سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

برگزیده

🔹حامد هادیان به خبرنگار سیرجانِ من در این خصوص گفت:اشتغال ايجاد شده در سیرجان طبق آمار سامانه رصد تا امروز 5355 نفر با ۱۵۰ درصد تحقق سالیانه می باشد.

🔹سال گذشته نیز با ایجاد ۸۰۹۰  فرصت شغلی مقام اول اشتغال در استان را کسب نمودیم.

🔹وی در ادامه افزود:در خصوص ارائه آمار بیکاری و نرخ بیکاری در شهرستان باید به آمار ارائه شده از سوی مرکز ملی آمار ایران رجوع کرد که طبق این آمار نرخ بیکاری در شهرستان طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۱/۸ بوده است.

🔹قطعا هر سال با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی، نرخ رشد جمعیت،تعداد افراد بیکار شده،کاهش حجم فعالیتهای عمرانی و صنعتی و سایر پارامترها باید شاهد رشد بیکاری باشیم اما خوشبختانه پارامترهای یاد شده در سیرجان گویای شرایط روبه رشدی در زمینه کاهش بیکاری می باشند. از جمله پیشگیری از بیکاری افراد تا حد ممکن،رشد تولید  مواد معدنی و...حاکی از شرایط رو به رشدی در این حوزه می باشند.

🔹هادیان با بیان نارضایتی از وضع موجود  اشتغال  در سیرجان گفت: اشتغال نه تنها از سوی جوانان بلکه از سوی متولیان امر هم در حد قابل قبولی نیست.نوع فرهنگ کار و تلاش و توقع نیروی جوان به ورود در معادن، عدم مهارت نیروی کار در برخی تخصص ها و سایر پارامترهای دیگر از جمله نکاتی است که اگر اصلاح شوند قطعا رضایت عمومی نیز بدلیل رویکردهای جدید به اشتغال افزایش خواهد یافت.

🔹در بسیاری از شرکتها سعی شده بر بومی گزینی توجه گردد و اداره کار نیز بر این نکته تاکید دارد اما در برخی رشته ها و تخصص ها بویژه در پروژه ها که بعضا امار قابل توجهی از مشاغل، در یک پروژه را شامل می شوند ناچارا بایستی از نیروی کار غیربومی بهره گرفت.

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group