شنبه 14 تير 1399 | Saturday 4 July 2020

برگزیده

امیر جعفر پور دبیر کارگروه تنظیم بازار فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان گفت: تشدید نظارت بر کشتارگاه های مرغ و گوشت شهرستان  به منظور کنترل قیمت عرضه مرغ و گوشت و جلوگیری از افزایش قیمت بی رویه در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گرفته است.

 دبیر کارگروه تنظیم بازار فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان افزود: در حال حاضر  هر کیلو گرم گوشت قرمز گوسفند با قیمت ۹۵ هزار تومان، گوشت گوساله۸۵ هزار تومان گوشت شتر ۹۰ هزار تومان  در سطح واحدهای قصابی با نصب قیمت رسمی در حال فروش است.

او ادامه داد : در طی چند روز گذشته ۶ واحد صنفی قصابی که قیمت های متعارف را رعایت ننموده و هم چنین عدم نصب تابلوی قیمت ها اعمال قانون شدند.

جعفر پور در پایان گفت: شهروندان سیرجانی در صورت گران فروشی ها توسط اصناف و خرده فروشان در بازار موضوع را از طریق شماره ۱۲۴ اداره صنعت ، معدن و تجارت و یا به  اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی جهت پیگیری و رسیدگی اعلام نمایند،تا در اسرع وقت به گزارش های آن ها رسیدگی شود.

مراسم اختتامیه دومين جشنواره ملى حاتم (حمايت از توليد ملى) با حضور بسیاری از شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی کشور در مركز همايش هاى بين المللى صدا و سيما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى و امور بین الملل شركت معدنى و صنعتى گل گهر، دومين جشنواره ملى حاتم در راستاى تمركز بر محور ارزيابى، نقش، جايگاه و توانمندى هاى بالقوه و بالفعل سازمان هاى ملى و بنگاه هاى اقتصادى در افزايش توليد ناخالص داخلى با حضور شركت های بزرگ معدنی و صنعتی کشور برگزار شد.

اين جشنواره با حضور مسئولان سه قوه و مديران برندهاى برگزيده صنعت و اقتصاد كشور از ٣١ استان و با مشاركت دولت و مجلس شوراى اسلامى برگزار گردید.

در مراسم اختتامیه اين جشنواره از مديران ارزش آفرين كشور در بخش هاى خصوصى و دولتى با اعطای "نشان ملی حاتم"، تجليل گردید که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با توجه به اجرای پروژه‌های شاخص ملی، طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی موفق، فعالیت‌های تحقیق و توسعه شاخص، موفق شد نشان ملی این جشنواره را دریافت کند/روابط عمومی و امور بین الملل

آیین افتتاح دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تأمین فولاد (SIMEX 2020) روز گذشته با حضور مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، معاونین و مدیران استانداری کرمان، مسئولین استانی و شهرستانی، مدیران شرکت‌های فولادی و صنعتی کشور و معاونین و مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در محل سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، این نمایشگاه از امروز 5 بهمن تا 7 بهمن‌ماه ادامه دارد و از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر میزبان بازدیدکنندگان می‌باشد.

در این نمایشگاه، توانمندی ها و نیازها ارائه می شود و بازدید کنندگان و غرفه داران از دانشگاه و پژوهشگاه های کشور می توانند دانش فنی را در رونق تولید به کار گیرند و در چارچوب حمایت و حفاظت از صنعت و ایجاد جاذبه و انگیزه به صنعت کشور کمک کنند.

شایان ذکر است، این نمایشگاه با بیش از ۱۰۰ غرفه از سراسر ایران و پنج کشور سوئد، آلمان، هند، چین و ترکیه در محور صنایع معدنی با تمرکز بر تکمیل زنجیره تامین فولاد برگزار شده است.

این نمایشگاه در بیش از هشت هزار متر مربع فضای داخلی سرپوشیده و پنج هزارمتر فضای باز در حال نمایش قطعات تولیدی بومی سازی شده سیرجان، استان و کشور به نمایش گذاشته شده است که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های معدنی و صنایع معدنی کشور نقش و مشارکت بسیار فعال و پررنگی در این نمایشگاه دارد و آخرین دستاوردهای خود در حوزه های مختلف به ویژه، توسعه، تولید، فناوری، پژوهش، بومی سازی قطعات و مسئولیت های اجتماعی و..... در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده است.

برگزاری سه کارگاه آموزشی شامل «کمپین رسانه‌ای برای بنگاه‌های معدنی»، «صنایع معدنی و توسعه پایدار» و «از چالش تا ارزش؛ ارزش‌آفرینی استارتاپ‌ها در زنجیره تامین فولاد» توسط روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌باشد.

 

 

🔹مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: سیرجان بزرگ ترین عرضه کننده آهن اسفنجی کشور است و بخش عمده زنجیره فولاد تکمیل شده و بزرگ ترین کوره تولید شمش جنوبشرق کشور را در این شهرستان داریم. 

🔹"محمد محیاپور" امروز شنبه در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد در سیرجان اظهار کرد: در منطقه صنعتی و معدنی گل گهر بیش از یک و نیم میلیارد تن ذخیره معدنی وجود دارد که رکورد دار کشور است.

🔹وی افزود: بیش از ۲۰ میلیون تن کنسانتره در شهرستان سیرجان تولید می شود و بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت گندله سازی را داریم که با خط جدید به بیش از این عدد می رسیم.

🔹محیاپور تصریح کرد: سیرجان بزرگ ترین عرضه کننده آهن اسفنجی کشور است و بخش عمده زنجیره فولاد تکمیل شده و بزرگ ترین کوره تولید شمش جنوبشرق کشور را در این شهرستان داریم.

🔹وی با اشاره به پتانسیل های بسیار ویژه شهرستان سیرجان و گل گهر بیان کرد: این منطقه چشم انداز ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد و با توجه به اینکه سالانه بیش از ۵۰ میلیون تن ماده معدنی برداشت می شود، بیش از ۳۵۰ میلیون تن فعالیت معدنی سالانه در شهرستان صورت می گیرد و ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه ماشین آلات معدنی وجود دارد.

🔹مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان با اشاره به اینکه با جسارت و حمایت هایی که در منطقه گل گهر صورت گرفته، مهندسی معکوس و بومی سازی انجام شده و برخی کارها برای نخستین بار در کشور در این منطقه صورت گرفته است.

🔹محیاپور با بیان اینکه در شهرستان سیرجان در حوزه صنعت، معدن و تجارت کارهای بزرگی صورت گرفته که بخشی از صنعت کشور را متحول می کند اظهار کرد: شرکت های بزرگی در منطقه گل گهر فعالیت می کنند که کارخانه های احیاء و تکنولوژی میدرکس کاملا بومی سازی شده و در شرایط تحریم همه منجسم و مصمم هستیم کارهای توسعه ای را در راس کارهای خود قرار بدهیم و شعار ما این است که در زمان تحریم خود را محکم تر و قوی تر اثبات کنیم.

🔹وی با اشاره به هماهنگی رسانه ها و مسوولان شهرستان سیرجان در راستای توسعه شهرستان، افزود: سیرجان به دلیل مسوولان هماهنگ، مردم ارزشی و ظرفیت های تجاری، صنعتی و معدنی از خاص ترین شهرستان هاست.

🔹دومین نمایشگاه معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد ۵ تا ۷ بهمن ماه جاری از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ در محل پردیس دانشگاه آزاد سیرجان دایر است./ایسنا

 

🆔 @didban_khabar

🔹خوشبختانه در سیرجان زیرساخت‌های ما از جمله حمل‌ونقل هوایی و ریلی آماده است و هیچ گونه مانعی برای رشد و توسعه در زمینه صنایع پایین‌دست وجود ندارد.

🔹علی عباسلو مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان در جریان نمایشگاه سیمکس گفت: کرمان و سیرجان از ظرفیت‌های بالایی از نظر سرمایه و نیروی انسانی بالایی برخوردار است. سیرجان به دلیل موقعیت جغرافیایی با داشتن دو مجموعه گل‌گهر و صنایع مس ایران از ظرفیت بالایی در خاورمیانه برخوردار است.

🔹عباسلو افزود: در سیرجان از استخراج سنگ اهن تا تولید شمش فولادی توسط نوار نقاله انجام می‌شود.

🔹وی در ادامه از افرادی که توانایی دارند دعوت کرد تا در بومی‌سازی محصولات با ما همکاری کنند.

🔹عباسلو ادامه داد: خوشبختانه زیرساخت‌های ما از جمله حمل‌ونقل هوایی و ریلی آماده است. هیچ گونه مانعی برای رشد و توسعه در زمینه صنایع پایین‌دست وجود ندارد. از دوستانی که به نمایشگاه تشریف آوردند و شرکت کردند خواهش میکنم سیرجان و استان کرمان را با این دید ببینند که ۱۲ میلیون تن برنامه‌ریزی تولید فولاد در این استان انجام شده است و بخش بیشتر این ۱۲ میلیون تن یا در مرحله بهره‌برداری قرار دارد و یا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

🔹وی افزود: خوشبختانه ما در شرکت جهان فولاد توانستیم از دانش و تجربه برادران فولادیمان در صنایع مبارکه و خوزستان استفاده کنیم و بدون حضور کارشناسان خارجی کارخانه را راه‌اندازی کنیم و به ظرفیت نهایی برسیم.

🔹عباسلو ادامه داد: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که جهان فولاد به عنوان یک پایلوت ساخت داخلی در بخش آهن اسفنجی و تولید میل‌گرد و بریکت‌سازی با عزیزانی که درخواست داشته باشند می‌تواند همکاری کند.

 

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی انجام فرایند ممیزی از سوی ممیزان شرکت SGS   موفق به دریافت  گواهینامه نظام مدیریت  کیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001-2015  با اعتبار SAS  بین المللی از شرکت SGS سوئیس گردید.

مهندس مجيد عليدادي معاون توسعه مدیریت و سرمايه انساني شركت گل گهر با اعلام اين خبر افزود : صدور گواهینامه نظام مدیریت کیفیت  ISO 9001-2015  ، به همراه توسعه دامنه آن در سطح کل شرکت با استمرار کوشش همه همكاران در شرکت به ثمر نشست.صدور اين گواهينامه معتبر بدون شك در افزايش تعهد مدیران ارشد به بهبود مستمر در مسیر تعالی كمك خواهد كرد وان شا الله شاهد موفقيت هاي بيشتر در اين حوزه خواهيم بود.

وی افزود : تلاش موثر تمامی پرسنل بالأخص همكاران مديريت سيستم ها برنامه و بودجه در این مسیر ارزشمند ستودنی است و امید مي رود کسب این دستاورد ارزشمند و نهادینه سازی آن در  تمامی ابعاد عملیاتی و تولیدی شرکت ، تضمین کننده دستیابی به اهداف سازمان از مسیرهای بهره ور  باشد.

ایشان  در پايان ضمن قدرداني از همه همكاران محترم  بويژه حمايت و پشتيباني مديرعامل محترم و ساير مديران ارشد شركت كه درطی فرایند مميزي سيستم مديريت كيفيت و نيز در ماه هاي گذشته تمامي تلاش خود را جهت پياده سازي اين استاندارد بكار بستند ، بیان نمودند : اميد است در سال رونق توليد بتوانيم از دستاورد هاي اين سيستم بيشترين بهره را ببريم.

همزمان با برگزاری دومين جشنواره و نمايشگاه ملي فولاد در محل برج میلاد تهران،امضاي تفاهمنامه راه اندازي خط يك ميليون تني بازيابي كنسانتره از باطله خطوط تولید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر بصورت كاملا بومي بين شركتهاي گل گهر ، گهرروش سيرجان و روناك به امضا رسيد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر براساس اين تفاهمنامه شركت گل گهر برنامه ريزي خواهد نمود كه فرايند احداث اين خط تولیدی در مراحل طراحي ، تامين ، نصب و راه اندازي بصورت كامل توسط شركت هاي ايراني و بومی انجام گیرد. 

طراحي و مهندسي اين خط تولید کنسانتره توسط شركت ايراني روناك و تامين و نصب تجهيزات توسط شركت گهرروش سيرجان صورت مي گيرد و كليه تجهيزات و قطعات مورد نياز اين خط از سازندگان داخل كشور خريداري خواهد گرديد و پيش بيني مي شود با اجرايی شدن اين تفاهمنامه صرفه جويي ارزي حداقل ١٠ ميليون يوروي توسط گل گهر صورت پذیرد.

عصر امروز تعدادی از سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی به منظور آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان سیرجان و منطقه معدنی و صنعتی گل گهر وارد این منطقه شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، سفرای کنونی و سابق جمهوری اسلامی ایران در کشورهای سوئد، نیجریه، تایلند، کرواسی، فیلیپین، آفریقای جنوبی، مجارستان، صربستان، قرقیزستان، بلاروس، دانمارک، آلمان، پاکستان، موریتانی و نروژ که به منظور بازدید از توانمندی های شهرستان سیرجان در حوزه های اقتصادی و صنعت و معدن به منطقه گل گهر سفر کرده‌ بودند، با همراهی برخی از مسئولین استانی و شهرستانی و معاونین و مدیران شرکت گل‌گهر از منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر بازدید کردند.

 

 

🔹شهردار سیرجان از بهره برداری و افتتاح بزرگ ترین پایانه مسافربری جنوبشرق کشور طی ماه آتی خبر داد.

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، رضا سروش نیا با اعلام این خبر گفت: پایانه مسافربری در حوزه سیستم حمل و نقل کشور نقش مهمی در عملکرد آن ایفا می کند و با توجه به این نقش مهم پایانه و هزینه های کلان برای طراحی و احداث آن، تعیین مکان مناسب پایانه مبتنی بر عوامل مشخص و مورد نظر با استفاده از شیوه های عملی اهمیت بسزایی دارد. ضمن اینکه هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی پایانه، غرفه ها طی هفته آتی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی افزود: سیرجان از دیرباز بعنوان یکی از شهرهای مهم، مهاجرپذیر و شاهراه اصلی شمال به جنوب کشور از نظر راه های ارتباطی و استراتژیک از جایگاه بالایی برخوردار بوده و در این راستا پایانه مسافربری از نظر حمل و نقل و ترافیک در شهرها با توجه به جذب و تولید نسبتا زیاد سفرهایی که پایانه دارند، اثر بسزایی بر روی سیستم حمل و نقل شهری دارند.

🔹شهردار سیرجان بیان کرد: پایانه نخستین مکانی است که یک گردشگر و مسافر وارد شهر می‌شود و ذهنیت آن مسافر نسبت به یک شهر در همین پایانه ورودی شهر شکل می‌گیرد و به همین دلیل وجود و زیبایی بصری پایانه و وجود امکانات مناسب در آن ضروری دانستیم.

🔹در ادامه همچنین رامین یگانه معاون فنی و شهرسازی شهرسازی شهرداری سیرجان در خصوص مسایل فنی پایانه مسافربری بعثت تصریح کرد: پایانه مسافربری بعثت در زمینی به مساحت 3500مترمربع ساخته شده که دارای امکاناتی از قبیل نمازخانه، استراحتگاه رانندگان، سالن انتظار، سرویس بهداشتی، باجه پستی، انتظامات، تجاری، گیشه فروش بلیط، اتاق مدیریت تعاونی، آبدارخانه، لابی، انبار، کافی شاپ و رستوران و اداری احداث و بزودی به بهره برداری می رسد.

🔹وي گفت: با ساخت این پایانه، ناوگان مسافری و شرکتهای حمل و نقل مسافربری ساماندهی می شوند و مسافران از امکانات و آسایش بیشتری برخوردار و از بار مشکلات حمل و نقل شهر کاسته خواهد شد.

🔹معاون فنی و شهرسازی شهرسازی شهرداری سیرجان با اشاره به اینکه پايانه مسافربري يكي از نيازهاي اساسي و ضروري هر شهري محسوب می شود، یادآورد شد: با توجه به سرمایه گذاری شهرداری سیرجان در این بخش باید از این فرصت در راستای توسعه حمل و نقل عمومی کشور استفاده کرد و رانندگان نهایت همکاری را با مدیریت پایانه مسافربری بعثت در راستای نظام اجتماعی شهر داشته باشند.

 

 

آمار هشت ماه کگل منتشر شد

رشد تولید انواع محصول، کنسانتره و گندله سنگ آهن در "گل گهر"

تولید انواع محصول در پایان ماه هشتم سال جاری از 18.8 میلیون تن عبور کرد که این رقم حدود 70درصد از برنامه های سال 98 را محقق کرده است. این میزان تولید در عین 3درصد بیش از مقدار برنامه ریزی شده و 1.4 درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال قبل است.

تولید کنسانتره سنگ آهن نیز نزدیک 70درصد برنامه امسال را محقق کرده و به 10.7 میلیون تن رسید. میزان تولید این محصول 4درصد بیش از رقم برنامه ریزی شده و یک درصد بیشتر از عملکرد مدت مشابه سال گذشته محسوب می شود. طبق برنامه ریزی صورت گرفته برای هشت ماه امسال تولید 10.3 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن پیش بینی شده بود.

تولید کنسانتره از غبار کارخانه نیز – به عنوان محصول بازیافتی- به 83هزار 768 تن در آبان ماه رسید. همچنین مجموع تولید کنسانتره سنگ آهن به این روش از 269هزار تن عبور کرد که بیشترین عملکرد مربوط به ماه هشتم امسال بود.

رشد دو درصدی تولید گندله

همچنین تولید گندله سنگ آهن نیز به بیش از 8.1 میلیون تن رسید. این میزان تولید 2درصد بیش از عملکرد سال گذشته و یک درصد بیش از رقم برنامه ریزی شده است.

مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نیز در مدت مورد بررسی، افزون بر 9.5 میلیون تن بود که این میزان فروش، یک درصد بیشتر از عملکرد مدت مشابه سال گذشته است. در این میان فروش داخلی 3.5درصد رشد یافت و به 8.7 میلیون تن رسید.

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group