پنجشنبه 6 آذر 1399 | Thursday 26 November 2020

برگزیده

راه اندازی خط جدید کاملا بومی کنسانتره سنگ آهن در گل گهر سیرجان

شركت معدني و صنعتي گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه اندازي يك خط يك ميليون تني كاملا بومي شد. 

به گزارش مدیریت روابط عمومي و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، جمشید ملارحمان مدیر عامل شركت معدني و صنعتي گل گهر در آستانه اعیاد قربان و غدیر با اعلام خبر فوق تصریح کرد: احداث اين خط با تجهيزات کاملا ساخت داخل، در راستاي اصول اقتصاد مقاومتي و رونق توليد انجام شده است. 

مدیر عامل شركت معدني و صنعتي گل گهر همچنين درباره نتايج حاصل از بومي سازي كامل اين خط اظهار داشت:  كاهش حجم سرمايه گذاري ثابت اين خط به حدود يك هشتم به دليل نبود هزینه ارزبری،‌ كاهش دوره بازگشت سرمايه اين خط در مدت ٥ ماه، كاهش زمان احداث خط به کمتر از يكسال به دليل نبود نياز به زمان ترخيص كالا و همچنین كاهش زمان دستیابی به ظرفيت اسمي به کمتر شش ماه از جمله نتایج حاصل از بومی سازی است. وی تاکید کرد: مهمترین دلیل دستیابی سریع به ظرفیت اسمی، تسلط كامل كارشناسان و تكنسين ها با تجهيزات ساخت داخل و پشتيباني سازندگان است.

ملارحمان سرمایه گذاری ساخت این خط را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: با راه اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

در پايان ملارحمان اين دستاورد را به ملت ايران و خانواده توليد كنندگان زنجيره فولاد تبريك گفت و ابراز اميدواري کرد که رويكرد 100درصد ساخت داخل در ساير مراحل زنجيره فولاد نيز محقق شود.

@geg_pr

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group