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ ، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی بلافاصله زنگ حریق ایستگاه شماره یک و دو را به صدا در آورد و آتش نشانان را به محل اعزام کرد. 

🔺مدیرعامل سازمان آتش نشانی سیرجان در تشریح این خبر گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد این آتش سوزی مهیب که دود ناشی آن از کیلومتر ها دورتر قابل مشاهده بود ، قسمت درون سوله یک کارخانه "فوم " به وقوع پیوسته که بلافاصله آتش نشانان از چندین جهت با محاصره آتش ، عملیات اطفا حریق را با استفاده از لوله های آبدهی را آغاز و بیش از ۶۰ دقیقه موفق به مهار و اطفا کامل آتش سوزی شدند.

🔺آتشپاد سوم مهدی فیروز آبادی مدیرعامل آتش خاطر نشان کرد: علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد و آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل محل به ماموریت خود پایان دادند. /سیرجان خبر

https://www.instagram.com/p/CCg6exnDWpc/?igshid=1g8i5jwiiabcl

به گزارش "دیدبان خبر" پیرو حادثه‌‌‌ رخ داده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ در معدن شماره ۳ سرپرست واحد Hse شرکت نگین پرتو در گفتگویی اظهار داشت: مقارن ساعت ۲۱:۰۶ مرحوم جناب آقای ایوب گوشکی اپراتور بیل مکانیکی ۸۰۰ جهت بارگیری سنگ آهن اقدام به ساخت سکوی کاری جهت استقرار دستگاه و ایمن سازی نسبت به ارتفاع دیواره می نماید که در همین حین ناخن بیل میکانیکی از جا در رفته که اپراتور ضمن اعلام  موضوع به سرپرست های وقت دیسپاچینگ و تعمیرگاه خود نیز برای پیدا نمودن ناخن بیل اقدام به پیاده شدن از دستگاه نموده است.

🔺 مهندس صحراگرد در ادامه می افزاید :دلیل اصلی سقوط بولدر (سنگ آهنی بزرگ) به صورت فنی و تخصصی در حال بررسی می باشد و طبق استاندارد ایمنی معدن کاری به زودی گزارش خواهد شد .

 🔺 وی همچنین در خصوص شرایط و ایمنی لازم محل عملیات تاکید می کند: شرکت نگین پرتو قبل از شروع فعالیت در هر جبهه کاری کارشناسان ایمنی و عملیات بازدیدهای لازم را انجام می دهند و در صورت اینکه نقصی وجود نداشته باشد مجوز انجام کار را می دهند .

اگر عیب و یا انومالی مشاهده شود تا برطرف شدن آن جبهه کار متوقف خواهد شد .

🔺 در همین راستا  شرکت نگین پرتو ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانواده آن مرحوم و تمامی همکاران اولویت اصلی خود را حفظ سرمایه های انسانی خود دانسته و همواره رعایت مقررات HSE را سرلوحه تمامی فعالیت های خود جهت جلوگیری از بروز هر گونه حادثه می داند‌.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در خصوص ایمنی گاز شهری نسبت به رعایت نکات ایمنی به شهروندان هشدار داد.

🔹به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی در خصوص لزوم رعایت نکات ایمنی گاز شهری گفت: شهروندان باید قبل از آغاز فصل سرما، دستورالعمل کارکرد و تعمیر لوازم گرمایشی را مطالعه کرده و با نحوه عملکرد آنها آشنا شوند تا در صورت نیاز بتوانند آن‌ها را تعمیر کنند و همچنین باید در هر شرایطی از یک تعمیرکار متخصص برای سرویس وسایل گازی خود کمک بخواهند و یا با خدمات پس از فروش وسایل گازسوز خود تماس گرفته و از آن‌ها سرویس و سرکشی مرتب وسایل گازی خود را درخواست کنند.

🔹وی بیان کرد: با ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دهای هوا و سرما همه هموطنان سعی در راه اندازی وسایل گرمایشی منازلشان دارند و طبیعتا کسانی که از وسایل بدون شعله مثل رادیاتو و شوفاژ استفاده می کنند، نسبت به وسایل گرمایشی دیگر مانند بخاری خطر کمتری دارد؛ ضمن اینکه رادیاتورها خطر انتشار گاز در منزل ندارند، مگر آنکه موتورخانه ها مشکل داشته باشند که بنابراین پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از 70 متر توصیه نمی شود، اگر چه در واحدهای بزرگ، پکیج وسیله گرمایشی مناسبی است.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، سرویس به موقع شوفاژ در آغاز فصل سرما را مهم برشمرد و افزود: استفاده و کاربردهای دیگر از موتورخانه به عنوان انبار و نگهداری کاغذ و اقلامی که آتش زا هستند، خطرناک است.

🔹آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی توصیه کرد: شهروندان باید مطمئن شوند که لوله بخاری و هواکش‌های خانه مسدود نشده است و خوب کار می‌کنند تا اینکه دود و بخار بتواند به راحتی از این هواکش ها به بیرون منتقل شود.🔹وی اضافه کرد: افراد باید مدخل ورودی و خروجی هوا برای سوخت مناسب را همیشه تمیز نگه دارند؛ زیرا وجود هوا برای سوخت کامل و ایمن و خروج کامل مونوکسیدکربن در بخاری و شومینه ها لازم است.

🔹این مسوول به آموزش نکات ایمنی که در زمان نشت گاز باید انجام شود، پرداخت و گفت: در صورتی که شهروندان متوجه نشت گاز شدند و احساس کردند گاز در داخل فضای خانه‌ آنها پر شده است، ابتدا باید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنند، از کشیدن سیگار و یا زدن کبریت و یا کلید برق و یا روشن کردن لوازم برقی خودداری کنند تا هیچ منبع قابل اشتعالی را به وجود نیاورند.

🔹فیروزآبادی افزود: در این مواقع باید شیر اصلی گاز را ببندند و سریعا با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس بگیرند و اگر بوی بسیار شدید گاز و یا بو و صدای نشت گاز را شنیدند، یا متوجه ترکیدگی و یا شکستگی یک لوله گاز شدند، فورا محل را ترک کرده و از نزدیکترین باجه تلفن یا تلفن همراه با سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی تماس برقرار نمایند.

 

📣 کانال شهر من سیرجان👇

https://telegram.me/joinchat/AAAAADwnarOBSnIPM5M2vw

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان نسبت به احتمال وقوع حوادث سقوط و شکستن درختان بر اثر شرایط جوی نامساعد هشدار داد.

🔹به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، آتش پاد سوم مهدی فیروزآبادی ضمن تاکید بر رعایت اصول و ایمنی حین رانندگی و در منزل خواستار عدم توقف و پارک طولانی مدت خودرو در مجاورت درختان شد.

🔹وی با اشاره به شروع فصل سرما و احتمال بارش باران و وزش شدید بادهای موسمی که طی سال اخیر شاهد بودیم گفت: متاسفانه سال گذشته در پی وزش باد و باران شدید منجر به سقوط درختان در برخی معابر سطح شهر بر روی خودروها و ایجاد خسارات فراوان به شهروندان شد.

🔹مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال وزش بادهای موسمی را داریم، شهروندان نسبت‌ به ایمنی سیستم‌های خروجی دودکش در بخاری منازل اهتمام جدی داشته باشند و حتما دقت کنند که شعله بخاری آنها به رنگ آبی بسوزد و دودکش بخاری دارای کلاهک به شکل H باشد و اگر سوالی در این خصوص دارند می‌توانند با شماره 125 تماس بگیرند.

🔹آتش پاد سوم فیروزآبادی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار جان باختن سه عضو یک خانواده چهار نفره (پدر و دو فرزند پسر) در هفته اخیر بر اثر گازگرفتگی، تصریح کرد: شهروندان غالبا در منازل راه‌های خروجی هوا را با درزگیر می‌بندند و با توجه به اینکه بخاری‌های خود را تا انتها زیاد می‌کنند، این احتمال وجود دارد که اکسیژن در خانه جریان پیدا نکند و منجر به پخش مونواکسیدکربن و بروز خطرات اینچنینی شود که از شهروندان درخواست می‌کنیم، راه‌های خروجی هوا را باز نگه دارند تا اکسیژن در خانه جریان پیدا کند.

 

دکترصابری رییس اورژانس کرمان:

بامداد چهارشنبه ۲۵ دی ماه ساعت ۲:۴۳ در کیلومتر ۴۵ محور کرمان به بردسیر به علت واژگونی اتوبوس مشهد به بندرعباس ۳۱ نفر مصدوم و ۷ نفر جان باخته است.

فورا ۶ تیم فوریت های پزشکی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و ۲۹ نفر به بیمارستان های شهیدباهنر، حضرت فاطمه(س) و سیدالشهداء انتقال داده شد که حال ۲ نفر از مصدومین انتقالی وخیم است.

۲ نفر از مصدومین در محل حادثه درمان سرپایی شدند و جان باختگان این حادثه شامل ۵ زن و ۲ مرد که در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال قرار دارند.

 

دکتر محمد جواد فدایی استاندار کرمان از  سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان که در بخش مراقبت های ویژه (ccu) بیمارستان شفا بستری است، عیادت کرد و از خداوند متعال صحت و سلامتی و شفای عاجل را برای ایشان مسئلت نمود.

گفتنی است معاون سیاسی و امنیتی استانداری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و تعدادی از مدیران کل استانداری کرمان نیز دکتر فدایی را همراهی کردند.

یادآور می شود،محمد محمودآبادی شب گذشته بدلیل فشار خون بالا و مشکلات قلبی در بیمارستان شفا بستری شد.

گروه جامعه – بر اساس آمارهای موجود سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین آمار جانباختگان حوادث ترافیکی هر سال مربوط به شهریورماه است به نحوی که در ۱۰ سال گذشته ۱۹ هزار و ۹۹۲ نفر فقط در شهریورماه جان خود را از دست داده‌اند‌‌ که ۷/۱۰ درصد کل تلفات رانندگی این سال‌ها را در برمی‌گیرد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، مطابق آمارهای موجود، در میان ماه‌های شهریور ۱۰ سال اخیر، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی در سال ۱۳۸۹ با دو هزار و ۴۴۹ نفر و کمترین آن در سال ۱۳۹۵ با یک هزار و ۷۱۱ نفر گزارش شده است.
دکتر محمد صابری رییس اورژانس کرمان با اشاره به تعداد مصدومین و جان‌باختگان حوادث ترافیکی نیمه‌ی اول شهریورماه استان کرمان که در سامانه‌ی اورژانس کشور ثبت شده‌اند، گفت: «از ابتدای شهریور ماه تا ۱۵ شهریورماه جاری شاهد زخمی شدن یک هزار و ۱۳۹ نفر و جان باختن ۱۹ نفر در محورهای مواصلاتی استان کرمان بوده‌ایم».
وی ادامه داد: «در خردادماه، تیرماه و مردادماه سال‌جاری شش هزار و ۲۱۳ نفر در جاده‌های استان کرمان مصدوم و ۶۵ نفر جان باخته‌اند».
رییس اورژانس کرمان با اشاره به تعداد تصادفات نیمه‌ی اول شهریورماه سال گذشته؛ اظهار کرد: «در نیمه‌ی اول شهریورماه سال گذشته ۱۶ نفر در حوادث ترافیکی در استان کرمان فوت کرده‌ بودند که با توجه به تعداد فوتی‌های ثبت شده در سامانه‌ی اورژانس، نسبت به سال گذشته شاهد افزایش سه نفری فوت‌شدگان به دلیل تصادفات در استان کرمان بودیم». 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group