پنجشنبه 10 مهر 1399 | Thursday 1 October 2020

برگزیده

🔹شهردار مرکزی کلان شهر تبریز در گفتگو با #دیدبان_خبر از آمادگی شهرداری تبریز در جهت پایه ریزی تعاملات فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی با مدیریت شهری سیرجان خبر داد.

🔹به گزارش #دیدبان_خبر،ایرج شهین باهر، در حاشیه آیین افتتاحییه نهمین نمایشگاه سراسری "شهر ایده آل" در بندرعباس گفت: با توجه به وجود زمینه ها و اشتراکات فرهنگی متعدد و پتانسیل بالای دو شهر سیرجان و تبریز،مجموعه مدیریت شهری تبریز جهت همکاری های دوجانبه آمادگی دارد و از این موضوع استقبال می کنیم.

🔹وی با اشاره به ثبت جهانی گلیم سیرجان و آذربایجان به عنوان یکی از مهمترین زمینه های همکاری درحوزه صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت:ما می توانیم به شکل عملی نمایشگاه هایی را در هر دو شهر برگزار نماییم،همچنین برگزاری هفته سیرجان در تبریز و بالعکس می تواند به رشد و توسعه گردشگری هر دو منطقه کمک قابل توجهی کند.

🔹شهردار کلان شهر تبریز در این رابطه افزود:از این فرصت ها می توان برای نمایش داشته ها و پتاسیل شهرهای سیرجان و تبریز استفاده کرد و به دنبال آن ارتباطات فرهنگی و اقتصادی اتفاق بیافتد و خیلی از موضاعات دیگر که برای هر دو  شهر از اهمیت خاصی برخوردار است.

🔹ایرج شهین باهر تاکید کرد:لازم است روش ها و موضوعاتی که می تواند به استفاده این دو شهر از توانمندی ها و ظرفیت های متقابل کمک کند مورد توجه و بررسی قرار گیرد و بحث جذب توریست شاید کمترین کاری است که می توان در حوزه گردشگری و اقتصادی انجام داد.

🔹شهردار تبریز تصریح کرد:ما در این رابطه سعی می کنیم برندهایی که در تبریز هست را در نمایشگاه های مشترک داشته باشیم به خصوص در بحث گلیم از طریق همکاری دو جانبه جهت حضور موفق تر گلیم سیرجان و آذربایجان در بازارهای خارجی بزرگی مثل کشور آلمان در شهر هامبورگ که مرکز فرش و گلیم اروپا هست.

🔹گفتنی است شهردار و ۳ تن از اعضای شورای شهر تبریز با حضور در غرفه" دیار کریمان" از مجموعه آثار تهیه شده توسط شهرداری سیرجان بازدید و با توانمندی های  گردشگری،اقتصادی،فرهنگی و هنری،صنعتی و کشاورزی شهرستان سیرجان آشنا شدند.

🔹نمایشگاه "شهر ایده آل" تا سوم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های شهر بندرعباس جهت بازدید علاقمندان دایر می باشد.

 

 

🆔 @didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group