جمعه 9 آبان 1399 | Friday 30 October 2020

برگزیده

اهالی رسانه: شهرداری پاسخگو باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر:با جدیت برخورد می کنیم

به گزارش دیدبان خبر در پی توزیع نشریه ای ۱۰۰ صفحه ای به نام "بلدیه" با کاغذ گران قیمت گلاسه توسط شهرداری سیرجان که در روزهای انتهایی سال ۹۷ به منظور انعکاس تصاویر و گزارش هایی از اقدامات شهرداری منتشر شده است اهالی رسانه سیرجان واکنش های متفاوت و تندی به این موضوع و هزینه های احتمالاََ بالا و هنگفت آن نشان داده اند.

پیرو طرح این اقدام‌شهرداری به عنوان‌یک تخلف آشکار قانونی از سوی برخی فعالان رسانه ای سیرجان بویژه ابهامات جدی در خصوص میزان هزینه ای که این نشریه روی دست مردم سیرجان گذاشته است نمایندگان و مدیران مسئول برخی رسانه ها علاوه بر پاسخگویی،خواستار شفاف سازی و انتشار اسناد هزینه کرد این نشریه به گفته آنها مجهول الهویه شده اند.

اما رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سیرجان از دعوت مدیران شهرداری جهت پاسخگویی خبر داد.

ابوذر زینلی با اظهار اینکه تاکنون مبالغ متفاوتی از پنجاه تا دویست میلیون تومان در خصوص هزینه چاپ این نشریه شنیده است گفت:طبق قانون چاپ نشریه ای بدون اخذ مجوز جرم محسوب شده و شورای شهر نسبت به این مسئله با جدیت رسیدگی و برخورد خواهد کرد.

وی ضمن تشکر از حساسیت ویژه مطبوعات و اهالی رسانه سیرجان برای رصد دقیق و سریع مسائل حوزه مدیریت شهری افزود: البته فعلاََ تا روشن شدن کامل موضوع نمی توان بطور دقیق اظهار نظر کرد اما در اولین جلسه هفته جاری مدیران حوزه روابط عمومی و امور مالی شهرداری برای ادای توضیحات در این رابطه به صحن شورا دعوت خواهند شد و نتیجه توسط رسانه ها به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

گفتنی است سال گذشته شهرداری سیرجان از ثبت اطلاعات "کلیه" معاملات و قرار دادهای خود در سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)در راستای شفاف سازی خبر داده بود.

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group