شنبه 14 تير 1399 | Saturday 4 July 2020

برگزیده

✴️رئیس هیات شطرنج اعلام کرد:برگزاری ۷۸ مسابقه آنلاین در ایام شیوع کرونا/شطرنج بازان سیرجان رکورد زدند

🔹رئیس هیات شطرنج سیرجان در گفتگو با دیدبان خبر پیرامون روند فعالیت های این هیات در شرایط  شیوع ویروس کرونا گفت: پس از اعلام شرایط ویژه و صدور دستورات قانونی پیرامون توقف بسیاری از فعالیت های ورزشی  هیات شطرنج سیرجان در کوتاه ترین زمان با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیری مناسب نسبت به تداوم انجام فعالیت ها و مسابقات ورزشی جهت حفظ سطح آمادگی بازیکنان اقدام نمود و در این راستا از ۱۹ اسفندماه برگزاری مسابقات آنلاین را در دستور کار قرار دادیم که تا کنون ۷۸ مسابقه برگزار شده و این روند به ادامه خواهد یافت. 

🔹موحد صادقیان در ادامه افزود: از این تعداد، ۵۲ مسابقه آنلاین بلیتز که ۳ رقابت آن در سطح شهرستان و مابقی آزاد بوده و نیز ۲۶ مسابقه مسابقه به صورت فرمت بولت در نرم افزار لیچس برگزار شد که اتفاقاََ با استقبال پرشور بازیکنان مواجه گردیده است.

🔹موحد صادقیان با اشاره به برگزاری یک مسابقه استانی از برگزاری یک دوره مسابقات مجازی ویژه ماه مبارک رمضان نیز خبر داد و افزود: در حال رایزنی برای جذب اسپانسر هستیم که امیدواریم با جذب اسپانسر بتوانیم این مسابقات را در سطح بهتری برگزار نماییم.

🔹رئیس هیات شطرنج سیرجان در پایان اظهار داشت:با تلاش و انگیره ای که بازیکنان شطرنج سیرجان در این ایام سخت از خود نشان دادند و استقبال خوبی که نسبت به برگزاری مسابقات به صورت آنلاین داشتند تا جایی که حتی گاهی تعداد شرکت کنندگان به چند برابر شرکت کنندگان در مسابقات حضوری می رسید،می توانم به صراحت عرض کنم امروز شطرنج بازان سیرجانی با اراده خود، به نوعی از سد این بیماری عبور کرده اند چرا که عملا نه تنها اجازه ندادند این بیماری خللی در برگزاری مسابقات ایجاد کند که برعکس با حضور چند برابری نسبت به شرایط عادی به فعالیت های خود ادامه داده اند و دست به یک شگفتی زده اند که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

 

 

https://www.instagram.com/p/B_iFjoWAMID/?igshid=1u7tq7gw3hvq1

 

🆔Didban_khabar

🌐www.didbankhabar.ir

 اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان به مناسبت چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی نمایشگاهی تحت عنوان دستاوردهای ۴۱ سال ورزش سیرجان یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از ۱۵ لغایت۱۹ بهمن‌ماه در محل استادیوم تختی برگزار نمود

دکتر ناصر گل محمدی ریاست اداره ورزش و جوانان سیرجان بزرگ‌ترین هدف از برپایی این نمایشگاه را ارائه عملکرد هیئت‌های ورزشی شهرستان قبل و بعد از انقلاب عنوان کرد و گفت: البته باید این نکته را نیز خاطرنشان کنم که برخی هیأت ها تازه تأسیس بوده و عمر ورزشی شان کمتر می‌باشد اما عملکرد آن‌ها نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت. 

وی اظهار امیدواری نمود که در اولین سال اجرای این نمایشگاه سعی می شود نقاط ضعف را کاسته و نقاط قوت را هر چه بیشتر قوت بخشیم و در سال‌های آینده نیز در هفته‌ی تربیت‌بدنی و ورزش نسبت به برپایی آن اقدام کنیم که قطعا با حمایت ورزشکاران و ورزش دوستان سیرجانی این امر دست یافتنی است.

به گفته گل محمدی یکی از اهداف مهمی که در این رابطه دنبال شده است ایجاد همدلی، هم‌افزایی و همراهی بین مجموعه هیأت های ورزشی، باشگاه های شهرستان و اداره ورزش و جوانان بود‌ که این امر به خوبی محقق گردید و به شایستگی این نمایشگاه منشاء تحول جدید و عظیمی در ورزش سیرجان برای معرفی هر چه بیشتر بود و جای دارد از تمامی هیأت های ورزشی، باشگاه‌های خصوصی شرکت‌کننده، نیروی انتظامی، راهنمایی رانندگی،رسانه ها و تمام عزیزانی که در این نمایشگاه یار و یاور اداره ورزش و جوانان بودند تقدیر و تشکر به عمل آید.

رئیس اداره ورزش سیرجان افزود :در این نمایشگاه مجموعاََ ۵۷ غرفه‌ فعالیت داشتند و طی مدت برگزاری این نمایشگاه میزبان بالغ‌ بر ۱۰ هزار بازدیدکننده بود.

علی اسدی مشاور ریس اداره ورزش و جوانان سیرجان نیز درباره این اظهار داشت:

از تعداد ۴۵ هیأت ورزشی فعال در سیرجان ۳۴ هیأت به‌صورت غرفه و یا فعالیت های میدانی نهایت همکاری را با این اداره در رونق هر چه بیشتر این نمایشگاه داشتند و با معرفی عملکرد هیأت مربوطه ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر تمام توانایی‌ خود را در این رابطه به کار بستند

اسدی در ادامه افزود:طی این مدت صبح‌ها بیشتر از همه دانش آموزان مدارس شهرستان و بعد از ظهرها مردم به‌ صورت عمومی از نمایشگاه و دستاوردهای هیات‌های ورزشی بازدید کردند.

مشاور اداره ورزش و جوانان یادآور شد: در این نمایشگاه به‌جز هیات‌ها باشگاه‌های گل‌گهر، شهرداری، آموزش‌وپرورش، آرمان گهر، تربیت‌بدنی نیروی دریایی، گهر زمین، دانشگاه آزاد و بسیج نیز حضور فعالی داشتند که این همراهی شایسته قابل تحسین است./دیدبان خبر

از اینکه در رقابت های لیگ برتر علی رغم تلاش بسیار، تا اینجای کار نتوانستیم نتیجه دلخواه را بگیریم بسیار غمگین هستیم، اما آنچه به ما روحیه می دهد و همچنان ما را به آینده امیدوار می سازد این حمایت و حضور پر شور شماست.

بسیار سپاسگزاریم و در مقابل این عشق و تعصب شما سر تعظیم فرود می آوریم .

به وجودتان افتخار ميكنيم و در ادامه مسير حساس پيشرو،  بيشتر و پر شورتر به وجودتان نياز داريم.

محمد جواهري

مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي گل گهر سيرجان

محمدعلی فروزان فر به عنوان مسول جدید روابط عمومی هیات فوتبال معرفی شد و از موسی نژاد عبدالله روابط عمومی سابق تقدیر به عمل آمد 

در این مراسم رئیس و اعضای هیات فوتبال . مدیر عامل باشگاه و سرمربی تیم آرمان گهر. مدیر عامل باشگاه گهر زمین.مدیر عامل باشگاه شهرداری سیرجان و عضو هیئت رئیسه هیات فوتبال استان .رئیس هیات شطرنج .روابط عمومی باشگاه گل گهر و گهر زمین  و جمعی از پیکسوتان برگزار شد 

 

⚽️ @FootballSirjan

🔹مجید جلالی در کنفرانس بعد از بازی گل گهر سیرجان با تراکتورسازی تبریز از سری رقابت‌های هفته نوزدهم لیگ برتر گفت: واقعاً تأسف و افسوس می‌خورم وقتی تیم ما این قدر خوب مقابل این بازیکنان بازی می‌کند، گل می‌زند ولی نمی‌تواند گل و نتیجه را حفظ کند، واقعاً ناراحت کننده است.

🔹جلالی در پاسخ به اولین سوال خبرنگار در رابطه با حفظ گل اظهار کرد: در رختکن به بچه‌ها گفتم از سیرمان راضی هستم امیدوارم گلی را که به دست آوردیم حفظ کنیم و به جایگاه بهتری دست یابیم.

🔹جلالی در پاسخ به اینکه تعداد هواداران امروز خیلی بیشتر از تمام بازی‌های قبلی بود و این هواداران کی جواب حمایتهایشانرا می‌بینند؟ بیان کرد: از هواداران تشکر می‌کنم، باعث دلگرمی ما شدند امروز واقعاً حمایت کردند. شاید بیشتر از توان و تصور تلاش کردند، ما با همه توان و وجودمان در بازی‌های باقیمانده جواب این حمایتها را خواهیم داد و دل این تماشاگران را شاد خواهیم کرد.

🔹سوال بعدی خبرنگاران در رابطه با تغییر سیستم بازی بود که سرمربی گل‌گهر عنوان کرد: ما کاری را که انجام می‌دهیم بر اساس احساس نیست، بر اساس حریف استراتژی برای بازی می‌چینیم. در این بازی استراتژی کاملاً قوی داشتیم.

🔹وی ادامه داد: در نیمه دوم حریف را از بازی خارج کردیم. با توجه به طراحی که کرده بودیم واقعاً حقمان برد بود و به این مهم دست یافتیم اما روی یک غفلت گل خوردیم.

🔹جلالی گفت: از میلاد فراهانی هم گله مندم باید هر طوری بود این توپ را در می‌آورد. ضمن اینکه مهاجم ما یونس شاکری هم نباید بازیکن حریف را آزاد می‌گذاشت تا شوت بزند، با توجه به اینکه به شاکری گوش‌زد کرد بودیم.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به بازی که امین پورعلی می‌کند بهتر نیست در ترکیب اصلی قرار بگیرد؟ جلالی جواب داد: امین پورعلی روی بازی تأثیر گذاشت، اما جای که باید در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت.

🔹جلالی ادامه می‌دهد: عبدی هم خوب بازی می‌کرد، در تمرین مدام این دو بازیکن را جا بجا می‌کردم و برای این بازی به این نتیجه رسیدم. در واقع بر اساس هر بازی ترکیبم را می‌چینم.

وی داوری بازی را خوب دانست و در خصوص تعویض برزای عنوان کرد: برزای مصدوم نشد بلکه فنی تعویض شد، در امتداد استراتژی برای نیمه دوم تعویض شد./فارس

 

🔹سیرجانی ها عناوین برتر را درو کردند

🔹به گزارش روابط عمومی هیات شطرنج سیرجان مسابقات جام فجر سیرجان که جدول نتایج آن در فهرست درجه داران جهانی فدراسیون جهانی شطرنج(فیده) مورد محاسبه قرار می گیرد، روز جمعه هجدهم بهمن ماه به مدت یک روز با شرکت ۵۶  بازیکن از شهرهای سیرجان،کرمان،رفسنجان،شهربابک و کرج در هفت دور به روش سوییسی برگزار شد.

در پایان این مسابقات که به روش سریع انجام شد نفرات زیر حائز رتبه های برتر شدند.

🔺قهرمان مسابقات( استاد فیده) مهرداد صداقتی از کرج 

🔺مقام دوم مهدی امینی زاده از کرمان

🔺مقام سوم محمد مهدی علیزاده از رفسنجان

🔺مقام چهارم فرشاد ثمره شاهپسند از کرمان

🔺مقام پنجم سجاد عارفی از سیرجان

🔺 پرویز دارابی زاده از کرمان برترین پیشکسوت مسابقات 

🔺 غزل گلزاری از سیرجان برترین بانوی مسابقات 

🔺 رادین رفعتی از سیرجان برترین بازیکن ریتینگ زیر ۱۵۰۰ مسابقات 

🔺محمد متین مولایی نسب از سیرجان برترین نوجوان زیر ۱۲ سال مسابقات 

🔺 پارسا خاوند از سیرجان برترین نوجوان زیر ۱۲ سال مسابقات. 

🔹گفتنی است این دوره از مسابقات به سرپرستی موحد صادقیان و سرداوری غلامرضا خواجویی نژاد در سالن شطرنج مجموعه فرهنگی ورزشی شهید قاسم سلیمانی گل گهر برگزار شد.

فرمانده انتظامی سیرجان از تمهيدات ترافيكي ويژه مسابقه فوتبال گل گهر – تراکتور سازی تبریز، در شهر سیرجان خبر داد. 

سرهنگ"محمد رضا ایران نژاد" در تشريح اين خبر گفت: تمهيدات ترافيكي ويژه مسابقه فوتبال گل گهر- تراکتور سازی در معابر اطراف ورزشگاه امام علی (ع)، با حضور كليه پرسنل پليس شهرستان ، اجرا مي شود.

وي افزود: ديدار تيم هاي گل گهر سیرجان و تراکتور سازی در روز جمعه مورخه98/11/18 ساعت 16:50 که در محل ورزشگاه امام علی (ع) برگزار می شود و به منظور عدم ایجاد بی نظمی ترافیکی در محدوده و معابر پیرامونی ورزشگاه می طلبد ضمن اتخاذ تمهیدات ترافیکی مناسب، جهت حفظ نظم و جلوگيري از هرگونه هرج و مرج و بي نظمي شدآمدی نسبت به پوشش ترافیکی مناسب در معابر اطراف ورزشگاه امام علی (ع)اقدام شود.

سرهنگ ایران نژاد با اشاره به زمان اجراء و شروع استقرار جهت اجرای طرح گسترش نیرو از ساعت 1400 در معابر منتهی به ورزشگاه امام علی (ع) تا پایان ماموریت ابلاغی، گفت: محدودیت تردد و ممنوعیت توقف از ساعت اجرای طرح در صورت لزوم در معابر پیرامونی منتهی به ورزشگاه امام علی (ع) اجرا خواهد شد.

در آستانه بازی حساس تراکتور و گل گهر

مشاور رسانه ای باشگاه گل گهر در ادعایی عجیب مطرح کرد:جادوگر معروف به همراه تراکتور در سیرجان

به گزارش دیدبان خبر عصر امروز و تنها دقایقی قبل از برگزاری نشست خبری سرمربیان دو تیم تراکتور سازی و گل گهر، تیتر ورزشی کانال خبریِ نزدیک به باشگاه گل گهر اقدام به انتشار خبری با عنوان " جادوگر معروف به همراه تراکتور" نمود،کانال ورزشی‌ای که مدیریت آن برعهده مشاور رسانه ای مدیرعامل باشگاه گل گهر قرار دارد که از قضا امروز صبح در جمع اصحاب رسانه سیرجان در نشست خبری مدیرعامل باشگاه گل گهر به عنوان مشاور مدیر عامل معرفی شد.

نکته تامل برانگیز اینکه دقایقی بعد از انتشار این خبرِ حاشیه برانگیز، مشاور رسانه ای باشگاه گل گهر که خود مدیریت پیج منتشر کننده این خبر را بر عهده دارد در اقدامی عجیب تر ،در قالب یک خبرنگار ورزشی طی سوالاتی صحت و ثقم این ماجرا( یعنی ادعای مطرح شده از سوی خود را) از هر دو سرمربی جویا می شود!!

جلالی سرمربی گل گهر در این مورد اظهار بی اطلاعی می کند و نظری نمی دهد اما سرمربی تراکتور سازی واکنش جالبی به سوال این خبرنگار داشت.

 الهامی سرمربی تراکتور سازی در پاسخ به این سوال حاشیه ای که آیا درست است یک جادوگر همراه تیم شماست گفت :بله اما یکی نیست ما در میدان مسابقه ۱۱ جادوگر داریم و من متاسفم برای فوتبال که امثال شماها باید در آن این سوال ها را بپرسند و معلوم است کدام شهر جادو می کند  ما پرچمدار آذربایجان هستیم و به این چیزها اهمیت نمی دهیم

گفتنی است سال گذشته در جریان  میزبانی گل گهر در لیگ یک ماجرای جنجال برانگیز پاشیدن مایع زرد رنگ و مشکوک پشت خط دروازه توسط فردی که گفته شد مسئول چمن ورزشگاه سیرجان بوده رسوایی بزرگی برای باشگاه گل گهر و فوتبال سیرجان به بار آورد که گویا این نوع حواشی خود ساخته برای فوتبال سیرجان پایانی  ندارد

تیم فوتبال بانوان شهرداری بم از هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان را شکست داد.

در این بازی بانوان شهرداری بم با چهار گل بهناز طاهرخانی، فاطمه گرایلی، زهرا قنبری و منا حمودی موفق شدند بانوان شهرداری سیرجان را با شکست سنگین مواجه کنند. تیم بانوان شهرداری سیرجان با ۳۲ امتیاز در رده سوم جدول لیگ برتر فوتبال بانوان کشور قرار دارد.

 

🆔 @didban_khabar

🔹مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال برای حضور در تیم گل گهر سیرجان به توافق اولیه رسید.

🔹در این راستا باشگاه گل گهر سیرجان که از مدتی پیش به دنبال جذب گادوین منشا بود، حالا با این مهاجم نیجریه ای به توافق رسیده و در آستانه جذب وی قرار دارد.

🔹منشا با حضور در سیرجان مذاکرات نهایی را با گل گهری ها انجام خواهد داد و قرارداد خود را به ثبت می رساند. این بازیکن که در فوتبال ایران برای تیم های پیکان، پرسپولیس و استقلال بازی کرده، نیم فصل نخست امسال را در تیم عجمان امارات سپری کرد.

 

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group