جمعه 9 آبان 1399 | Friday 30 October 2020

برگزیده

✴️خیز گل گهر در افزایش حمل ریلی مواد معدنی با تشکیل نخستین شرکت حمل و نقل ریلی ترکیبی در کشور

🔹مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از تشکیل و راه اندازی نخستین شرکت حمل و نقل ریلی ترکیبی در کشور خبر داد

🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، ملارحمان مدیر عامل این شرکت در این خصوص گفت: با توجه به اینکه این شرکت دارای ظرفیت مهمِ سه آیتم  اساسی اعم از حضور به عنوان صاحب کالا ( تولید انواع مواد معدنی) ،دارا بودن ناوگان ریلی( واگنهای لبه بلند و لکوموتیوهای  DF8و GT26) همچنین لکوموتیوران می باشد،‌در نظر داریم‌ با ادغام شرکت نماد ریل گستر در شرکت حمل و نقل گهر ترابر، نخستین شرکت حمل و نقل ترکیبی ریلی کشور را تشکیل و راه اندازی کنیم.

🔹به گفته ملارحمان،راه اندازی این شرکت، اهداف مهم و تاثیر گذاری چون بهینه سازی و کاهش در بسیاری از موارد من جمله آلایندگی های صوتی و محیط زیستی،تصادفات جاده ای، مصرف سوخت،هزینه های مدیریتی و نیروی انسانی، هزینه های موازی، همچنین کاهش در زمان توقف لکوموتیوها و واگن های پر و خالی، کاستن از هزینه های تعمیر و نگهداری ناوگان ریلی را به دنبال خواهد داشت.

🔹مدیر عامل شرکت گل گهر اضافه کرد:از سویی این اقدام مناسب می تواند منجر به افزایش بهره وری و راه اندازی سیستم های مکانیزه رهگیری و تعمیر و نگهداری ناوگان ریلی همینطور مدیریت واحد جهت راهبری حمل ونقل ترکیبی ریلی علاوه بر آن جلوگیری از هر گونه لطمه به کارخانه های فولادی به دلیل عدم ارسال به موقع مواد معدنی شود. 

🔹وی افزود: با برقراری قطارهای  باری مستقیم واگن های دارای بار با تناژ حداقلی 4500 تن از سایت ریلی مجتمع گل گهر تا مقصد بارکو در منطقه ویژه خلیج فارس،همچنین اعزام واگن های خالی با قطارهای باری متراژی با تناژ 2500 تن از مبدا بارکو در منطقه ویژه خلیج فارس تا مقصد سایت ریلی مجتمع گل گهر ، حمل ریلی و درآمد حاصل از آن افزایش چشمگیر و قابل توجهی درپی خواهد داشت .

🔹ملارحمان تصریح کرد: ادغام این دو شرکت در مراحل نهایی قرار داشته و بدین ترتیب به زودی شاهد عملیاتی شدن فعالیت تنها شرکت حمل و نقل ترکیبی ریلی در شبکه ریلی کشور که دارای ناوگان ریلی کامل (واگن و لکوموتیو ) می باشد خواهیم بود.

🔹وی یادآور شد: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در نظر دارد تا پایان سال 98 میزان حمل بار ریلی به خارج از منطقه را به 22.5 میلیون تن برساند.

🔹 ملارحمان در ادامه گفت: این برنامه ها و اقدامات در راستای اهداف و استراتژی کلان کشور در توسعه حمل و نقل ریلی اجرایی میگردد چرا که کشورهای پیشرفته نیز با هدف افزایش حمل ریلی و توسعه حمل و نقلِ سبز،‌ اقدام به ایجاد شرکت های ترکیبی حمل ریلی می کنند.

🔹مهندس ملارحمن در پایان از حسن نظر و حمایتهای بی دریغ و مستمر دکتر رسولی مدیرعامل محترم راه آهن جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

🔹گفتنی است چندی پیش شرکت گهر ترابر به عنوان شرکت برتر حمل و نقل ریلی در کشور مورد تقدیر قرار گرفته است.

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group