پنجشنبه 10 مهر 1399 | Thursday 1 October 2020

برگزیده

 نشست هم اندیشی فرماندار ویژه سیرجان با معین اقتصادی بخش زیدآباد و فعالان حوزه میراث فرهنگی در قلعه درویش زیدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان ، در این نشست و پس از بازدید از ابنیه تاریخی محمودآباد سید و قلعه درویش زید آباد در خصوص ارائه راهکار و سرعت بخشیدن به روند مرمت ابنیه و همچنین یادمان پیغمبر دزدان بحث و گفتگو شد.

 

فرماندار ویژه با اشاره به اینکه در چند سال گذشته به طور ویژه به حوزه میراث فرهنگی اهمیت داده شده است؛ گفت: بنا های تاریخی و میراث فرهنگی سیرجان نیازمند توجه ویژه هستند و در این چند ساله سعی کردیم با یک برنامه مدون آنها را احیا کنیم.

 

وی افزود: در امر میراث فرهنگی بایستی از وجود نیروهای نخبه و دلسوز استفاده کرد و قدر آدم های بزرگ را دانست چراکه فکر این افراد قابل تکریم است و اگر همت آنها نبود این اتفاقات خوب در حوزه میراث فرهنگی رخ نمی داد. اگر بخواهیم در حوزه میراث فرهنگی اقدامات چشمگیری انجام شود بایستی همگی حول یک محور حرکت کنیم.

 

معاون استاندار خاطر نشان کرد: در بازدیدی که استاندار محترم در ایام نوروز از قلعه درویش انجام داد این بنا را فرا استانی و در حد ملی عنوان کرد. قلعه درویش را اکنون همه باور کرده اند و بایستی برای احیا دیگر میراث فرهنگی سیرجان نیز مانند قلعه درویش با جدیت و همت وارد کار شویم.

 

وی در ادامه گفت: با احیا قلعه درویش ثابت کردیم با دست خالی اما با وحدت و همدلی می توان کارهای بزرگ انجام داد. این قلعه نشان دهنده فرهنگ و تمدن ماست.

 

مکی آبادی با اشاره به پتانسیل های خوبی که در حوزه میراث وجود دارد افزود: در احیا و مرمت  ابنیه تاریخی شهرستان از توان بالقوه خیرین و معین های اقتصادی هر بخش استفاده کنید.

 

 بایستی محور های گردشگری مشخصی را تعریف کنیم و از پتانسیل های موجود برای توسعه میراث فرهنگی شهرستان استفاده کنیم.

 

🆔

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group