سه شنبه 4 آذر 1399 | Tuesday 24 November 2020

برگزیده

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر روز گذشته میزبان تعدادی از خبرنگاران خارجی از رسانه‌های معتبر بین‌المللی و تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های کشوری، استانی و محلی بود که به منظور بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر در این منطقه حضور پیدا کرده‌ بودند.

با توجه به اتفاقات بزرگی که در سال‌های اخیر در منطقه گل‌گهر شاهد آن بودیم و ده‌ها طرح و پروژه به دست توانمند متخصصان داخلی با موفقیت در این منطقه اجرا شده است، افتخار میزبانی از این خبرنگاران، امروز نصیب مجموعه گل‌گهر شد.

در این برنامه که می‌توان از آن به عنوان بزرگترین تور خبرنگاری معدنی کشور نام برد، مهندس تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر به همراه تمامی معاونین و مدیران خود از ابتدا تا انتهای برنامه، خبرنگاران را همراهی کردند و به صورت صمیمانه و با سعه صدر، توضیحات مربوط به هر کدام از پروژه‌ها را بیان کردند.

اولین پروژه ای که خبرنگاران امروز از آن بازدید کردند، پروژه بیمارستان تخصصی گل‌گهر واقع در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان است که در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی توسط شرکت گل‌گهر در حال اجرا است. بنا به گفته مهندس تقی‌زاده مدیرعامل گل‌گهر، تاکنون پیشرفت مناسب و رضایت بخشی داشته است و پیش بینی می‌شود ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

مدیرعامل گل‌گهر افزود: با توجه به اینکه این بیمارستان تمامی تخصص های لازم را خواهد داشت مطمئنا پس از افتتاح به قطب پزشکی و درمانی منطقه جنوب شرق کشور تبدیل خواهد شد.

یکی دیگر از پروژه‌هایی که شرکت گل‌گهر در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان در دست اجرا دارد، پروژه تولید آهن اسفنجی است که خبرنگاران از این پروژه نیز بازدید کردند. بنا به گفته مدیر پروژه، در این مجموعه با استفاده از ضایعات، یکی از با کیفیت ترین محصولات تولید می‌شود و برای اولین بار در ایران این اتفاق می‌افتد، همچنین مشابه این پروژه در راور کرمان نیز توسط گل‌گهر در حال اجرا است.

پروژه سیم بکسل نیز دیگر پروژه‌ گل‌گهر در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت.

این پروژه که قرار است برخی از محصولات فولادی در آن تولید شود تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت هم از نظر سرمایه‌گذاری و هم از نظر عمرانی داشته است که فاز اول آن در شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و در مرحله اول برای ۴۰۰ نفر اشتغال آفرینی خواهد داشت.

پس از بازدید از پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، خبرنگاران از پروژه تصفیه خانه فاضلاب سیرجان در ابتدای جاده شیراز بازدید کردند و در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفتند.

به گفته مدیر پروژه فاضلاب سیرجان این پروژه در انتهای سال ۹۶ با توافق شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر و شرکت آب و فاضلاب سیرجان کار خود را آغاز کرده و تاکنون بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با توجه به اجرای ۱۴۰ کیلومتر شبکه جمع آوری در این مدت، یک رکورد در بحث شبکه جمع آوری در کشور محسوب می‌شود و در پایان امسال فاز یک آن وارد مدار می‌شود.

همچنین مهندس تقی‌زاده مدیرعامل گل‌گهر در حاشیه بازدید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب سیرجان گفت: این پروژه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی توسط گل‌گهر در حال اجرا است و از طرفی با اجرای آن، بخشی از نیاز شرکت‌های منطقه گل‌گهر به آب نیز برطرف می‌شود.

مدیرعامل گل‌گهر به اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس نیز اشاره کرد و از اجرای موفقیت آمیز این پروژه و پیشرفت آن سخن گفت که فاز اول آن در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرنگاران در بدو ورود به منطقه معدنی صنعتی گل‌گهر، راهی شرکت مجتمع جهان فولاد شدند تا از اولین کارخانه تولید شمش فولادی منطقه سیرجان در این شرکت بازدید داشته باشند، پروژه‌ای که پس از مدت‌ها تلاش شبانه روزی به دست متخصصان بومی و کارگران زحمتکش این شرکت در روزهای اخیر به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.

حضور در شرکت مجتمع جهان فولاد فرصت مغتنمی بود تا مهندس تقی‌زاده با حضور در یکی از خطوط تولید این شرکت در بین کارگران حضور پیدا کند و با اهدای شاخ گل به مناسبت روز کارگر به کارگران از زحمات و تلاش‌های آنها تقدیر و تشکر کند.

بازدید از آنومالی معدن شماره ۳ شرکت گهر زمین، مقصد بعدی خبرنگاران بود که بر اساس توضیحات مدیران این معدن، خبرنگاران در جریان آخرین وضعیت اکتشاف و استخراج سنگ آهن از آن قرار گرفتند.

قسمت پایانی برنامه نیز، برگزاری نشست صمیمانه مهندس تقی‌زاده با خبرنگاران در محل سالن کنفرانس شرکت گل‌گهر بود.

در ابتدای این نشست مهندس سید علیرضا مرتضوی مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر ضمن خیر مقدم به خبرنگاران، حضور این تعداد خبرنگار در منطقه گل‌گهر از رسانه‌های مختلف را به فال نیک گرفت و آن را فصلی

 

جدید در تعامل گل‌گهر با رسانه ها دانست.

در ادامه نشست، مهندس تقی‌زاده مدیرعامل شرکت گل‌گهر با ت

 

شکر از حضور خبرنگاران در منطقه گل‌گهر، صحبت‌های خود را با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به رونق تولید و اقتصاد مقاومتی آغاز کرد و گفت: بنده به عنوان یک کارشناس حوزه صنعت و اقتصاد که سیاسی هم صحبت نمی‌کنم معتقدم که راه برون رفت از معضلات و مشکلات بحث رونق تولید و اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون کشور است و ما در گل‌گهر این شعار را سرلوحه کارمان قرار دادیم و علی رغم بحث تحریم ها، افزایش تولید را مدنظر داریم.

مدیرعامل گل‌گهر افزود: شرکت گل‌گهر در چند سال گذشته موفق شده تولید را به بیش از دو برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش دهد و از تولید کنسانتره و یک مقدار گندله، در حال حاضر داریم محصولات زیادی از جمله آهن اسفنجی تولید می‌کنیم و اولین کارخانه شمش تولید فولاد را هم در دست راه‌اندازی داریم.

وی با بیان اینکه کشور ما کشور ثروتمندی است و ما اینجا بر روی دریایی از ثروت قرار داریم، گفت: باید توان، فکر و درک این را داشته باشیم که از این ثروت بهترین استفاده را کنیم. ما اصلی ترین کار و اولویت مان در شرکت گل‌گهر را در بحث اکتشاف گذاشتیم و در جنوب بم، خراسان رضوی و کویر مرکزی ایران مشغول اکتشاف هستیم و خوشبختانه ذخایر خوبی هم در دست اکتشاف داریم، این لطف خداوند است که چنین کشور ثروتمندی به ما داده است و ما باید این لطف الهی را با کار و تلاش پاسخ دهیم.

مهندس تقی‌زاده خطاب به خبرنگاران گفت: آنچه که امروز دیدید مجموعه ای از کار و تلاش توسط ۱۹ هزار نفر پرسنل شاغل در این منطقه است که اکثر آنها تحصیل کرده و دارای مدارج عالی تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های کشور هستند که با غیرت و تعصب کاری فراوان و اعتقاد عمیق به مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی و افزایش تولید در حال کار و تلاش هستند و خدا را شاکریم که تمام پروژه‌های مان فعال هستند.

مهندس تقی‌زاده ادامه داد: انتظار ما از اصحاب رسانه این است که در کنار بیان نواقص و کاستی ها، محل های امید را هم به مردم بگویید تا مردم به آینده امیدوار باشند.

وی همچنین اشاره ای هم به مبحث اشتغال در گل‌گهر کرد و با بیان اینکه در چهار سال گذشته بیش از ۷-۸ هزار نفر در این منطقه مشغول بکار شده‌اند گفت: با افتخار اعلام می‌کنم ما در سیرجان فرزند شهید و فرزند جانباز بالای ۲۵ درصد بیکار و فاقد اشتغال نداریم، بطوریکه بالغ بر ۲۷۰ نفر در طول ۴ سال گذشته از فرزندان شهدا و جانبازان را مشغول بکار واقعی کردیم که این را جز افتخارات خودمان و دین کوچکی که نسبت به خانواده شهدا ادا کرده ایم، می دانیم.

مهندس تقی‌زاده از برگزاری جشنواره نظام پیشنهادات در گل‌گهر خبر داد و گفت: در این جشنواره از ذهن خلاق کارکنان گل‌گهر در واحد‌های مختلف اعم از کارفرما و پیمانکار و ارائه پیشنهادات شان برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های مجموعه استفاده می‌شود و به بهترین پیشنهادات ارائه شده از سوی کارکنان مزایایی تعلق می‌گیرد.

وی افزود:در ۳دوره از این جشنواره که تاکنون برگزار شده است با پیشنهادات ارائه شده صرفه جویی نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان صورت گرفته است و هر ساله جوایز این جشنواره همزمان با روز کارگر به پیشنهادات برتر اهدا می شود.

صعود افتخار آمیز تیم فوتبال گل‌گهر به لیگ برتر و خوشحالی و شور و نشاط مردم سیرجان، احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای کارکنان فاقد مسکن گل‌گهر در سیرجان، احداث باغ بزرگ ایرانی با معماری اسلامی و ایرانی، احداث فرودگاه بین‌المللی، راه‌اندازی گردشگری معادن، کمک مالی به شهرداری سیرجان، بهسازی سینما، کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی و ..... موضوعات دیگری بود که مدیرعامل شرکت معدنی صنعتی گل‌گهر  در قالب مسئولیت های اجتماعی گل‌گهر به آن اشاره کرد.

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group