دوشنبه 7 مهر 1399 | Monday 28 September 2020

برگزیده

در هر گروه از جدول لیگ دسته دوم یک تیم مستقیم به لیگ یک و یک تیم به پلی آف گروه دیگر می‌رود و در نهایت سه تیم به لیگ دسته اول صعود می‌کنند 

در حال حاضر نیروی زمینی ۳۹ امتیاز از ۲۲ بازی جایگاه اول و پاس همدان و آرمان گهر هردو با یک بازی کمتر با ۳۶ و ۳۵ امتیاز در رتبه دوم و و سوم جدول قرار دارند.

 شاید خیلی ها می‌خواهند بدانند تحلیل جدول چگونه است؛

برنامه آینده سه شانس صعود:

۱- پاس همدان بعد از تعطیلات با شهدای بابلسر در معرض سقوط در همدان بازی میکند، سپس به تهران میرود و با نیروی زمینی صدر جدولی می‌جنگد و بازی هفته آخر با مس شهربابک ته جدولی در همدان بازی راحتی را دارد.

۲- نیروی زمینی هفته ۲۳ باید به غرب کشور برود و با استقلال رامشیر در معرض سقوط مبارزه کند و آخرین بازی امسال هم میزبان پاس همدان است که اهمیت زیادی دارد و هفته ۲۵ لیگ تیم نیروی زمینی نظاره گر جدول و استراحت دارد.

۳- آرمان گهر بعد از تعطیلات با شهدای فومن میان جدولی در سیرجان، سپس ۱۹ فروردین با نفت امیدیه در امیدیه (ششم جدول با ۲۶ امتیاز) و ۲۶ فروردین آخرین بازی این فصل آرمان در خانه میزبان پرسپولیس گناوه در معرض سقوط است.

 

پیش بینی جدول نهایی:  

پاس با این برنامه در خوشبینانه ترین تصور سه برد و ۴۵ امتیازی می‌شود، نیروی زمینی با این دو بازی باقیمانده در نگاه خوش‌بینانه ۴۳ امتیازی و آرمان گهر اگر همت کند ۹ امتیاز بگیرد میتواند ۴۴ امتیازی بشود!

 

به اعتقاد نویسنده این سطور جنگ صعود لیگ دو و تکلیف این جدول ۱۹ فروردین در تهران (پاس -نیروی زمینی) و اهواز (آرمان‌گهر با نفت امیدیه) مشخص می‌شود؛

 اول؛ در صورت تصور یک مساوی در بازی‌های آینده، برای هر یک از دو تیم پاس و نیرو ‌زمینی و برد آرمان گهر، تیم سیرجان می‌تواند به‌عنوان تیم اول صعود کند!

 دوم؛ چنانچه آرمان گهر یک بازی از سه بازی باقیمانده را مساوی کند (در صورت تساوی نیروی زمینی) شانس صعود آرمان گهر به لحاظ تفاضل گل کمتر نسبت به نیروی زمینی کاهش می‌یابد!

سوم؛ چنانچه بازی نیروی زمینی با پاس همدان در تهران منجر به برد یکی از دو تیم شود - دور از تصور نیست - احتمال  دوم شدن آرمان بسیار زیاد می‌شود و پیش بینی میکنم در پلی آف با داماش بازی کند! 

چهارم؛ به اعتقاد بنده در این گروه پاس همدان بیشترین شانس، آرمان دومین شانس و نیروی زمینی سومین شانس صعود می‌باشند و نفت و گاز گچساران علی‌رغم ۳۳ امتیازی که امروز دارد هیچ شانسی برای دوم شدنش متصور نیستم. 

جدول لیگ دو موید این است که دو تیم دیگر کرمانی حاضر در لیگ دو یعنی مس کرمان و مس شهربابک در انتهای جدول و به دسته سوم سقوط می‌کنند.

اصغر حدیدی، رئیس هیات فوتبال سیرجان

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group