سه شنبه 4 آذر 1399 | Tuesday 24 November 2020

برگزیده

سردار حسین معروفی شامگاه سه شنبه در همایش نقش رسانه در مکتب شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی،  مکتب عاشورا و مکتب امام راحل و ادامه آن رهبری است و حاج قاسم این مکتب را عملیاتی کرد.

وی تصریح کرد: مکتب حاج قاسم، مکتب پاکیزگی و صداقت،  اخلاص، مردم داری، عشق به قرآن، عشق به ولایت، عشق به ناموس، عشق به مردم و غیره است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی مکتب انسانیت و هل ندادن و مراقبت از یکدیگر است و مکتب مچ گرفتن نیست، بلکه دست گرفتن و مکتب یاری رساندن به دیگری است.

سردار معروفی ادامه داد: زمانی در زمین اهلبیت عشقبازی کرده باشی معنای اخلاص را درک خواهی کرد و وقتی دستت در دست ائمه باشد،  همه کارهایت رنگ خدا به خود می گیرد و این مکتب شهید سلیمانی است که باید در جامعه ما ساری و جاری شود.

وی گفت: سردار شهید سلیمانی تاکید داشت تقسیم‌بندی سیاسی در کشور راه نیندازیم و تمام فرزندان و دختران ایران فرزندان ما هستند و این همان نگاه و مکتب حاج قاسم است.  

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: کجای دنیا سراغ دارید یک انسان و فرمانده نظامی در مقابل دشمنان اسلام فرماندهی کند و یک نفر را هل ندهد و فقط دست بگیرد و تمام معادلات دنیا را به‌هم بریزد.

وی تاکید کرد: رسانه‌های زیبا اندیش و زیبا عمل می‌توانند این مکتب را در جامعه ترویج دهند.

سردار معروفی اظهار داشت: انتظار ما از رسانه های استان و کشوری این است که با هر فکر و گرایشی این مکتب را پیش گرفته تا جلوی دعواها و منیت‌ها گرفته شود.  

وی با بیان اینکه در فضای رسانه ای شاهد برخی بداخلاقی ها هستیم افزود: برخی دعواهای سیاسی در رسانه‌های کشور وجود دارد که به یکدیگر می‌تازند که مثلا فلانی اصولگرا یا اصلاح طلب است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: آبروی مومن از خانه خدا مهمتر است اما شاهدیم بی حساب و کتاب آبروی دیگران را له می‌کنند.

وی گفت: در برخی مواقع ممکن است با یک قلم زدن نادرست عده ای از جامعه به بیراهه کشیده شود،  قلم حرمت دارد و نباید از این قلم در راه انحراف استفاده کرد.

سردار معروفی با بیان اینکه برای نخستین  سالگرد شهید سلیمانی برنامه های مختلفی داریم افزود: برنامه های مختلفی را پیش بینی کرده ایم و چند سناریو با کرونا و بدون کرونا تعریف کردیم و برای مدت ۱۰ روز برنامه خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: استان کرمان را  باید استان حاج قاسم کنیم و انتظار داریم رسانه‌های استان از هم اکنون به نهادینه کردن مکتب حاج قاسم سلیمانی در این استان بپردازند.

#سردار_معروفی 

#حاج_قاسم_سليماني

https://www.instagram.com/p/CDyO16yAOmo/?igshid=15d6eaubzl05s

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته در برنامه بزرگداشت روز خبرنگار که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: در راستای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ۷۸ میلیارد تومان برای ۴۷۸ بنگاه خبری تأثیر گرفته از کرونا در قالب ۴۵۹۹ شغل با موضوع کرونا پرداخت شد. همچنین اگر منابع دولتی تأمین شود قرار است وام ۱۰ میلیون تومانی برای خبرنگاران به خاطر ایام کرونایی پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر کارگری که با چندین سال سابقه کارگاه خود را تغییر می‌دهد متأسفانه به خاطر ضعف قانون پایه سنوات وی را صفر می‌کنند و این نقص قانون باید برطرف شود و کارگران و از جمله خبرنگاران باید بتوانند پایه سنوات خود را دریافت کنند.

 همچنین وام‌های یارانه داری که به گروه‌های مختلف پرداخت شده همه به صورت شفاف اعلام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش بر این است لایحه امنیت شغلی خبرنگاران را با کمک تشکل‌های خبرنگاری تهیه کرده و از سوی دولت به مجلس تقدیم کنیم.

 

#خبرنگار

#امنیت_شغلی

#دیدبان_خبر

https://www.instagram.com/p/CDhcM8qAXpd/?igshid=uvqmt1z4frlg

🔹️ شهباز حسن پور نایب رئیس کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس از تصویب کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

🔹️ شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، کلیات طرح شفافیت در نشست امروز کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس به تصویب رسید.

🔹️ وی افزود: جزئیات این طرح برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع شد تا پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی برای برررسی و تصویب به صحن کمیسیون ارائه شود.

🔹️ براساس این گزارش، طرح شفافیت آرای نمایندگان روز 13 خرداد ماه در مجلس اعلام وصول شد. طراحان این طرح در دلایل تدوین آن تاکید دارند: با توجه به مطالبه عمومی مردم و تعهد اکثر نمایندگان مجلس یازدهم به مردم برای پیگیری موضوع و به دلیل نقش مهم شفافیت در مبارزه با فساد و ویژه خواری و نظر به اینکه پیش از استفاده از سیستم الکترونیکی، آرای نمایندگان در جلسات علنی شفاف بوده است این طرح تقدیم مجلس می‌شود.

🔹️ این طرح شامل یک ماده واحده و چند تبصره می باشد

https://www.instagram.com/p/CDgenEPgAyo/?igshid=1uclgxpzq3a0l

ارائه گزارش مهندس ملارحمان در دیدار تولیدکنندگان فولاد و پتروشیمی کشور با رئیس‌جمهور

جلسه تولیدکنندگان فولاد و پتروشیمی کشور با حضور دکتر روحانی رئیس‌جمهور، روز گذشته برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، رئیس‌جمهور در این جلسه به افزایش تولید در حلقه‌های زنجیره فولاد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تمام حلقه‌های زنجیره فولاد از کنسانتره و گندله گرفته تا آهن اسفنجی، ظرف هفت سال گذشته، دو برابر شده و این خبر بسیار خوبی است.

 

در این جلسه که مدیران شرکت‌های بزرگ تولیدکننده فولاد و صنایع پتروشیمی حضور داشتند، مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به نمایندگی از شرکت‌های فعال در حوزه سنگ‌آهن، صحبت‌هایی در خصوص افزایش ظرفیت تولید محصولات زنجیره فولاد و توسعه‌های انجام شده در حوزه اکتشاف معادن و صنایع معدنی و زیربناها در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر بیان کرد.

وی در ادامه به آخرین وضعیت پروژه انتقال آب خلیج‌فارس نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا توسط شرکت گل‌گهر اشاره کرد.

 

مهندس ملارحمان با بیان اینکه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، در سال جاری افتتاح ۱۴ طرح را در برنامه دارد که مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان با اشتغال حدود ۴۴۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم است، ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با این پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای‌ از رییس جمهور برای افتتاح این طرح‌ها دعوت کرد.

 

روابط‌عمومی و امور بین‌الملل

 

#ایران #رییس_جمهور #گل‌گهر #گل_گهر #فولاد #سنگ_آهن #آهن #سیرجان #خلیج_فارس #آب

https://www.instagram.com/p/CDOwAESAmWa/?igshid=xduel5go62c6

احمد انارکی محمدی نماینده سابق رفسنجان در مجلس دهم به سمت معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت صمت منصوب شد

 با حکم حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت احمد انارکی محمدی به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت صمت منصوب شد.

احمد انارکی محمدی نماینده دوره دهم از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار در استان کرمان بود که قریب به یک ماه پیش به عنوان رییس هیات مدیره شرکت صنایع ملی مس منصوب شده بود

 

#احمد_انارکی_محمدی

#وزارت_صمت

#شرکت_صنایع_ملی_مس_ایران

#دیدبان_خبر

https://www.instagram.com/p/CDHuNJJg-H9/?igshid=10tj4hu78uec3

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: محصولات کشاورزی و مشکلات این حوزه یکی از مسائل مهم مد نظر مجمع نمایندگان استان کرمان است.

🔹️ وی با بیان اینکه نخستین اقدام ما در این ارتباط دعوت وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی به استان کرمان بود عنوان کرد: 500 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای خرید محصول پسته، خرما، خشکبار و سایر اقلام کشاورزی استان کرمان در نظر گرفته شد.

🔹️ حسن‌پور با اشاره به اینکه در گذشته برای تعمیر و نگهداری هر هکتار از باغات 10 میلیون تومان تخصیص داده می‌شود که مصوب شد این مبلغ به ازای هر هکتار 30 میلیون تومان افزایش پیدا کند عنوان کرد: در مجموع 500 میلیارد تومان برای حفظ و نگهداری باغات کشاورزان تسهیلات داده می‌شود.

🔹️ وی با بیان اینکه پیگیر جدی برطرف شدن مشکلات کشاورزان استان کرمان تا این اقدامات به نتیجه برسد ادامه داد: در مجموع هزار میلیارد تومان تجدید منابع برای استان کرمان در حوزه کشاورزی انجام شده است.

🔹️ نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه صادرات نیز نشستی را با وزارت امور خارجه داشتیم گفت: این هفته میز کرمان در وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از محصولات کشاورزی استان کرمان برگزار می‌شود.

🔹️ وی با اشاره به وجود حدود 100 هزار تن محصول پسته سال گذشته استان کرمان که به واسطه شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه در انبارها وجود دارد افزود: پیش‌بینی می‌شود 200 هزار تن محصول جدید پسته نیز امسال برداشت شود.

🔹️ رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه پسته به خارج از کشور رفته اما فروش نرفته و یا نرخ فروش پسته کاهش داشته است و از این رو تفاوت فاحشی بین ارزی که باید به کشور برمی‌گشته با واقعیت وجود دارد تصریح کرد: این اشتباه بانک مرکزی است و باید در این تصمیم تجدیدنظر کند و این مسئله به جد مورد تاکید کمیسیون اقتصادی مجلس است.

🔹️ وی با ادامه داد: با توجه به رویکرد مجلس شورای اسلامی و دولت در حمایت از صادرات امیدواریم به‌زودی در حوزه صادرات جهش بسیار خوبی در کشور داشته باشیم.

🔹️ حسن‌پور با بیان اینکه به‌دنبال راهی هستیم تا از بن‌بست خارج شویم، هر چند سخت است گفت: تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه کشور ما ایجاد کردند و متاسفانه برخی کشورهای منطقه و آسیا نیز سرسپرده آمریکا بوده و همکاری نمی‌کنند که کره جنوبی نمونه این کشورها است و پول جمهوری اسلامی را بلوکه کرده که اصلا قابل قبول نیست و با جدیت پیگیری می‌شود.

#سیرجان

#پسته

#شهباز_حسن_پور

 

https://www.instagram.com/p/CCy5GFaAz6K/?igshid=l2e5svwkyzft

 

 

بانک مرکزی خبر داد:سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه روز از مبدأ هر کارت به شصت میلیون ریال افزایش یافت.

https://www.instagram.com/p/CCjWRfVAd9R/?igshid=1um9ysjzwljml

به گزارش منابع خبری این بازیگر مشهور بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانی در شهر بمبئی بستری شده است

وی در توییتی اعلام نموده که خانواده و کارمندانش تحت آزمایش قرار گرفته و منتظر اعلام نتایج آزمایش ها هستند او همچنین از تمامی افرادی که طی ده روز گذشته با او در ارتباط بوده اند خواست خود را تحت آزمایش ویروس کرونا قرار دهند

https://www.instagram.com/p/CChOPdQDelQ/?igshid=gq6x2qox60ss

🔹️ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود گفت: بی‌تدبیری بیشترین عامل مشکلات اقتصادی در کشور است

🔹️ شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با ابراز اینکه نیازمند نهضت مسکن‌سازی در کشور هستیم و همه مسئولان امر باید پای کار بیایند گفت: در استان کرمان مشکل مسکن بیداد می‌کند و در شهرهای سیرجان و کرمان این احساس نیاز بیشتر است اما وزارت نیرو در انتقال شبکه آب همکاری نمی‌کند و اگر امروز دولت تصمیم بگیرد بخشی از اختیارت را در اختیار استاندار بگذارد بخش قابل توجهی از مشکلات ما قابل حل است.

🔹️ نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته امداد در سال‌های گذشته ساخت مسکن برای نیازمندان را در برنامه دارد که کار ارزشمند است  افزود: ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود و مشکلات مردم در زمینه مسکن برطرف شود.

🔹️ وی با اشاره به اینکه متاسفانه اراده‌ای برای ساخت مسکن در کشور وجود ندارد گفت: کلیه کسانی که مسکن ندارند امروز در سایت اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند، اما هنوز کار شروع نشده و مردم بلاتکلیف هستند.

🔹️ حسن‌پور با بیان اینکه امروز با کد ملی به راحتی می‌توان مشخص کرد که این افراد کجا شاغل بوده، تحت پوشش کدام نهاد هستند و اینکه مسکن دارد افزود: پالایش افراد به سرعت قابل انجام است و باید به این اقدامات سرعت داد.

 

 

🔹سازمان بهداشت جهانی امروز اعلام کرد به دنبال گزارش‌ از بیمارانی که پس از معالجه و منفی شدن تست کرونای آن‌ها، به هنگام ترخیص دوباره تست ـشان مثبت شده است؛ تحقیقات درباره احتمال فعال شدن دوباره ویروس کرونا در بدن بیماران بهبودیافته ادامه دارد. 

🔹 تحقیقات پزشکان کره جنوبی نشان می‌دهد که این ویروس ممکن است در بدن مبتلایان پس از بهبودی دوباره فعال شود/ باشگاه خبرنگاران

 

 

🆔@didban_khabar

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group