سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

برگزیده

برای اولین بار در ایران،بومی سازی تایرهای آسیاب پیش خردایش غلتکی فشار بالا (HPGR) در گهرزمین صورت گرفت.

🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهر زمین مهندس علی اکبر پوریانی مدیرعامل این شرکت از بومی سازی تایرهای آسیاب غلتکی فشار بالا (HPGR) برای اولین بار در کشور توسط پرسنل این شرکت خبر داد.

🔹 وی در این رابطه اظهار داشت :در پرتو الطاف الهی، در راستای تداوم توسعه اقدامات شرکت سنگ آهن گهرزمین در اجرای راهبرد تولید و توسعه بر محور بومی سازی، عملیات ساخت داخل مجموعه تایرهای آسیاب غلتکی فشار بالا (HPGR) ویژه پیش خردایش سنگ آهن با حدود 16,000 عدد قطعات کاربید سمانته، برای اولین بار در کشور، با همت و اراده و تخصص تیم کارشناسان فنی شرکت صورت پذیرفته است.

🔹مهندس پوریانی در ادامه گفت: بحمدالله، ماحصل این اقدامات، منتج به نصب اولین مجموعه تایرهای ساخت ایران در تاریخ دوم تیر ماه بر روی آسیاب فوق گردید و این تایرها، جایگزین مجموعه های آلمانی گردیده اند و در حال حاضر، چرخه تولید آسیاب فوق، با تایرها و قطعات کاربید سمانته ایرانی، هفتمین روز کاری خود را با موفقیت طی نموده است.

🔹مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در این رابطه به برخی از ویژگی های این محصول مهم نیز اشاره کرد و گفت: قطع وابستگی به خارج، خودکفایی و صرفه‌جویی قابل ملاحظه ارزی، بهره مندی از روش مهندسی معکوس و بازطراحی،خروجی حدود ۶۲۰۰ نفرساعت کار مهندسی توسط کارشناسان فنی بومی‌سازی شرکت گهرزمین است.

🔹او همچنین در خصوص فرآیند تولید این محصول گفت:عملیات آهنگری آن در مجتمع صنعتی اسفراین و عملیات ماشینکاری در اصفهان و در ادامه در کرمان صورت پذیرفته است .

🔹مهندس پوریانی صرفه جویی ارزی را از مهمترین ویژگی های تولید و بومی سازی این محصول برشمرد و گفت: پتانسیل صرفه جویی ارزی این محصول سالیانه در سطح شرکت حدود ۱/۵۰۰/۰۰۰ یورو و پتانسیل صرفه جویی ارزی سالیانه در سطح ملّی حدود ۱۶/۵۰۰/۰۰ یورو می باشد.

 

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group