سه شنبه 29 مهر 1399 | Tuesday 20 October 2020

برگزیده

✅ شهباز حسن پور خواستار ارائه لایحه متمم بودجه از سوی دولت برای جبران ضرر و زیان‌های مادی بحران کرونا شد.

🔷وی اظهار کرد: خوشبختانه با درایت مقام معظم رهبری و اقدامات خوبی که در یک ماه گذشته در مجموعه نظام صورت گرفته، ایران توانست موفقیت نسبی در مقابله با کرونا داشته باشد، اما موضوع اصلی پس از کروناست. *کسب و کارهایی که در دو ماه گذشته به هر دلیلی تعطیل شدند قطعاً بر اقتصاد کشور و تولید ناخالص داخلی اثرگذار هستند یا بحث قیمت نفت که شرکت‌های بزرگ حمل و نقل از آن متاثر خواهند شد.* وی افزود: به اعتقاد من دولت باید هرچه سریعتر پیشنهادی را به عنوان متمم بودجه ۹۹ تهیه و به مجلس ارائه کند تا بتوانیم ضمن اعمال تغییراتی در بودجه سال جاری، از ظرفیت‌های خالی برای جبران ضرر و زیان مردم در بحران کرونا استفاده کنیم.

قطعاً مجلس هم به صورت انقلابی این لایحه را در دستور کار خواهد گذاشت تا حداقل بخشی از ضررهای مادی و معنوی ناشی از مهار کرونا جبران شود و تسکینی بر آلام مردم باشد. 🔷حسن پور خاطرنشان کرد: تمهیداتی که الان برای جبران ضرر و زیان ها در نظر گرفته شده امور موقتی است، ما باید برای جهش اقتصادی، حرکت‌های جهادی را در دستور کار قرار دهیم تا بخشی از فرصت از دست رفته جبران شود؛ *به عنوان مثال حداقل در سال جاری باید هزار معدن جدید کار خودشان را شروع کنند لذا ما باید با قوت و قدرت وارد شویم.* در موضوع صادرات ما در مدت دو ماه گذشته با مشکل مواجه بودیم این در حالی است که کشورهای منطقه با توجه به مرغوبیت و ارزان بودن، تشنه کالاهای ایرانی هستند و همچنین با توجه به وضعیت خوب نزولات آسمانی باید در تمام زمینه‌ها جهش بزرگی داشته باشیم. *نباید از آب سدها و گاز استفاده کنیم بلکه باید نیروگاه‌های خورشیدی را گسترش دهیم.

🔷نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شهرستان ‌های ما مردم به کمک دولت آمده‌اند و کسبه در عین خساراتی که خودشان متحمل شدند ضمن درک موقعیت کشور، پویشی را برای تقویت تجهیزات بیمارستانی به راه انداختند که اصناف، دانشجویان، دانشگاهیان، مهندسان، تجار و شرکت‌های صنعتی و معدنی در آن دست به دست هم دادند و *۳۰ میلیارد تومان برای کمک به بخش درمان و تجهیز بیمارستان ها* تهیه کردند. امیدواریم فرمایشات رهبری در همین راستا مورد توجه قرار گیرد و مومنین و خیرین پای کار بیایند و همه آحاد مردم پویش هایی را برای کمک به مقابله با این بحران راه‌اندازی کنند.

https://www.instagram.com/p/B-13iwlg01E/?igshid=1wyzmmnz6p7ll

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group