چهارشنبه 7 آبان 1399 | Wednesday 28 October 2020

برگزیده

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: محصولات کشاورزی و مشکلات این حوزه یکی از مسائل مهم مد نظر مجمع نمایندگان استان کرمان است.

🔹️ وی با بیان اینکه نخستین اقدام ما در این ارتباط دعوت وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی به استان کرمان بود عنوان کرد: 500 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای خرید محصول پسته، خرما، خشکبار و سایر اقلام کشاورزی استان کرمان در نظر گرفته شد.

🔹️ حسن‌پور با اشاره به اینکه در گذشته برای تعمیر و نگهداری هر هکتار از باغات 10 میلیون تومان تخصیص داده می‌شود که مصوب شد این مبلغ به ازای هر هکتار 30 میلیون تومان افزایش پیدا کند عنوان کرد: در مجموع 500 میلیارد تومان برای حفظ و نگهداری باغات کشاورزان تسهیلات داده می‌شود.

🔹️ وی با بیان اینکه پیگیر جدی برطرف شدن مشکلات کشاورزان استان کرمان تا این اقدامات به نتیجه برسد ادامه داد: در مجموع هزار میلیارد تومان تجدید منابع برای استان کرمان در حوزه کشاورزی انجام شده است.

🔹️ نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه صادرات نیز نشستی را با وزارت امور خارجه داشتیم گفت: این هفته میز کرمان در وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از محصولات کشاورزی استان کرمان برگزار می‌شود.

🔹️ وی با اشاره به وجود حدود 100 هزار تن محصول پسته سال گذشته استان کرمان که به واسطه شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه در انبارها وجود دارد افزود: پیش‌بینی می‌شود 200 هزار تن محصول جدید پسته نیز امسال برداشت شود.

🔹️ رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه پسته به خارج از کشور رفته اما فروش نرفته و یا نرخ فروش پسته کاهش داشته است و از این رو تفاوت فاحشی بین ارزی که باید به کشور برمی‌گشته با واقعیت وجود دارد تصریح کرد: این اشتباه بانک مرکزی است و باید در این تصمیم تجدیدنظر کند و این مسئله به جد مورد تاکید کمیسیون اقتصادی مجلس است.

🔹️ وی با ادامه داد: با توجه به رویکرد مجلس شورای اسلامی و دولت در حمایت از صادرات امیدواریم به‌زودی در حوزه صادرات جهش بسیار خوبی در کشور داشته باشیم.

🔹️ حسن‌پور با بیان اینکه به‌دنبال راهی هستیم تا از بن‌بست خارج شویم، هر چند سخت است گفت: تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه کشور ما ایجاد کردند و متاسفانه برخی کشورهای منطقه و آسیا نیز سرسپرده آمریکا بوده و همکاری نمی‌کنند که کره جنوبی نمونه این کشورها است و پول جمهوری اسلامی را بلوکه کرده که اصلا قابل قبول نیست و با جدیت پیگیری می‌شود.

#سیرجان

#پسته

#شهباز_حسن_پور

 

https://www.instagram.com/p/CCy5GFaAz6K/?igshid=l2e5svwkyzft

 

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group