جمعه 9 آبان 1399 | Friday 30 October 2020

برگزیده

نگین معدنی ایران شگفتی سازِ بورس شد

ارتقای صعودی رتبه گهرزمین در بورس ایران

🔷شرکت سنگ‌آهن گهرزمین در تیر ماه موفق به ثبت فروش شگفت‌انگیز ۸۵۴ میلیارد تومانی شد و میزان فروش ۷ ماهه خود را به ۳۵۰۰ میلیارد تومان رساند.عملکرد شرکت های سنگ اهنی در تیر ماه در حالی با رشد معنادار فروش ریالی همراه است که شاهد افزایش چشمگیر نرخ محصولات گهرزمین در این ماه هستیم که فاصله بسیار زیادی با نرخ فروش کنسانتره شرکت هم گروه خود چادرملو نشان می‌دهد. 

🔷شرکت گهر زمین در گزارش عملکرد تیرماه خود با توجه به فروش بیش از ۲۰۰ هزارتنی کنسانتره سنگ‌آهن و پرواز نرخ فروش کنسانتره و کلوخه سنگ‌آهن، موفق به ثبت فروش ماهانه 850 میلیارد تومانی شده‌است.

🔷از آنجایی که نرخ داخلی کنسانتره برای شرکت‌های تولید کننده محصولِ مشابه، نظیر چادرملو، رقمی در حدود 550 هزار تومان است، به نظر می‌رسد سهم صادراتی کنسانتره گهرزمین در ماه گذشته رشد محسوسی داشته است.

نکته جالب توجه در خصوص نرخ کنسانتره ثبت شده در صورت عملکرد ماهانه «کگهر» (نماد معاملاتی گهرزمین در فرابورس) نزدیک شدن آن به نرخ گندله داخلی‌ست.

🔷ثبات نرخ‌های جهانی در محدوده فعلی و امکان صادرات «کگهر» در ماه‌های آتی می‌تواند وضعیت درآمدی این شرکت را به طور کلی متحول کند. بنابراین می‌توان گفت که گزارش عملکرد تیر ماه شرکت گهرزمین یک نقطه عطف اساسی در عملکرد ماهانه این شرکت طی سال‌های اخیر به شمار می‌آید که محور اصلی آن بر افزایش نرخ استوار است.

🔹بر اساس گزارش سه ماهه اول سال جاری پیرامون روند نرخ سهام در بازار سرمایه گهرزمین با دستیابی به ضریب (۷۶٪+ )در مقایسه با دو شرکت برتر همگروه خود گل گهر 

(۱٪ -) و چادرملو( ۳٪ +) با رشدی فزاینده و خیره کننده پیشی گرفته است که خود نمایانگر رشد و توسعه همه جانبه این شرکت بویژه در عرضه تولید و تکمیل ساختارهای زیربنایی است.

🔹از دیگر موفقیت های مهم این شرکت صنعتی و معدنی ارتقای رتبه این شرکت در بین شرکت های حاضر در فرابورس از ۶ به ۲ و در بین کل شرکت های بورس از ۳۲ به ۱۳ می باشد.

 

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group