سه شنبه 29 مهر 1399 | Tuesday 20 October 2020

برگزیده

رییس جمهوری در آیین افتتاح 26 طرح معدنی و صنایع معدنی در گل گهر

گل گهر ، بهشت معدنی شده است

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری گفت: امروزه شرکت‌های ایرانی در صنعت فولاد و‌ مس به توانمندی دست یافته‌اند که می‌توانند هر کارخانه‌ای را در این بخش‌ها ایجاد و راه‌اندازی کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، رییس جمهور که شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح 26 طرح معدنی منطقه گل گهر سخن می گفت، تصریح کرد: مدیران، کارشناسان، سرمایه‌گذاران، طراحان و ... توانمندی بالایی در صنایع کشور به دست آورده‌اند که جای خرسندی دارد.

روحانی در این مراسم که وزیر صنعت معدن تجارت، رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیر عامل شرکت گل گهر و‌ جمعی از مدیران این منطقه حضور داشتند، ادامه داد:

امروزه شرکت‌های داخلی صاحب بسیاری از صنایع شده‌اند و قادر به ساخت بخش قابل توجهی از تجهیزات شده‌اند و‌ تنها بخش کوچکی از صنایع به خارج وابسته است.

رییس جمهوری با اشاره به توسعه‌های انجام شده در مجموعه گل گهر، اظهار داشت: *متخصصان داخلی کشور را هم گل کرده‌اند و‌ هم گهر*

روحانی تاکید کرد: گل گهر امروزه با پیشرفت هایی که داشته بهشت معدنی شده است.

روحانی در عین حال گفت: استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان بهشت معادن هستند و ظرفیت بالایی دارند.

رحمانی: 11600 میلیارد تومان طرح معدنی و صنایع معدنی در استان کرمان بهره برداری شد

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و‌ تجارت گفت: ارزش سرمایه گذاری طرح های معدنی و صنایع معدنی که از روز گذشته تا فردا در استان کرمان بهره برداری می شود به 11 هزار و 600 میلیارد تومان می رسد. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، رحمانی که شامگاه دوشنبه در آیین بهره برداری از 26 پروژه منطقه گل گهر و در حضور دکتر روحانی رییس جمهوری و‌ همچنین خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو،جمشید ملارحمان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر،جمعی از مدیران استان و شهرستان سیرجان و‌ جمعی از مدیران، کارشناسان و کارگران منطقه گل گهر  سخن می گفت، تصریح کرد: 8200 میلیارد تومان از این رقم مربوط به طرح های منطقه گل گهر است.

وی تاکید کرد: گل گهر اکنون زنجیره کامل فولاد را از معدن تا محصول فولاد در اختیار دارد.

ایجاد 4.3 میلیون تن ظرفیت جدید آهن اسفنجی

رحمانی تاکید کرد: از دیروز تاکنون 4.3 میلیون تن ظرفیت جدید تولید آهن اسفنجی وارد مدار تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد: واحد نیروگاهی که امروز توسط رییس جمهور افتتاح شد توسط شرکت های مجتمع گل گهر سرمایه گذاری شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت به برنامه ای اشاره کرد که در ابتدای امسال به رییس جمهوری برای حوزه صنعت معدن و تجارت ارایه شده است. 

 وی گفت: آن برنامه 7 محور کلی را در می گرفت که معدن و صنایع معدنی یکی از بخش های آن است.

به گفته رحمانی، ایجاد انقلاب معدنی و نهضت ساخت داخل، توسعه صادرات، توسعه فناوری از بخش های اصلی این برنامه است که امروز با افتتاح های انجام شده، بخشی از اقدامات حوزه معدن و صنایع معدنی و پیشرفت های آن قابل مشاهده است.

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group