يكشنبه 30 شهريور 1399 | Sunday 20 September 2020

برگزیده

مرکز سیرجان شناسی با همت علاقه مندان به مباحث فرهنگی شهرستان راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان ، در جلسه بررسی و راه اندازی مرکز سیرجان شناسی که با حضور گلاب زاده رییس مرکز کرمان شناسی در محل دفتر فرماندار برگزار شد پیرامون راه اندازی این مرکز بحث و گفتگو شد.


فرماندار سیرجان این اقدام را به فال نیک گرفته و گفت: به همت افرادی که حق بر گردن فرهنگ و هنر سیرجان دارند این اتفاق در حال روی دادن است. ما هنوز در ابتدای راه هستیم اما می توان با راه اندازی این مرکز که یک سازمان غیر دولتی تخصصی است کارهای بزرگی را در شهرستان انجام داد . وی افزود: خلا وجود این مرکز در سیرجان به خوبی مشاهده می شود به حدی که  افکار عمومی مردم عادی را هم تحت تاثیر قرار داده بود. مرکز سیرجان شناسی می تواند به عنوان منشا نگهداری تاریخ سیرجان برای آیندگان باقی بماند.
گلاب زاده رییس مرکز سیرجان شناسی هم با اشاره به اهمیت این موضوع و ضمن تشکر از اقدامات فرماندار سیرجان گفت: سیرجان تافته جدا بافته استان کرمان است؛ و موقعیت مهم و ارزشمند این شهرستان سبب شده بود که در سال های دور این شهرستان به عنوان مرکز استان کرمان شناخته شود. شما هیچ تاریخ نگاری را نمی توانید پیدا کنید که راجع به ایران صحبت کرده باشد و اسمی از سیرجان نیاورده باشد. امید است با راه اندازی مرکز سیرجان شناسی شاهد رشد و تعالی موقعیت های مختلف فرهنگی سیرجان باشیم. سیرجان اولین مرکز شهرستان شناسی استان را به خود اختصاص خواهد داد .
گفتنی است این سومین جلسه از سلسله جلسات راه اندازی مرکز سیرجان شناسی است که در آن تصمیمات اساسی به منظور راه اندازی این مرکز و ارتقا  فعالیت های فرهنگی سیرجان گرفته می شود

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group