دوشنبه 16 تير 1399 | Monday 6 July 2020

برگزیده

صبح دیروز، مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، به مناسبت آغاز سال جدید و نامگذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» با حضور در گلزار شهدای سیرجان با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق نمود.

مهندس ملارحمان در ادامه برنامه‌های امروز خود با حضور در محل دفتر امام جمعه شهرستان سیرجان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دیدار کرد و بعد از آن به دیدار سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان در محل فرمانداری رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی امام جمعه سیرجان در این دیدار، از اقدامات و برنامه‌های فرهنگی گل‌گهر در سطح شهرستان در سال گذشته تقدیر کرد.

امام جمعه سیرجان ضمن تقدیر از نگاه ویژه مهندس ملارحمن به مسائل فرهنگی و همکاری گل‌گهر با شورای فرهنگ عمومی شهرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مجموعه‌های فرهنگی شهرستان، خواستار تداوم برنامه‌های فرهنگی گل‌گهر در سال جاری و حمایت از برنامه‌های فرهنگی شهرستان شد.

سهراب بهاالدینی سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان نیز در دیدار مهندس ملارحمان، از اقدامات گل‌گهر در رابطه با پیشگیری و مقابله با کرونا و کمک‌های نقدی و غیرنقدی گل‌گهر به ستاد مقابله با کرونای شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی سیرجان تقدیر و تشکر کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان با بیان اینکه گل‌گهر در این مدت با تمام توان به کمک ستاد مقابله با کرونای شهرستان آمده بود، گفت: امیدواریم این اقدامات و همکاری‌ها تا زمان نابودی کامل ویروس کرونا و بازگشت کشور به روال عادی ادامه داشته باشد.

 

🆔 @didban_khabar

با پیگیری دکتر پورابراهیمی در راستای  مقابله با کرونا. ♦کمک ۱۰ میلیارد تومانی بخش  خصوصی به دانشگاه علوم پزشکی

♦دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور گفت: دو شرکت بزرگ صنعتی و معدنی کرمان ۱۰ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای مقابله با کرونا کمک کردند. ♦محمدرضا پورابراهیمی در نامه‌ای به رئیس هیأت عامل ایمیدرو در خصوص لزوم همکاری شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کرمان با ستاد مبارزه با کرونا استان و همچنین با توجه به درخواست استاندار کرمان در این خصوص با پی گیری های انجام شده مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توسط شرکت‌های مذکور به منظور مقابله با ویروس کرونا برای تأمین و تجهیز اقلام پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان پرداخت شد.

https://www.instagram.com/p/B-rcyQMgH7q/?igshid=1lq3lcgceyh7m

 

🆔 @didban_khabar

نشست فعالین فرهنگی و دوستداران میراث فرهنگی شهرستان سیرجان و اعضاء «انجمن ادیف» روز گذشته با همکاری روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در محل سالن کنفرانس شهرک مسکونی گل‌گهر برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان و مدیر مرکز کرمان شناسی و صاحب نظران میراث فرهنگی برگزار شد، پیرامون بازسازی قلعه سنگ و حفظ منبر سنگی واقع در آن بحث و تبادل نظر شد و مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان برای حفاظت اضطراری از منبر سنگی طی چند روزه آینده و با توجه به سابقه تاریخی سیرجان از شروع مطالعات بازسازی قلعه سنگ، قول مساعد داد.

پس از پایان این نشست، افراد حاضر در جلسه به بازدید از باغ موزه گل‌گهر (خانه صدرزاده) پرداختند و از نزدیک در جریان روند مرمت و بازسازی این اثر تاریخی توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر قرار گرفتند.

فعالی، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان در حاشیه این بازدید، توجه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به آثار باستانی و میراث فرهنگی را قابل تقدیر دانست.

 

 

سرپرست فرمانداری سیرجان از بهره‌برداری ۷۶ طرح عمرانی ، آموزشی ، خدماتی و اقتصادی همزمان با این ایام فرخنده درجای جای شهرستان خبر داد.

سهراب بهاءالدینی گفت : این تعداد طرح ها با اعتباری بالغ بر ۲۴۳ میلیارد تومان آماده بهره برداری شده اند که در بخش های صنعت و معدن ، آموزش و پرورش وبهداشت و درمان  ، جهاد کشاورزی ، گازرسانی ، توسعه شبکه آبرسانی شهری به اتمام رسیده اند.

وی افزود : طرح های قابل بهره برداری در این ایام شامل افتتاح پروژه های عمران وتوسعه شهری، برق رسانی،مخابراتی، اجرای طرح های هادی،آسفالت راه روستایی، احداث مسکن مددجویان کمیته امداد، کشاورزی، منابع طبیعی و امداد و احداث واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی است.

 بهاءالدینی گفت : از مجموع طرح های یادشده ۳۳  طرح درزمینه ورزش روستایی و زیرسازی معابرو طرح های هادی روستایی  بخش های گلستان ، زید آباد ، مرکزی ، و بلورد به بهره برداری می رسند.

سرپرست فرمانداری سیرجان افزود :  بیش از ۱۲۰ برنامه فرهنگی ، ورزشی ، قرآنی با عنوان حفظ آرمان های انقلاب اسلامی در قالب خاطره گویی ، محافل قرآنی ، جشن های مردمی ، روایت انقلاب اسلامی و مسابقات ورزشی در این شهرستان در حال برگزاری و یا برگزار خواهد شد./روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان 

 

🔺اهالی رسانه :تکرار برخوردهای سلیقه ای در اداره ارشاد قابل قبول نیست

🔺 ظهر یکشنبه نامه ای در گروه مجازیِ اهالی رسانه سیرجان با امضای پورمحسنی رئیس اداره ارشاد این شهرستان‌ مبنی بر دعوت از تنها برخی رسانه ها حتی رسانه هایی بدون مجوز جهت حضور در نشست خبری ریاست دادگستری منتشر شد که وجود نگاه تبعیض آمیز و انتخاب گزینشی این اداره در این خصوص منجر به اعتراض شدید تعدادی از خبرنگاران و مسئولان رسانه های سیرجان گردید.

🔺در این میان ساعتی بعد و در پاسخ به اعتراضات مسئولان برخی رسانه های سیرجان متنی از سوی روابط عمومی اداره ارشاد سیرجان منتشر شد که خود را به بی خبری زده و در کمال تعجب اظهار داشته که لیستی از رسانه های سیرجان در اختیار نداریم!!!موضوعی که عملاََ در شمول بدیهی ترین امور در اداره‌ی متولی فرهنگ و هنر یک شهر به عنوان نهادی ناظر بر حوزه رسانه قرار دارد و باید بابت این توجیح محیر العقول انگشت حیرت به حلق فرو برد.

🔺اداره ارشاد سیرجان در حالی با این دلایل غیر موجه سعی به رفع مسئولیت از خود می نماید که به گفته خبرنگاران سیرجانی پس از واکنش ها و اعتراضات شدید به عملکردی مشابه از سوی اداره ارشاد سیرجان در حاشیه نشست خبری نماینده مردم سیرجان که چند ماه پیش برگزار شد فهرست کاملی از رسانه های فعال و دارای مجوز از سوی خودِ فعالان رسانه ای تهیه و جهت پیشگیری از تکرار این امر در اختیار اداره ارشاد قرار گرفته بود اما با این همه باز شاهد این هستند که این بی حرمتی ها تکرار شده و این بار نیز مسئول این اداره که به گفته این خبرنگاران معلوم نیست در زیر مجموعه اش چه می گذرد که این رفتار حرمت شکنانه در کمتر از یکسال تکرار شده است حتی زحمت یک عذرخواهی را نیز از جامعه بزرگ رسانه به خود نمی دهد.

🔺به گفته این خبرنگاران علت اینکه ریاست اداره ارشاد سیرجان که با وجود گذشت بیست و اندی سال از حضورش در این اداره آنطور که خود در جوابیه اخیر معترف شده اند هنوز اطلاعی از فعالیت برخی رسانه ها در این شهرستان ندارد از سویی در این خصوص چنین سابقه و رویه ای از خود برجای گذاشته که اندک توانایی‌ای در یک دعوت ساده و پیش پا افتاده ندارد که چنین حاشیه و رسوایی‌ای برای اداره تحت مدیریت خود به بار می آورد اساساََ به چه دلیلی وظیفه این نوع دعوت ها را که از قضا مربوط به سازمان ها و مسئولان دیگر می باشد متقبل می شود؟

🔺ناگفته نماند همچنین چندی پیش در پی ناهماهنگی ها و حواشی‌ای که در برگزاری رویداد فرهنگیِ "دوباغ" ایجاد شد که در این رابطه از اصحاب رسانه و نیز هنرمندان کشوری توسط اداره ارشاد سیرجان دعوت به عمل آمده بود کار به جایی رسید که محمودآبادی فرماندار سابق سیرجان شخصاََ پور محسنی ریاست این اداره را جهت ارائه توضیحات آنطور که در خبرها آمده بود احضار  نمود.

 

 

🆔 @didban_khabar

مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر دومین دوره مسابقه نقاشی «دنیای رنگی من» و همچنین تجلیل از شرکت‌کنندگان در مسابقه نقاشی راهپیمایی ۱۳ آبان، عصر امروز -یکشنبه- در محل نگارخانه راز فرهنگسرای سیرجان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، دومین دوره مسابقه نقاشی «دنیای رنگی من» به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کودک و با هدف افزایش روحیه نشاط و شادابی در بین بچه‌ها و خانواده‌هایشان، با استقبال باشکوه خانواده‌های سیرجانی و با مشارکت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر، شرکت نظم آوران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان در محل مجموعه ورزشی گل‌گهر برگزار شد.

این مسابقه نقاشی با موضوع «فوتبال، قهرمانی، شادی» برگزار شد و پس از بررسی آثار توسط هیئت داوران و کادر اجرایی که از اساتید و هنرمندان مطرح شهرستان بودند، ۲۲ نفر به عنوان برندگان رده های سنی مختلف انتخاب شدند.

همچنین در این مراسم ۸ نفر از دانش‌آموزانی که در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان در مسابقه "نقاشی بر روی پارچه" که به مناسبت روز دانش آموز و همزمان با راهپیمایی۱۳ آبان به همت روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان برگزار شد مورد تجلیل قرار گرفتند.

«كاري كنيم كه همت فقط مصروف به اين نباشد كه دشمن را منصرف كنيم يا براي مقابله خودمان را آماده كنيم، نه ، كاري كنيم كه ما مصونيت در خودمان بوجود بياوريم ، اين با پدافند غير عامل تحقق پيدا مي كند.»

(مقام معظم رهبري 7/8/91)

بی‌شک پدافند غیرعامل صلح‌آمیزترین، اثربخش‌ترین، پایدارترین و کم‌هزینه‌ترین روش دفاعی است که بسترهای امنیت  

و پایداری ملی را فراهم می‌سازد. پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقشی کلیدی ایفا می‌کند و از این‌رو ضروری است تمام معاونین ، مدیران و همکاران محترم برنامه‌ریزی 

 و طرح‌ریزی لازم و مناسب را برای پیاده کردن اصول و مبانی پدافند غیرعامل در شرکت و حتی کشور انجام دهند. 

اینجانب با عنایت به فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل با شعار«پدافند غیرعامل، بازدارندگي و مقاومت با رونق توليد »  ضمن گراميداشت این هفته از كليه همكاران محترم انتظار دارم با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری با عزمی راسخ، اهداف و برنامه‌های پدافند غیرعامل را در تمامی مراحل کاری در دستور کار خود قرار داده و در همه تصميم گيري ها به اعمال مباني پدافند غيرعامل بیش از گذشته اهتمام ورزند.

در پایان ضمن تقدیر از همه فعالیت های صورت گرفته در این زمینه، از تلاشگران عرصه پدافند غیرعامل و اقدامات کلیه مديريت ها تشکر و قدردانی می‌کنم و از ایزد منان توفیقات روز افزون تمامی همکاران در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر را خواستارم.

شهردار سیرجان از اجرای طرح نصب پلاک هوشمند افتخار معرفی شهدا بر سردرب منازل خانواده های معزز شاهد شهر سیرجان خبر داد.

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، رضا سروش نیا در خصوص اين طرح، اظهار كرد: اقدامات ارزشمند شهرداری سیرجان در راستای حفظ و حرمت خون شهدا سبب شده است در راستای ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گام بردارد.

وی با بیان اینکه خون شهیدان والامقام و صبر و بردباری خانواده‌های معظم شهدا، عزت و اقتدار را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است، افزود: نصب پلاک افتخار بر سر درب منازل شهدا به منظور یادآوری دوران دفاع مقدس برای نسل امروز شهرمان است؛ چون معتقدیم به برکت ایثار، رشادت و خون های مقدس شهدا است که امنیت و آسایش امروز کشور به ما هدیه داده شده و باید شکرگزار این موهبت الهی باشیم.

رضا سروش نیا نصب پلاك هوشمند افتخار بر سردرب منازل شهدا را ماندگارترين اقدام شهرداری سیرجان در حوزه ايثار و شهادت برشمرد و خاطرنشان كرد: پلاك افتخار در قالب تابلوی هوشمند بر روی سازه فلزی طراحی شده كه بر روی آن اطلاعاتی شامل پلاک منزل شهید، کدپستی، مشخصات و زندگینامه شهيد، تاريخ و محل شهادت و قسمتی از وصيت‌نامه شهيد در قالب QR Code و لینک صفحه اختصاصی شهید در سامانه جامع معرفی شهدای سیرجان درج شده كه اين تابلوها بزودی بر سر درب منازل خانواده‌های شهدا نصب خواهد شد.

شهردار سیرجان بیان کرد: پروژه "پلاک هوشمند افتخار شهدا" توسط کارگروه سیمای شهری و گردشگری شهرداری سیرجان و با همکاری اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیرجان طی برگزاری جلسات متعدد کارشناسی شده و علاوه بر آن، سامانه جامع معرفی شهدای سیرجان و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) معرفی شهدا نیز در حال اجرا است که انشاا... برای نصب پلاک هوشمند افتخار، شناسایی خانواده شهید ساکن در محلات مختلف شهر انجام شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، بزودی و با حضور خانواده های معزز شهدا و مسوولین، از این پلاکهای افتخار رونمایی خواهد شد.

جشنواره گلیم و پسته سیرجان، با حضور سفرا و دیپلمات های کشورهای خارجی برگزار شد.

سفرا و رایزن های اقتصادی کشورهای مختلف در سفر خود به سیرجان پس از بازدید از مرکز فرآوری پسته جلال آباد و دهکده جهانی گلیم (دارستان)در جشن بزرگ مردمی گلیم و پسته که با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر  برگزار شد، حضور پیدا کردند و در جریان ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگی، اقتصادی و توسعه ارتباطات بین المللی شهرستان سیرجان و استان کرمان در ابعاد مختلف قرار گرفتند.

سفرا و دیپلمات های ۱۵ کشور، در ادامه سفر به سیرجان، به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معدنی و صنعتی سیرجان، صبح فردا در منطقه‌ گل‌گهر حضور پیدا کردند و از منطقه معدنی و صنعتی گل گهر بازدید نمودند.

سفرا و رایزن‌های اقتصادی 15 کشور در ادامه سفر به سیرجان، صبح دیروز از مجتمع جهان فولاد و شرکت سنگ‌آهن گهرزمین در منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر دیدن کردند.

در این بازدید، سفرا و رایزن‌های اقتصادی 15 کشور جهان از نزدیک با ظرفیت‌های معدنی و صنعتی سیرجان آشنا شدند.

در این برنامه مسئولان استان و شهرستان با اشاره به توانمندی‌های منطقه، آماده بودن شرایط برای جذب سرمایه‌های خارجی را مورد تاکید قرار دادند.

به گفته مقامات استانی، شرایط سرمایه‌گذاری مطمئن در همه بخش‌های اقتصادی استان کرمان و شهرستان سیرجان فراهم و تمام زیرساخت‌ها برای همکاری با طرف‌های خارجی آماده است.

 

دومین جشنواره کشوری داستان کوتاه آهن به همت روابط‌عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان با انتشار فراخوان جشنواره، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، دومین جشنواره داستان آهن در سه بخش «آزاد»  «ویژه» و «نگاه مردمی» برگزار می‌شود، بخش ویژه جشنواره با رویکرد رونق تولید به دو موضوع می‌پردازد؛ «معدن سنگ آهن» و «نگاهی به زندگی کارگران معادن».

بنا بر این گزارش، شرکت در جشنواره برای عموم آزاد است؛ آثاری که به لحاظ فرم قالب هنری در محدوده داستان کوتاه قرار می گیرند، بایستی در چارچوب شیوه اعلامی ارسال آثار این جشنواره که در فراخوان منتشر شده است، ارسال گردد؛ مهلت ارسال آثار از تاریخ انتشار فراخوان تا ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است.

داوران این جشنواره آقایان رضا زنگی آبادی، احمد اکبرپور، محمدعلی رکنی و مجتبی شول افشارزاده می باشند که از اساتید و نویسندگان مطرح کشور و داوران جشنواره های برتر کشوری هستند؛ علاوه بر سه نفر برگزیده و جوایز ویژه جشنواره به 10 اثر برتر از دید هیئت داوران و برگزیدگان دور اول جوایزی اهدا خواهد شد.

گفتنی است علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشروح فراخوان جشنواره می توانند در روزهای اداری از ساعت 9 لغایت 14 با شماره همراه 09355400208 تماس حاصل نمایند.

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group